אלישבע היקרה שני חלומות הלילה

נעמה283

Active member
חלום אחד
חמתי מגיעה עם שקית שבה נמצאים ענבים אדומים ,במבה וסוג של בד לבן או וילון או מפה לא ככ הצלחתי לזהות ..אני מביאה את השקית לילדה שלי
חלום שני
יש בידי כל מיני זריקות ואני מתחילה להזריק בבטן ,וכאילו אלו זריקות הורמונליות ואני לא מזריקה אותן בסדר נכון ויש בלבול.רקע ,המיגרנות יכול להיות שנובעות מחוסר איזון הורמונלי כך חשבתי אולי מתוך החלום ...
אשמח לתובנות...
שבת מקסימה

אלישבע777

Well-known member
חלום אחד
חמתי מגיעה עם שקית שבה נמצאים ענבים אדומים ,במבה וסוג של בד לבן או וילון או מפה לא ככ הצלחתי לזהות ..אני מביאה את השקית לילדה שלי
חלום שני
יש בידי כל מיני זריקות ואני מתחילה להזריק בבטן ,וכאילו אלו זריקות הורמונליות ואני לא מזריקה אותן בסדר נכון ויש בלבול.רקע ,המיגרנות יכול להיות שנובעות מחוסר איזון הורמונלי כך חשבתי אולי מתוך החלום ...
אשמח לתובנות...
שבת מקסימה
הי נעמה,
תמיד לכתוב כל חלום לחוד בפוסט לחוד - עם רקע שלו לחלום א חסר לי מידע על מערכות היחסים בינך לבין חמותך, בין חמותך לילדה ובינך לידה. מה הם הארועים שעוררו חלום זה?
לגבי חלום ב' מה הם הארועים שעוררו חלום זה?. מה הקשר שלך לזריקות?

נעמה283

Active member
להבא אפריד .
סליחה הנה הרקע
היחסים ביני לבין חמתי הם רחוקים , שלום מה נשמע ולא יותר ... היא גרה רחוק ומגיעה פעם ב... היחסים עם הילדה בסדר גמור היא אוהבת אותה מאוד ולהיפך.
חלום ב ,רקע ,לא חשבתי בכלל על שום זריקות. .. אז זה חלום לא ברור לי, אולי חשבתי על המיגרנות ושזה קשור למשהו הורמונלי ...

נערך לאחרונה ב:

אלישבע777

Well-known member
להבא אפריד .
סליחה הנה הרקע
היחסים ביני לבין חמתי הם רחוקים , שלום מה נשמע ולא יותר ... היא גרה רחוק ומגיעה פעם ב... היחסים עם הילדה בסדר גמור היא אוהבת אותה מאוד ולהיפך.
חלום ב ,רקע ,לא חשבתי בכלל על שום זריקות. .. אז זה חלום לא ברור לי, אולי חשבתי על המיגרנות ושזה קשור למשהו הורמונלי ...
עדין אין לי רעיונות לחלום א. חלום ב - בעבודה

אלישבע777

Well-known member
שלום נעמה

חלום ב – על זריקות בבטן

המיגרנות שלך הן אכן צרה צרורה ואין מזור. את מוכנה לנסות אפילו זריקות בבטן כדי להרגיע אותן , למרות שאת נגד תרופות. בחלום מדובר בזריקות שנועדו לאזן את ההורמונים שלך. במציאות זריקות בבטן ניתנות כטיפול הורמונלי לנשים עקרות.

החלום אומר לך, שאת צריכה איזון בחיים. הכאבים קשים גורמים לך "לאבד פוריות". בימים של התקפי מיגרנה, קשה לך לתפקד ואז אינך פורייה. ואת הרי עובדת גם בבית וגם בחוץ - את חייבת להיות פורייה באופן מקסימלי, גם בעבודות הבית וגם בעבודה מחוץ לבית.

בחלום את מחזיקה את הזריקות ואף מזריקה לעצמך את התרופה אבל... לא בסדר הנכון. החלום אומר לך – רק את יכולה לעזור לעצמך, זה מוטיב חוזר בחלומותייך. וכמו כן עלייך להיות מרוכזת בטיפול בעצמך ולא להתבלבל. את חשה חוסר איזון בחיים – סוג של בלבול או שיבוש. גם בהזרקה משתבש לך הסדר. לכן עלייך לשים לב לפרטים.

מצד שני – אין רגשות בחלום. את לא נלחצת! החלום אומר – אם היום היה חוסר איזון ובלבול, מחר אזריק נכון והכל יהיה בסדר.

אשמח לתגובה, מה התאים ומה לא.

אלישבע777

Well-known member
שלום נעמה

הפרוש שלי לחלומך על ביקור החמות והמתנות

חמותך מגיעה אליכם לביקור ומביאה שקית עם ובה: ענבים, במבה, ובד לבן ספק וילון או מפה.

עד כאן הפתיחה לחלום. בעצם לא קרה פה כלום. הכל כאילו בסדר, אימא של בעלך מגיעה לביקור, אין שום אירוע ממשי.
אבל גם אין כאן שיחה או רגשות ( שמחה, תודה), אלא סוג של שתיקה אדישה.

היא מביאה מתנות בשלושה צבעים: ענבים אדומים, במבה [צהובה] ובד לבן שלא ידוע מהו. הענבים האדומים מזכירים לי א הפסוק משירת "האזינו" של משה לפני מותו, כפי שדיבר לפני בני ישראל במדבר, בספר דברים ל"ב י"ד : וְדַם-עֵנָב, תִּשְׁתֶּה-חָמֶר. {ס} טו וַיִּשְׁמַן יְשֻׁרוּן וַיִּבְעָט, {ר} שירה נפלאה ( ואיומה!) הסוקרת בין השאר את הטובות שעשה אלוהים לבני ישראל שהמשיכו להפר את חוקיו ואלוהים הענישם. בפסוק שציטטתי מובא הצרוף " דם עינב" – מיץ הענבים, "תשתה חמר" – תשתה יין אדום. הענבים האדומים הם סמל לדם.

הבמבה הצהובה, עשויה מבוטנים והיא אהובה במיוחד על ילדים . צהוב הוא צבע השמש, צבע שדה חיטה בשל.

הבד הלבן מזכיר לי – דגל לבן! דגל של שלום, כניעה ובקשה שהצד השני – לא יפגע. אבל בהחלט מתאים לו להיות גם וילון לבן , שנועד להסתיר את השמש (!) או מפה לבנה היא מפת חג , או מפת שבת. בשבת ובחג עורכים קידוש על יין אדום.

יש כאן כמה סמלים שיכולים להתפרש לחיוב או לשלילה ולמרות שהם סותרים – בחלום הכל ייתכן!! אפילו פרושים סותרים אחד לבן ואחר שחור – יכולים לדור בכפיפה אחת!!

א. החמות באה בשלום עם דגל לבן של פיוס ועם ענבים אדומים סמל ליין קידוש או ליין שימח לבב אנוש ועם במבה טעימה. היא מביאה במבה בצבע אור השמש. יש כאן סמלים של רצון להתקרב. אולי החלום מביע את רצונך שהיא תהיה חמות קרובה, חמימה ( שמש!), מפוייסת, נחמדה. לא כפי שהיא כיום ( די קרירה ורחוקה). אולי הקטע מביע את הרצון שלך לראות בה דמות טובה יותר ואת קצת מתחרטת, שאת לא יוזמת קשרים חמימים יותר. אחרי הכל – היא לא כזאת גרועה.

ב. החמות באה עם ענבי דם. לא משהו שהיית רוצה לקבל ממנה, בטח לא לאכול אותם. במבה – זה בעיקר מתנה לילדים קטנים ממש, לא משהו מיוחד. אינה מתאימה לביקור נדיר כל כך. יכלה להביא משהו יותר רציני. והיא הביאה איתה בד לבן שהוא וילון שתפקידו הסתרה ! ככה היא – לא באה לראות מה שלומכם ולשמוח יחד אתכם. והיא מסתירה או את כוונותיה, או את השמש ( האור) שצריך להאיר את ביתכם. היא מביאה קצת... אפלולית. ואם היא מביאה מפה לבנה, הרי המפה מכסה את השולחן וגם המפה מסתירה משהו מתחת.

הוילון והמפה המסתירים, יכולים לסמל שהיא מסתירה את רגשותיה ( בין אם היא מסתירה את שמחתה על הביקור ובין אם היא מסתירה את אי שביעות רצונה מהביקור). אבל ציינת ברקע - שהיא אוהבת את נכדיה – ולכן הבד הוא לבן ( סמל השלום, הטוהר, החגיגיות, הפיוס) , סמל ליחסה הטוב לנכדים. (למרות שלא נאמר שהיא התייחסה לנכדים בחלום !) אם הפרוש הזה מתאים – הוא מראה שאת אינך מחבבת אותה בגלל מעשיה או אופייה. והסמלים הללו משקפים את דעתך עליה. בקטע הזה כוונותיה אינן טובות כל כך
.

אבל ... בקטע השני שכולו משפט אחד קצר – מתבטא היחס האמיתי שלך אליה. ספק אם את נותנת את דעתך על המתנות. את ישר... הולכת לביתך ונותנת לה את השקית.

כאן יש פעולה יחידה בחלום (העברת השקית לילדה) וגם כאן יש כמה פרושים לבחירה:

א. המתנות הללו הן ילדותיות והן מתאימות לילדה , לא לבעלת הבית
ב. המתנות הללו הן אולי בסדר אבל את לא רוצה ממנה שום טובה או מתנה. את מתייחסת קצת בחוסר כבוד לאורחת ( אולי בצדק, או לא). לא משוחחת איתה וישר מעבירה את המתנות לביתך.
ג. ברור שחמותך לא הביאה לך שום מתנה. היא בכלל לא מתייחסת אליך, אז בוודאי שהמתנות בשקית אינן בשבילך. ברור שהן עבור
הילדה – אותה היא אוהבת.

בחלום יש פרושים סותרים ואת יכולה לבחור באחד, או יותר, או בכולם. יתכן שגם היחס שלך אליה הוא אמביוולנטי – ויתכן שגם את "לא יודעת איך לאכול אותה", איך רצוי להתייחס אליה.

אשמח לחוות דעתך על החלום כתבי לאיזה פרוש התחברת ולאיזה פרוש לא. זה חשוב לי גם כרקע לחלומות הבאים עליה.

נעמה283

Active member
מתחבר לי לזה שהיא מסתירה את רגשותיה ...
וגם מתחבר לזה שהיא באה בפיוס ...
כי אנחנו שנינו קרות אחת לשנייה ואולי התיקון של שתינו זה לפתוח את הלב אחת כלפי השנייה ,למען הילדים, הבן שלה ...
אני מתחברת לכל מה שכתבת האמת ...
וגם לזה שאני לא צריכה ממנה שום טובה ,,משהו לא יפה בי שאני חושבת שאני צריכה לעבוד עליו ולהוריד קצת את האגו . אבל למען הסר ספק היא אישה מאוד גאוונתית הרבה יותר ממני אז גם לה יש פה מה לתקן ולשפר.
תודה רבה !

למעלה