אי ביי וחשבונאות - לא הולך ביחד! עזרתכם

romanmaxi

New member
אי ביי וחשבונאות - לא הולך ביחד! עזרתכם

פשוט לא מסתדר לי זה משגע .. מקווה אולי שתוכלו לעזור, רציתי לשאול...

תגידו כשאתם מקבלים תשלום אתם מוציאים חשבונית מס קבלה אבל מעבר לכך האם אתם גם מדפיסים את האימייל שקיבלתם מפיפאל על התשלום?
ולאלה שעושים דרופ שיפינג, כשקניתם משהו עם פי פאל כדי לשלוח ללקוח אחר האם אתם רושמים רק בספר תקבולים תשלומים כהוצאה? או שגם מדפיסים את האי מייל כאסמכתא על ההוצאה??

תודה

ozitex

New member
לא הולך ביחד?

זה כמו שתגיד שניהול חנות בקניון וחשבונאות לא הולך ביחד..

כשאתה מבצע מכירה, לא חשוב אם זה מהארץ או באמצעות דרופ שיפר, ברגע קבלת הכסף אתה מחוייב להוציא חשבונית מס וקבלה על כ-ל ההכנסה. זוהי הכנסה, לא הוצאה.

אם אתה מתכוון לעמלות שאתה משלם לפייפל, זוהי הוצאה ואת ריכוז העמלות החודשי ניתן להפיק דרך reports

אין צורך לצרף חשבון פייפל אלא אם כן בא לך לצרף מה שקרוי packing slip

romanmaxi

New member
לא זה ברור לי אבל שניה..

כשיש לי הכנסה אז אני כמובן מוציא חשבונית, אבל השאלה אם צריך גם בנוסף להדפיס ולשמור את האי מייל שמקבלים מפי פאל "you've received a payment" או שרק השחבונית שהוצאתי מספיקה?

romanmaxi

New member
וכשאתה קונה?

את ההוצאה את רק רושם בתקבולים תשלומים או שחייב גם קבלה ממי שקנית דרך פי פאל?

ozitex

New member
קנייה=הוצאה מחייבת חשבונית מהמוכר

צור קשר דחוף עם רואה חשבון!

romanmaxi

New member
יש לי רואה חשבון

אבל רגע אני לא מבין אז איך אתה כשאתה קונה מאתר כלשהו מאיפה אתה מביא חשבונית?
מה אתה רוצה להגיד לי שאתה לוקח את החשבוניות שפיי פאל שולחת על הקניה ומדפיס את כולם?
אצלי מדובר בכ - 10,000 דפים בשנה להדפיס זה לא נשמע לי הגיוני.

dobo

New member
למכירה בארץ, במקרים מסויימים...

אם הזמינו ממך מוצר ועדיין לא התקבל תשלום אתה מוציא חשבונית.

באיביי אתה קודם מקבל תשלום ואח"כ שולח;
אתה חייב להוציא קבלה באופן מיידי וחשבונית בתוך שבועיים.
זה מה שידוע לי.

TipToli

New member
תשובה מקצועית בנושא

היי,

לגבי כל הכנסה שקבלת, עליך להוציא קבלה.
במקרה שאתה עוסק פטור (מוציא קבלה ע"ס כל התשלום שקבלת> עוסק פטור= פטור ממע"מ= אין חשבוניות.)
במקרה שאתה עוסק מורשה- עליך להוציא חש' מס ולציין שם את סך המכירה, תברר עם הרו"ח האם הוא מסכים לחש' בדולרים? בד"כ החשובנית צריכה להיות כתובה בשקלים, ולהצויא דף ממחושב כמה יצא בדולרים.

הוצאות- לגבי כל רכישה שקנית, והוצאת לתפעול העסק עליך להביא את התיעוד להוצאה= חש'. גם אם מדובר בעשרת אלפים- בכ"מ שוב, צור קשר עם הרו"ח שלך אולי יהיה לו רעיון אחר.

בפאי פל- תבדוק אולי אתה יכול להוציא דו"ח מסויים שרשום שם כל הפרטים שנעשו בחשבון.

בהצלחה!

romanmaxi

New member
אבל אף אחד לא עונה על השאלה!!!

תודה רבה על המאמץ קודם כל,
אבל השאלה שלי מאוד פשוטה,
כשאני קונה מאתר מסויים (הוצאה) אני מקבל מייל מפי פאל על סך ההוצאה שקניתי, האם את המייל הזה צריך להדפיס, שמספיק רק לתעד את ההוצאה בתקבולים והתשלומים?????
ואותו דבר לגבי כשלקוח קונה ממני (הכנסה) ברור שאני נותן לו חשבונית והכל כחוק ללא שום עוררין. אבל השאלה אם אני צריך גם להדפיס את המייל שאני מקבל מפי פאל שמתעד את התשלום שלו אליי?????

* הרואה חשבון אמר בעקרון שצריך להדפיס כדי שיהיה תיעוד אבל זה לא נשמע לי הגיוני כי מדובר על כ - 10,000 - 15,000 דפים להדפיס כל שנה.

dobo

New member
אתה לא חייב להדפיס

קודם כל, כמו שכבר נאמר לך- אתה מוציא חשבונית/קבלה כשקיבלת את הכסף (לא כששלחת מוצר).
אין טעם להדפיס את המייל מפייפאל, ובכל מקרה כשזה בדולרים תצטרך להוסיף גם את ערך הדולר באותו יום,
אז כבר מספיק חשבונית.

אתה לא חייב להדפיס את כל החשבוניות על נייר, ויכול להסתפק בקובץ שתשמור.
אבל תסגור את העניין הזה עם רואה החשבון שלך.

כשאתה הקונה- במקום להדפיס כל מייל מפייפאל שמציין את ההוצאה שלך, פשוט תדפיס
כל חודש סיכום עמלות והוצאות בפייפאל ותגיש את זה.

בהצלחה.

romanmaxi

New member
עכשיו אני מבין בערך תודה.

אבל לגבי קניות, חלק מהקניות אני עושה בכרטיס אשראי, אז מה עושים עם הקניות ההם?

למעלה