אלוהים, הנחש, גן עדן, הנפילים השומרים

shaieden

New member
אלוהים, הנחש, גן עדן, הנפילים השומרים

היה פרק מטורף... מי שאומר אחרת, לא מבין את המשמעויות עדיין.... הרשו לי לשתף אתכם בתאוריה שעלתה בי במהלך הצפיה. ישנו סיפור על כוכב בשם "ניבירו". זה כוכב של נפילים, שלפי אמונות מסויימות מיושב ע"י מי שלמעשה יצרו את הזן החושב של בני האדם. כמו שבספר 'בראשית', מסופר על הנפילים שהזדווגו עם נשות האדם הקדמון, וכך נברא הזן ה'חכם'. ישנה אמונה הזויה שכזו שאומרת שהכוכב הזה מסתתר מאחורי השמש ולכן אנו לא רואים אותו. שרק אחת לכמה מליוני שנים הוא צץ משם, ואז זה סימן לביאת המשיח (יעני ביאתם של הנפילים). האגדה הזו אומרת שבזמן שהייתם כאן, הם למעשה הותירו את בני האדם לתקופה של מבחן. וכשהם יחזרו, הם יחליטו האם כדור הארץ מיועד לחנינה או השמדה. אולי היוצרים שמעו על הסיפור הזה, ושאבו משם את הרעיון ללוסט. אם כך, נגיד שהחוצנים התיישבו באי - זה למעשה גן העדן הראשון, היכן ש'אלוהים' ישב ודרש מחווה ואדם לעשות כדברו (ג'ייקוב) ולעומתו היה שם הנחש, ששכנע את חווה לעשות דברים כנגד רצונה. (האיש השני, שמתחזה לדמויות, כמו נחש, ומנסה לשכנע אנשים לעשות דברים כנגד ג'ייקוב. הוא גם נראה כמפלצת עשן דמויית נחש, שמדברת לאנשים ובעלת כוח שכנוע יוצא דופן). אלוהים, אגב, מבטיח להם חיי נצח, אם יקשיבו לו (כפי שהוא העניק לריקארדו - שלפי הניחוש שלי, הגיע לאי עם אותה ספינה ישנה, והתחבב על ג'ייקוב, שנתן לו מפרי החיים). מטרתו של ג'ייקוב ('אלוהים') היא לשמור על בני האדם, כדי שיתרבו, ויצליחו. לעומתו, הנחש, משוכנע שבני האדם טעו, ויש להשמידם. ג'ייקוב אומר לו שהוא טועה. וכדי להוכיח לו את זה, הוא מזמן לאי בני אדם נוספים, אל 'המבחן' של שניהם. למרות זאת, אין לו יכולת להרוג את ג'ייקוב, שהוא בעל חיי נצח - אלא רק ע"י שכנועו של אדם אחר. הנחש לכן מחפש כל הזמן 'פרצה', שדרכה הוא יוכל להרוג את ג'ייקוב. הוא זקוק לבני אדם, שהוא יוכל לתמרן, ממש כפי שתימרן אל חווה נגד אלוהים. בכל פעם שמגיעים אנשים חדשים לאי - ג'ייקוב מנסה להוכיח לו, שבני האדם טובים במהותם, ולכן, אין להשמידם. הנחש לעומתו, משחק איתם את המשחק - הוא מתמרן את האנשים כך, שיצליח דרכם לפגוע בג'ייקוב. ויזכה בשילטה על האי, ודרכו על כל כדור הארץ. שהרי בגן עדן של עם יש כוח עצום, כוח הבריאה. ועכשיו... אחרי שהפרצה נמצאה. מסתבר, שבמקביל לכל - החוצנים (הנפילים, ה'אלוהימים' של פעם) - חוזרים לכדור הארץ. ועוד קצת: הנחש לא יכול להרוג את 'אלוהים' - רק האדם יכול. יש אמונה כזו אגב... מאוד מורכבת, רוחנית, שלא נרחיב כאן. אז לסכם - תקציר הרעיון שלי: האי הוא גן עדן של ספר בראשית, בוא כל הזמן מתקיים מאבק כוחות בין אלוהים לנחש. אלוהים, ג'ייקוב, שמאמין ביכולתם של בני האדם. והנחש, שמנסה לתמרן את בני האדם נגד דרכו של אלוהים. ועכשיו כמה דברים מדהימים! נזכרתי איך בפרק 6 עונה ראשונה, מוצאים במערכה גבר ואישה, ובצחוק קוראים להם... "אדם וחווה"! וכנראה שאלו הם באמת אדם וחווה... זה באמת נושא שעדיין נותר לא פתור. ומה יש להם בכיס? אבן שחורה ואבן לבנה. ולוק מדבר עם וולט על שש בש. אומר שזה המשחק העתיק בעולם... שמסמל את הקרב בין טוב לרע... רמז, למה שיש באי הזה. קרב בין טוב לרע. בין לבן (ג'ייקוב) לשחור (הנחש). הם אפילו לבושים לבן ושחור. הנה הקטע: http://www.youtube.com/watch?v=zScu6EAvOg8&feature=player_embedded בנוגע למפלצת העשן - אני חושב שהיא לא הנחש. בבראשית אלוהים יוצר מלאך עשן שמטרתו להגן על עץ החיים... וכמה מפתיע, אבל, דניאל רוסו בסוף עונה ראשונה אומרת על המפלצת שהיא "לא מפלצת, זוהי מערכת אבטחה, שמטרתה לשמור על דברים שלא יכנסו פנימה". כלומר, לטמפל. וכשבן נכנס לטמפל, מפלצת העשן יוצאת, והוא מביט בה פנימה. אני מנחש שמאחורי החורים ממנה היא יוצאת, מסתתר... עץ החיים... אלכס שמופיע אחר כך, מגיע מכיוון אחר. כלומר, זו אינה מפלצת העשן. זה כבר הנחש שעוטה מסכה של אלכס... והנה גילוי מדהים - גילגמש ואנקידו בפרק 8 עונה 2, בזמן שלוק בהאצ' פותר תשבץ, המצלמה נעצרת על 2 מילים: "גילגמש ואנקידו". תעשו חיפוש פשוט בויקיפדיה ותגלו שגיגמש נחשב כאחד מאבות השומרונים (ששוב, קשורים לנפילים, ושוב, לכוכב ניבירו). הוא סוג של אל, שניצל ממבול גדול, ומוצא את מושבו על... אי... ושם, הוא מוצא את מקור האלמוות............ לפי אמונות מסויימות, אותו גילגמש הוא אחד האלים שמלכו בגן עדן. הנה התמונה מהפרק: http://gallery.lost-media.com/albums/ep-caps/season2/2x08-collision/3/collision-cap225.jpg ושימו לב לזה.... הנה פסל אמיתי של גילגמש... דומה למשהו..??? http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/1e/Gilgamesh.jpg נושא האלמוות - בגן עדן כמובן ישנו עץ החיים... ויש גם את ריצ'ארד אלפרט האלמותי, ג'ייקוב כמובן, והנחש. ויש גם את הפרוייקט של הנזו (ממשחק הרשת של לוסט) הקרוי: "פרוייקט הארכת החיים"... הנה: http://lostpedia.wikia.com/wiki/Life_Extension_Project עוד משהו על הנפילים - הפסל עצמו נראה כסוג של דמות חצי אנושית חצי חיה. האל שאיתו גילגמש חלק את מרבית חייו היה... חצי אדם חצי חיה. ולאחר מותו, הוא החל לסגוד לו. הוא היה מהנפילים השומרים (שומרונים). שיש אומרים שהיו גם גדולים פיזית, ולא רק 'גדולים' מבחינת חוכמתם. דמותו של ג'ייקוב כדמות אדם - בצלמו ברא אותנו... למה נשים סובלות בהריון באי? כי על האישה בראשונה באי (חווה), שבגדה באלוהים והלכה עם הנחש נגזר שתלד בנים בצער. למה הנחש לא עוזב את האי? כי זה מה שגזר עליו אלוהים. לכן, הוא ממתין שבני אדם יגיעו לאי. זו הסיבה שהוא הגיע בתחילת הפרק, כדי לראות מה הגיע הפעם? למה אלוהים (ג'ייקוב) מביא כל הזמן בני אדם לאי? כדי לבחון את טיבם. זו השליחות שלו כאן. זה למה שלחו אותו הנפילים (אבות האלוהים לפי המון תאוריות. אחת מהן אגב, היא הסנטולוגיה). איך אנשים נרפאים ממגעו של ג'ייקוב? ככה זה אלוהים... זה הקטע שלו בדרך כלל... :) מה שוכב בצל הפסל? זה שיציל את כולנו. כלומר, השליח של הנפילים, שכל כך מאמין בטיבם של בני האדם, שיעשה הכל כדי להוכיח לנפילים, שיש לחון את כדור הארץ, ולא להשמידו. הפסל מחזיק 2 סמלים של צלב עם ראש מעוגל. אלו סמלים מצריים עתיקים, שמסמלים חיי נצח. כפי כבר אמרתי, מתחת לפסל, איפה שנמצא המקדש, מאחורי החורים שמהם יוצאת מפלצת העשן, מסתתר כנראה... עץ החיים, שאכילה מפירותיו נותנת חיי נצח. יללה, אשמח לתגובות!

Grow

New member
וואו .....כל זה מסדרת טלויזיה

ברצינות ממש נדהמתי לקרוא את מה שכתבת אתה מחבר פה את בראשית עלילות גילגמש המבול הנפילים מצרים העתיקה ועוד.... כתבת פה את כל מה שחשבתי במשך הסידרה וואו

shaieden

New member
יש תיעוד לנחש בסדרה!

שימו לב לציור הקיר שמעל משכנה של מפלצת העשן - יש שם את האל, מדבר אל המפלצת, וסביבם שני נחשים. אולי זה הסיפור בו אלוהים נותן למפלצת העשן את תפקיד השומר על עץ החיים. http://www.youtube.com/watch?v=v7y5kPeX-IQ&feature=related

rawsh

New member
אבל זה היה אנוביס. אז ההקשר צריך להיות מצרי

shaieden

New member
יש גם קשר מצרי כמובן

לא מצרי - 'פרעוני'. זה משהו אחר... יש שאומרים שהפרעונים הם השומרים, הנפילים. שהיו בעלי תרבות גבוהה מאוד התפתחותית, והיו להם טכנולוגיות אדירות.

shaieden

New member
עץ החיים

בצפיה של הקטע הנ"ל של בן ומפלצת העשן - הניחוש שלי הוא שעץ החיים שוכן בחדר שמאחורי מקור יציאתה של מפלצת העשן. ואכן, מפלצת העשן, מטרתה לשמור על העץ. ורק לג'ייקוב יש אישור כניסה אליו. לכן, רק לג'ייקוב יש גישה לאלמוות. וזו הסיבה מדוע 'הנחש' לא יכול להרוג אותו. כי ג'ייקוב נותן לו חיים... ורק במותו, הנחש יוכל להשתלט על מפלצת העשן, וכך על עץ החיים.

yarivito

New member
בקשר לגילגמש

בילבלת, גילגמש לא זה שניצל מהמבול אלא אותניפישתים,גילגמש רק פגש אותו באחת ממסעותיו. אבל תיאוריה מאוד נחמדה יש לך.

tomash11

New member
אחלה תיאוריה:)))

מחברת הרבה קצוות חוטים ביחד, אהבתי. עכשיו, אין מחברים לתוך זה את ווידמור, בן, סאן וכולם?:)

MoGanC

New member
נחמד

רק שאדם וחווה גורשו מגן עדן,אז למה שהם עוד יהיו שם? XD

shaieden

New member
שאלה טובה, ותשובה

נכון, אדם וחווה גורשו מגן עדן. אבל 'גן העדן' עצמו, נמצא בתוך המקדש, מאחורי הקיר שעליו מגנה מפלצת העשן. זה הסוד הגדול של האי. משם הם גורשו. אגב, בקטנה - כשג'ייקוב מדבר עם האיש בשחור, (אתם קוראים לו 'עשיו', אני קורא לו 'הנחש'), הוא אומר: "כל מה שקרה עד אז הוא רק התקדמות". בזמן הזה, הוא מביט אל השמיים, לא סתם מבט. מבט עם משמעות כלשהי. יכול להיות שהוא מביט אל 'הנפילים', אלה ששמו אותם שם...(?)

MoGanC

New member
זה בא מתוך הנחה

שהכותבים אמרו לשחקן של ג'ייקוב בדיוק מה הוא מגלם ומה הוא יהיה בעונה הבאה, ככה שהוא ישחק את זה בצורה מושלמת, מה שלא סביר שעשו. כמו שאנשים מנסים לנחש מה "לוק" מנסה להביע בפנים שלו כשבן אומר שהוא כמו משה, נראה לכם שאמרו לטרי אוקווין מה הוא אמור להיות כדי שהוא יעשה מבט שיביע את זה בצורה מושלמת? כשחושבים הפקתית, יש פחות כאבי ראש.

carmelo

New member
נו באמת

ממתי הכותבים צריכים להסביר לשחקנים מה קו העלילה העתידי בשביל שיבצע פעולה בסיסית כמו להביט לשמים? מספיק שהם מציינים את זה בתסריט, אולי גם מדגישים בפני הבמאי שזו פעולה מהותית. אני לא אומר שצריך לנתח כל הבעה וכיוון מבט, אבל הטיעון הנגדי הזה פשוט מגוחך...

bar167

New member
וואו..

נראה שחקרת את הנושא לעומק. תיאוריה מעניינת והגיונית.. ד"א אני עדיין חושבת שגופות ה"אדם וחווה" שנמצאו על האי בעונה הראשונה אלה הגופות של רוז וברנרד.

שובל101

New member
מדהים !

התיאוריה הזו הדהימה אותי כל פעם שקראתי שורה מחדש ! במיוחד עם אדם וחווה והנשים בהריון ! איך אפשר לזכור כל כך הרבה פרטים? לאט לאט הכל מתחיל להתחבר לא?XD

y o s i k a t z

New member
אני חושב שלנתח את הסדרה

רק דרך מיתולוגיה אחת זו טעות. יש בסדרה גם תרבות מצרית, יוונית, הודית ועוד. ייתכן שהאלגוריה התנכ"ית מוסיפה מורכבות לסדרה, אבל נדמה שבסוף יתברר שמה נראה לנו כרגע: יעקב-עשו, אלוהים-השטן, זאת רק דרך אחת לראות את הדברים. ועוד הרבה נסתר מאיתנו בשלב זה.

Engelous

New member
מבריק.

אפשר בכיף לפתח את זה. אכפת לך אם בשנה הבאה, לקראת עונה 6, נעשה סקירה של התיאוריה הזו במסגרת הפודקאסטים המקדימים לעונה?

babar the king

New member
תיאוריה מאוד מעניינת

במיוחד הקטע על מפלצת העשן ועץ החיים. למרות שכמו שמישהו כתב פה לא נראה לי שהסדרה מבוססת על רפרנס בודד, אלא שזורה בהמון כאלו. מאוד אהבתי את התיאוריה על מפלצת העשן וזה שהיא לא בהכרח ג'ייקוב/האיש בשחור. זה דווקא מאוד מתאים, משום שהבעיה העיקרית עם ההנחה שהיא כן האיש בשחור היא שיש לה אג'נדה משלה והיא פועלת מתוך אינטרסים משתנים מה שלא היה נראה עד עתה. כמו שגם כתבת, כבר אמרו לנו שהיא מעין שומר/שופט, כלומר ממלאת תפקיד פאסיבי ולכן זו בעיה שהיא פתאום תתברר כגורם כל כך אקטיבי בעלילה.

shaieden

New member
בנוגע למפלצת העשן

אני לא רואה כל כך שמדברים על זה בתאוריות השונות, אבל ללא ספק - יש משהו מאחוריה. כשבן מגיע אליה, הוא מביט מעליה ורואה ציור מערות שבו רואים את האל האדם-אריה, מדבר אל המפלצת וכמו מעניק לה משהו, ידו מושטת ללפנים. מאחוריו רואים את הנחש. זה מש מתאים לסיפור בראשית שם אלוהים נותן לעמוד אש (או מה זה היה בדיוק?) לשמור על עץ החיים, כדי שאף אחד לא יוכל להגיע אליו. ואכן, כשמגיע מישהו כמו בן, הוא נתקל במבול של 'מיינד', שמעוור אותו ומחזיר אותו להחלטות רציונליות של שכל ישר (עץ הדעת) - ההפך מעץ החיים. אני מהמר, שמעל מפלצת העשן, מעל המדרגות שיש שם, על הבימה הקטנה הזו, ובתוך המבנה המאובן שמור לו עץ החיים היטב. אני מדמיין שם גן קטן, שבתוכו עץ... :)

כלמנ

New member
בנוגע לעץ החיים

אני לא יודע אם אני כלכך אוהב את הניתוח הזה, אבל... הוא קולע בעוד נקודה: זה שלקחו את בן למקדש בכדי להחיות אותו, זה משתלב מצוין עם עץ החיים שנמצא שם.

למעלה