אלוהים הוא מקור חיי האדם

לאדם יש גם החלטה עצמאית
כך אלוהים ברא אותו ובכוונה. הוא בוחר בין טוב לרע, ואלוהים שופט ובוחן אותו, גומל ומעניש בהתאם. אלוהים הוא המצפון. הוא נמצא בכל המודעויות, מקשר ביניהן ושומר על הטוב בעולם ובשביל זה יוצר חוקים ומצוות שצריך לציית להם כדי ללמוד להיות מוסריים וטובים זה לזה.
&nbsp

אי אפשר להוכיח
לא שיש ולא שאין אלוהים. אני מתייחס אליו כאל ישות אפשרית, היפותטית. אם יש אלוהים אלה הרעיונות שלי עליו.
&nbsp

SORRY .

נסה לספר מה אחת היכולות של אלוהים , לפי דעתך .
רק יכולת אחת .
אם היכולת הזו קיימת ואין לה סיבה ידועה או בת-חקירה
עשית צעד גדול בכוון הנכון .
לדוגמא הנה טענה כושלת
אלוהים יכול לעשות הכל .
אבל
הוא לא יכול לברוא אבן שאינו יכול להרים .
מסקנה
אלוהים לא יכול לעשות הכל .

תחכמוני,אלקים לא ברא משהו שיש לו בו מוגבלות

אלקים לא ברא יקום בו יכול להיות משהו מוגבל בעבורו.
ואם הוא כל יכול אז אתה מבקש שיברא לעצמו משהו שמגביל אותו,וזה
לא יכול להיות בכובד אבנים,כי הוא קבע מראש שכל מה שברא,לא תהיה
שם מוגבלות עבורו.

גם אני חושב שאי אפשר לסתור את הלוגיקה
כי בלי לוגיקה אין משמעות ובלי משמעות אין קיום, אבל למדתי פעם שפילוסוף אחד אמר כפתרון שאלוהים גם יכול וגם לא יכול להרים את האבן ביחד. גם המדענים היום חושבים שאם העולם כל כך מורכב ומדויק ודאי יש כוח עליון כלשהו שברא אותו.
&nbsp

פרילנסר

New member
אתה כותב: "בלי משמעות אין קיום"

אבל אתה גם כותב:"ודאי יש כוח עליון כלשהו שברא אותו" - וזו כבר אמירה אחרת , "הפוכה": זו אמירה ש: "בלי קיום אין משמעות",
&nbsp
ואז אין ערך מוסף לדיון,
&nbsp
והמפץ הגדול היא תאוריה שלמה המבוססת על :" בלי משמעות יש קיום, או "יש קיום בלי משמעות" - אם כבר לצטט מדענים,

כשאין קיום של דברים
אין משמעות לשאלות על תכונותיהם. אם אלוהים קיים, מוכרחה להיות משמעות הגיונית לו ולמעשיו. אי אפשר להגיד דבר שסותר את עצמו ושהוא נכון. אם דבר לא הגיוני, אז הוא לא קיים וממילא אין מה למדוד.
&nbsp

פרילנסר

New member
אז מסתברקי אתה מסכים איתנו - המשפט הנכון שלך לדיון הוא:

"אם אין קיום - אין משמעות", ולא - אם אין משמעות, אין קיום,
&nbsp
ואכן, אם אלוהים היה קיים - מוכרחה היתה להיות לכך משמעות,
&nbsp
אבל יש הטוענים (אני) שאין כוונה - וכך אין אלוהים, אך אם הייתה כוונה - ודאי שזה מחייב קיום אלוהים,
&nbsp
עדיין לא הסברת לנו איך זה שאין אפשרות של קיום ללא כוונה (וללא אלוהים) - אלא אם אתה טוען ש:"אין משמעות בלי קיום = אין קיום בלי משמעות, וזו קצת בעיה בשפת הלוגיקה,
&nbsp
&nbsp

כוונה תלויה במודעות
אם הרוח יכלה ליצור את החומר ואת הטבע, ייתכן שיש אלוהים. אחרת העולם נוצר בתהליך טבעי והכרחי מתוך חוקי הפעולות ההגיוניים. כשאין קיום, אין משמעות לשאלות על תכונות העצמים כי אינם קיימים. לא ייתכן מצב שאין משמעות, כי חוסר משמעות מבטל את אפשרות הקיום כי לא ייתכן דבר קיים בלי שתהיה לו משמעות ואם שום דבר לא קיים אין עולם ואין על מה לדבר ולמה להתייחס. אי אפשר להגיע לחוסר לוגיקה בעולם ולחוסר משמעות לוגית, וחוסר משמעות יכול לבוא רק במצב שאין קיום. זה מחייב דרך הלוגיקה את המשמעות כתנאי הכרחי לכך שיהיה קיום.

פרילנסר

New member
ההוכחה עליך:" לא ייתכן דבר קיים בלי שתהיה לו משמעות",

"ייתכן שיש אלוהים" - זה מספיק ספק בעיני, אני אוהב את הביטוי "ייתכן", ואתה לא השתמשת בו מספיק עד עתה,
&nbsp
ייתכן שהתאורייה שלך נכונה - אבל רק ייתכן,

כבר אמרתי
בלי קיום אין משמעות לשאלות על תכונות העצמים. כשיש עצם קיים, מוכרחה להיות לו משמעות הגיונית כי אחרת לא יהיו שאלות עם תשובות על תכונותיו ולא יוכל להתקיים.
&nbsp

פרילנסר

New member
התפזרת. עכשיו אתה טוען שאבן "קיימת" - מוכרחה להיות לה מודעות

אחרת היא לא "קיימת",
&nbsp
כי אם אין מודעות לאבנים, וכל זמן שהיו רק אבנים ביקום - הוא לא היה "קיים",
&nbsp
אחרים אמרו את זה ככה: בלי מודעות (צופה) אין שום "קיים"

זה בכלל לא מה שאמרתי
לאבן אין כוונה, לא צריך כוונה כדי להתקיים. יש הרבה דברים בלי מודעות. אם יש אלוהים עם כוונה, לאלוהים יש מודעות או משהו מעל מודעות.
&nbsp

משה4443

New member
איזה אלוהים הוא אלוהים האמיתי?

אלוהי הנוצרים הקתולים, אלוהי הנוצרים הפרוטסטנטים, אלוהי ההודים, אלוהי המוסלמים, אלוהי החרדים, אלוהי היהודים הרפורמים, אלוהים אחר.
אם אנחנו לא יכולים לדעת איזה אלוהים הוא האמיתי איך אנחנו יכולים להחליט איך לחיות את חיינו בהנחה שיש אלוהים?
אם זה לא משנה את הדרך שבה אנחנו חיים הידיעה שאלוהים קיים או לא קיים למה להשקיע בזה שנייה של מחשבה?

למעלה