אלכוהול

• פותח הנושא Mist2
  • פורסם בתאריך

Mist2

New member
אלכוהול

פורסם בגילגול הקודם.
אזהרה, עלול להיות מגעיל.

אני לא זוכר האם הגעתי מוכן עם החלטה מגובשת או שמה ההחלטה התחילה להתגבש רק כאשר הגעתי למסיבה.
בכל מקרה, ההחלטה הייתה להשתכר, לא סתם להשתכר אלא להגיע למצב בו אאבד כל שליטה.

במיוחד רציתי לחוות את המצב בו אמצא את עצמי ללא אותו קל שתמיד נמצא שם ותמיד מוצא לנכון לומר
מה נכון לעשות, מה לא נכון, מה ראוי, מה לא ראוי, כיצד להתנהג, מה בסדר ומה לא בסדר ולא נעים לעשות.
מה יחשבו עלי אחרים וכיצד יגיבו…
עד אותו ערב החשבתי את עצמי כעמיד לאלכוהול, מעולם לא הצלחתי להשתכר עד אבדן חושים, וחששתי שגם באותו ערב שום דבר לא יקרה.
לא יודע מה בדיוק עשה את העבודה?
הכמויות הגדולות של המשקאות, ערבוב של משקאות אלכוהוליים שונים, העובדה שלא ממש אכלתי לפני כן,
האווירה או אולי העובדה, שלאחר ששתיתי אין ספור נוזל אלכוהולי, נשכבתי על מיטה.
אולי השילוב היה שילוב מנצח, לא יכול לומר בבטחה.
הדבר היחיד שאני יודע, ששנייה לאחר שנשכבתי על אותה מיטה, הכל החל לעלות…
הצלחתי לקפוץ ולרוץ אל השירותים, שם הקאתי את נשמתי, אך זה לא היה הכל,
ביחד עם ההקאות שלא נגמרו במשך שעות ארוכות, העולם החל להסתחרר בצורה מטורפת סביבי, ומהירות הסחרור רק עלתה והתגברה עוד ועוד.
ניסיתי לעצום את עיני, אך זה רק הגביר את תחושת הסחרור, ניסיתי להתמקד בנקודה אחת, אך הצלחתי רק לשניות בודדות.
התחלתי לאבד את השליטה על הגוף, והרגשתי/חשתי שאני הולך לאבד את הכרתי.
בכל אותו זמן הנמשך בערך 3 שעות, המשכתי להקיא ללא הפסקה והעולם המשיך להסתחרר בעצמה.
אני יכול לומר שזה היה הסבל הפיזי הקשה ביותר שחוויתי בכל חיי.
אך, מה אתם יודעים, בכל אותו זמן, כאשר נמצאתי בחצי עילפון, בקושי נאחז בידי בכיור, ומידי פעם נופל ומקבל מכות בכל גופי,
אותו קל שממנו כה רציתי להיפטר, כלל לא הושפע מהאלכוהול.
בכל דפיקה על הדלת, ובכל צעקה מחוץ לחדרון הקטן, על כך שאנשים חייבים להשתמש בשירותים, הגיב אותו קל בשיא הכושר.
הוא טען שוב ושוב, שזה לא בסדר שאני תקוע כאן כבר שעות ומונע מאנשים אחרים להיכנס.
הוא אף הבחין בכל גועל הנפש שבינתיים התפזר בכל החדר, והעיר על כך שזה כלל לא נעים ומה יומר בעל הבית?
מה שכן, היה שם עוד מישהו, שראה הכל בצורה מאוד צלולה, במיוחד ראה את אותו קל…

כמה מילים על אלכוהול בצורה מאוד כללית.
לאחר הרבה ניסויים שערכתי על עצמי :), הגעתי למסכנה שיין אדום איכותי, בכמות הנכונה,
ואני מדגיש את עניין הכמות, (וכל אדם והכמות הנכונה לו), יכול להשפיע על האדם בצורה מאוד חיובית!
כלומר, לפי ההבחנות שלי, היין משפיע בצורה ישירה על התפקוד הרגשי, ומאפשר לאדם להשתחרר מהרבה הגנות.
לאחר שמשתחרר האדם מאותן הגנות, נוצר מצב המאפשר למהותו להתבטא.
זה הוא מצב מיוחד בו יכול האדם ללמוד על- צדו האמתי, וגם לאפשר לאנשים אחרים להבחין בו.
(כמובן שיש צורך לשתות בחברה, אחרת התפקוד הרגשי לא יפתח).

משקאות אלכוהוליים אחרים, משפיעים על תפקודים אחרים, או על חלקים אחרים של התפקוד הרגשי, ומועילים פחות.
במצבים מסוימים הם אף מחזקים את אותן הגנות, וגורמים להתנהגות מזויפת אף יותר.

lightflake

New member
אתה בטוח שבדקת את העניין של לשתות לבד או

בחברה ? אני זוכר שדון חואן אמר לקרלוס שאסור לשתות לעולם לבד אבל אני לא רואה שום סיבה לקחת כאמת סופית כל מה שהדמות הספרותית הנכבדת הזו אמרה.

אם זה קשור ל"תפקוד הרגשי" שמאיך שאני מבין את זה בפשטות מדובר על העולם הרגשי, רגשות, אז מה? כשאתה לבד אתה לא מרגיש רגשות ?

לגבי משקאות שונים, יש אפקט מסויים לחומרים נוספים שיש במשקאות שונים שמשפיעים ביחד עם האלכוהול, זה לדוגמה מסביר את האפקט ה"מנחית" יחסית (כלומר יותר מאט ומעייף) של יין אדום ווויסקי (שמכילים טנין כתוצאה מתהליך ההתיישנות שלהם בחביות עץ אלון לעומת האפקט ה"מרומם" יחסית של משקאות נקיים מטנין כגון וודקה, אבל מעבר לזה אני לא יודע... זה כנראה תלוי בעוד גורמים שלא קשורים רק למשקה כי לפעמים בירה יכולה לעשות לי רע (בלבול מחשבתי) למרות שבד"כ זה עושה לי טוב ונעים... לפעמים בירה אחת משפיעה עלי את ה"באזז" הרצוי ולפעמים כמה שאני שותה אני לא מרגיש כלום, אז לך תדע, אנחנו לא מעבדה מדוייקת, זה בטח תלוי מה אכלת וכמה אכלת אבל אולי גם תלוי במצב הרוח שלך באותו יום (גם זה קשור לחומרים מסוימים במוח) או אפילו למצב של הירח (לא צוחק)

Mist2

New member
כן בטוח

זה לא קשור האם אתה מרגיש רגשות או לא כשאתה לבד, אלא איזה חלק במרכז הרגשי פעיל וכמה גירויים פועלים עליו.

בקשר למשקאות השונים, לא כתבתי על כך יותר מדי, כיוון שזה לא עיקר הפוסט שלי, ואני לא רואה סיבה להרחיב על כך כעת, במיוחד שאתה מדבר על השפעות האלכוהול בדיעבד.

lightflake

New member
הנה כרגע סיפרת על חוויה של שתיה לבד

(אולי היו לידך אנשים אבל לא היית ממש באינטרקציה)
בכל אופן הדבר העיקרי שאני חושב שהוא הגילוי החשוב ביותר שלך מהחוויה הזו זו אתה עדות גבוהה, העובדה שהיה משהו שהיה מודע וצלול לכל הבלאגן שהתרחש ! זה חתיכת גילוי לא ? זה ה-"דבר" בה' הידיעה
אני בטוח שזה לא היה בזכות האנשים שהיו סביבך ושיכולת לשים לב לזה גם אם היית מקיא את נשמתך לבדך...

Mist2

New member
אתה מערבב (ומניסיוני זה מסוכן עם אלכוהול)

1. בקשר לשתית יין בחברת אנשים, רשמתי שהדבר יכול להועיל לחשוף את המהות. הסיפור עצמו לא עוסק במהות!
היו לי התבוננויות באותו ערב גם על הנושא הזה, אבל בחרתי בפוסט זה להתמקד בנושא אחר.

2. לדעתי היו שני דברים עיקריים בפוסט שלי:
א. אותו קול שלא נעלם, גם כאשר הגעתי למצב בו הפסקתי לשלוט על גופי הפיזי. לא רק שהוא לא נעלם, אלא שהוא המשיך לתפקד באותה צורה, וכלל לא ניפגע. "הניסוי" שלי היה קשור ישירות באותו קול.

ב. אותה ראיה צלולה. אני לא מכנה אותה בשמות כרגע.

יפה שהצלחת לשמור על הקול לדעתי אצל חלק הוא נע

לם כתוצאה מהשתייה או מושתק זמנית אבל לא בדקתי את זה מדעית
ובטח לא על עצמי ( אני גם לא אבדוק גם החוויה שלך לא נשמעה מרנינה ...)

הבעייתיות בלשתות לבד לדעתי היא

שאם אנשים ממש אוהבים לשתות הם עלולים לשתות יותר מידי.
בעיקר אם אלכוהול משמש כבריחה מרגשות וכדומה.
כשאתה שותה בחברה ( תלוי איזה חברה וזה), יש יותר איפוק. או אמור להיות.
לי אישית אין בעיה לשתות לבד כי אני גם ככה לא שותה הרבה ומעולם לא התלהבתי מאלכוהול יתר על המידה
כוס אחד ואני כבר עם ראש מסוחרר ככה שלרוקן בקבוק לא נראה לי מפתה במיוחד.
מאוד מעניין מה שכתבת על הטנין! איך הטנין נוצר בתהליך ההתיישנות של היין האדום והוויסקי? ולמה הוא גורם לאפקט מנחית?

מעולם לא השתכרתי עד הסוף אבל יין משפיע עלי

אז לא מוצאת לנכון לאבד שליטה בטח לא בנוכחות אנשים זרים

lightflake

New member
אני מניח שכמו שאוכל מקולקל גורם להקאה

הגוף מנסה להוציא את זה החוצה

למעלה