אכסס

כליל1

New member
אכסס

ברצוני ליצור שאילתת מחיקה שתמחק לי עובדים מטבלת פרטי עובדים יצרתי שאילתת מחיקה, הבאתי את טבלת העובדים וכאן נתקעתי איך ליצור בחירה כלומר איזה עובד ברצוני למחוק ? ואיך בדיוק אני מוחקת אבל תענו לי ביסודיות כי אני ממש מתחילה!!! המון תודה

tberger

New member
שאילתת מחיקה

דומה בעיקרון לשאילתת SELECT. כלומר יש תנאי (CLAUSE) שאומר על אילו רשומות השאילתא פועלת. לדוגמא:
Delete from emp where EmpID>12​
כעת מה את רוצה למחוק תחליטי את. אנחנו לא יכולים לדעת.

כליל1

New member
לא הבנתי בדיוק איפה כותבים

ומאחר שאני לא יודעת SQL הייתי רוצה ללמוד איך לעשות את זה עם האשף ולפני שאני מוחקת אני רוצה לקבל שאלה את מי למחוק ואז אני אקליד את מספרו של העובד

א ו ר ח ת

New member
תרשמי בקריטריון

של קוד עובד [הקש קוד עובד] הוא יקפיץ לך הודעה. ולפי המספר הוא ימחוק בהצלחה!

כליל1

New member
הבנתי את הנושא של הקריטריון

אבל איך ההתחלה? מה שעשיתי יצרתי שאילתת מחיקה, הבאתי את הטבלה של פרטי העובדים ומכאן מה לעשות? בטבלה יש הרבה שדות ! חסרה לי חוליה....

לירון2000

New member
תגררי את השדה של מספר העובד

לטבלה ובמקום שכתוב קריטריון תכתבי [בחר את מספר העובד] ואז כשתפעילי את השאילתה תבחרי איזה עובד את רוצה למחוק וזהו... רק זיכרי פעולה זאת איננה ניתנת לחזרה!!!

tberger

New member
שאילתת מחיקה

מהטבלה שמופיעה למעלה יש לגרור את השדות הדרושים לך לשאילתא לרשת המופיעה למטה. אם את רוצה למחוק רק לפי מספר עובד למשל יש לגרור רק שדה זה ובקריטריון לרשום מה שאורחת אמרה לך.

כליל1

New member
אתם ממש נהדרים!

רק עוד שאלה קטנה אם אני רוצה למחוק את העובד אז מספיק רק לגרור את מספרו? או שצריך את כל השדות של הטבלה?

א ו ר ח ת

New member
רק את מספר הקוד

אי אפשר למחוק עמודה אפשר למחוק רשומה . אז הוא ימחוק את כל הפרטים של העובד

למעלה