אלרגיות בעור

Lihi a

New member
אלרגיות בעור

טימו (בולדוג צרפתי בן שנה וחצי) מתגרד קצת יותר מהרגיל לאחרונה, ושמתי לב שהוא גם אוכל את הרגליים (קדמיות ואחוריות) היום ראיתי שיש לו אדמומיות בין האצבעות ברגליים הקדמיות והאחוריות (כנראה מזה שהוא אוכל אותן), וכך גם בבית השחי, מגירודים.. אני מניחה שזוהי איזו אלרגיה..? לצערי יש לי נסיון רב עם בעיות עור (היה לי שארפיי..) ואני יודעת שהטיפול שוטרינרים בדר"כ מציעים הוא סטרואידים. אני בשום פנים ואופן לא מוכנה לטפל בו בסטרואידים. האם יש טיפולים אחרים, אלטרנטיבות? כמובן שאגש לוטרינר ביום ראשון, אבל אשמח לקבל ייעוץ ופרטים.

למה?

אני מנסה להבין מה ההתנגדות העקרונית הזאת לתרופה מסויימת? בסה"כ - מדובר תרופה שאם משתמשים בה נכון ובמידה היא סוג של קסם, וצריך לדעת איך וממה להיזהר ואז הכל בסדר יש באמת לא מעט אנשים שנבהלים נורא מהמילה סטרואידים, אבל אם יגידו להם שצריך לטפל נגד פטריות למשל לא תהיה להם בעיה - ותופעות הלוואי חמורות בהרבה!! מעניין אותי לשמוע מה הסיבה. ובינתיים - מצורף דף מידע על אלרגיות ארז

Lihi a

New member
../images/Emo26.gif

כי זו לא תרופה שפותרת את הבעיה.. היא רק מעלימה אותה. ולעיתים השימוש בה נגרר והופך להרבה יותר מזמני, וזה בדיוק מה שאני לא רוצה שיקרה. השארפיי שלי טופל בסטרואידים במשך כל חייו בגלל בעיות עור חמורות.. לצערי הוא לא חי חיים ארוכים. מצבו הדרדר במהירות תוך שבוע כשהאבחנה הייתה סרטן בכבד. הוא נפטר כשהיה רק בן 7 אני פשוט מאוד לא רוצה לחזור שוב על הטעות הזו..

אולי זה יעזור לך במעט

לדעת שלא סביר שהסרטן בכבד היה בגלל סטרואידים שהוא קיבל במהלך חייו... בכל מקרה זה לא נעים, וצר לי לשמוע על כך עם זאת - אני מסכים שמדובר בטיפול סימפטומטי ולא בפתרון הבעיה, אבל כשהכלב מתגרד ומשתגע מזה, אז לפעמים זה גם חשוב ואסור לזלזל בזה. כמו שכתבתי - לא להפוך את זה לדרך חיים, אבל לא לפחד כשצריך! בכל מקרה - היום יש התקדמויות בטיפולים באלרגיה - למשל בדיקות דם לאיתור הגורמים האלרגניים וייצור חומרי הזרקה המורידים את הסף לאלרגיה - זו שיטה מאד מתקדמת, אשר יכולה לתת פתרון איכותי ומצויין לגמילה מתרופות לטיפול באלרגיות. שאר האופציות לצערי לא פשוטות בכלבים, וחשוב לנסות למנוע גורמי אלרגיה שניתן למנוע (פרעושים, מזון) בהצלחה ארז

נייקי2

New member
מה עם אנטיהסטמינים?

גם אני כמוך נגד סטרואידים...ראיתי את תופעות הלוואי שלהם אצל בני אנוש,וזה נורא... אומרים שאצל כלבים התופעות פחות חמורות,אך שנתיים של טיפול בג'וי,אפילו במינון מזערי גרמו לו לתופעות כגון צמא,רעב,וכן מערכת חיסונית שנחלשה מאד. היום הוא מקבל אנטיהסטמינים דוגמאת לורטדין וזה עוזר מאד,שווה להתייעץ בקשר לזה עם הוטרינר לפני מתן סטרואידים. בהצלחה! נייקי.

אנטיהיסטמינים בהחלט חשובים ומתאימים

אבל לרוב לא מספיקים אלא יכולים פשוט להוריד את מינון הסטרואידים הדרוש כדי לאזן את המצב. בכל מקרה בהחלט צריך וכדאי לנסות - אבל זה לא מאד פשוט וצריך לעשות את זה בצורה מסודרת כדי לדעת בדיוק מה הכי עוזר ובאיזה מינון בכל מקרה ההמשך הוא דרך בדיקה וטרינרית טובה, ותרופות יהיו, כשבשלב הראשון די סביר לפי תאור המקרה שיהיה צורך בסטרואידים אני די מופתע כאן מעצמי - כאילו הפכתי להיות איזה סנגור של סטרואידים. ההפך הוא הנכון - אני משתדל תמיד להמעיט ככל האפשר שימוש בהם, פשוט נגעתם בנקודה בה לרוב יש בזה צורך - ואין סיבה להיות אנטי! ארז

נייקי2

New member
אכן לוקח כמה שבועות עד שמגיעים למינון הנמוך

ביותר,אך גם היעיל ביותר...אך זה שווה בסופו של דבר. נייקי.

למעלה