אישוש נוסף לחוק הראשון של האוטובוס

מצב
הנושא נעול.

טשאפק 2

New member

החוק הראשון של האוטובוס קובע שתמיד יהיה מתישהו מקום לשבת, ולא חשוב כמה האוטובוס עמוס. הסיבה למוזרות זו היא שאנשים מצטופפים להם בעמידה במרכז האוטובוס ולא נכנסים עד הסוף - וכך יוצא שבסוף יש מקומות, או שמתפנים די מהר. זה לא באמת חוק טבע ולא תמיד עובד כמובן, אבל אתמול היה לו אישוש מרשים ביותר, באוטובוס שנסע בעשר בערב עמוס וגדוש בליינים. בחלק הקדמי לא היה ניתן לדחוס סרדין (עד כדי כך שהנהג מינה אחראית לאיסוף כרטיסי הרב קו מהנוסעים מלפנים, הם לא יכלו לגשת בעצמם).

תלכו עוד אחורה - זה כדאי!

פעם נהגים היו מבקשים מנהוסעים להכנס פנימה

החוק הראשון של האוטובוס קובע שתמיד יהיה מתישהו מקום לשבת, ולא חשוב כמה האוטובוס עמוס. הסיבה למוזרות זו היא שאנשים מצטופפים להם בעמידה במרכז האוטובוס ולא נכנסים עד הסוף - וכך יוצא שבסוף יש מקומות, או שמתפנים די מהר. זה לא באמת חוק טבע ולא תמיד עובד כמובן, אבל אתמול היה לו אישוש מרשים ביותר, באוטובוס שנסע בעשר בערב עמוס וגדוש בליינים. בחלק הקדמי לא היה ניתן לדחוס סרדין (עד כדי כך שהנהג מינה אחראית לאיסוף כרטיסי הרב קו מהנוסעים מלפנים, הם לא יכלו לגשת בעצמם).

כך היה לפחות בקו השכונתי עם התדירות הטובה מאוד בו הייתי נוסע בעבר. היום זה לא מעניין אותם ולא שמעתי בשנים האחרונות נהג המבקש מן הנוסעים להכנס פנימה.

טשאפק 2

New member
הנהג ביקש, אבל כרגיל, לא התייחסו

כך היה לפחות בקו השכונתי עם התדירות הטובה מאוד בו הייתי נוסע בעבר. היום זה לא מעניין אותם ולא שמעתי בשנים האחרונות נהג המבקש מן הנוסעים להכנס פנימה.
הנהג ביקש, אבל כרגיל, לא התייחסו
אגב הוא שמר על קור רוח ואדיבות למרות הדוחק והלחץ.

olli3

New member
מנהל
הנהגים מבקשים, הנוסעים לא שומעים/לא מתייחסים

הנהגים מבקשים, הנוסעים לא שומעים/לא מתייחסים
בחלק מהמקרים.

רק אם הנהג משתמש במערכת הכריזה ומבקש מהנוסעים להיכנס פנימה, אנשים שמים לב אליו. כי באוטובוס מלא, כשיש אנשים שמדברים האחד עם השני או בטלפון או עסוקים עם הסמארטפון או שומעים מוסיקה באוזניות - קשה להם לשים לב שהנהג מדבר איתם, שלא דרך מערכת הכריזה.

גם קשה להם בכלל לשים לב מה קורה בקדמת האוטובוס.

cwen

New member
היום הנהג בקו 55 ביקש להכנס פנימה

היום הנהג בקו 55 ביקש להכנס פנימה
אני היחידה שצייתה והלכה לעמוד בסוף איפה שאף אחד לא עמד. (אולי פחדו לעמוד אחרי המדרגות).

היה משהו אבסורדי כששני נערים שעמדו ליד הדלת הקדמית כי לא יכלו להתקדם זיהו חבר שלהם שישב בסוף, וסימנו לו בידיים להתקדם אליהם. כשאנשים דחוסים אחד לשני מהכניסה ועד האמצע. והוא גם קם וניסה לגשת... וגם שלושתם ירדו בתחנה אחרי זה. הזוי.

davidfainshtein

Member
מנהל
בירושלים יש אדם ממוצא צרפתי

בירושלים יש אדם ממוצא צרפתי
שבכל פעם שעולה לאוטובוס נעמד ומתחיל לצעוק על כולם להיכנס פנימה. אחד מאוסף של אנשים שסינדרום ירושלים השפיע עליהם קשות.

בכימיה קיים כלל "הונד" או כלל האוטובוס שאומר

בכימיה קיים כלל "הונד" או כלל האוטובוס שאומר
שלעולם אלקטרון לא יתיישב ליד אלקטרון אחר. אם עולה אדם לאוטובוס ויש מקומות פנויים, הוא יתיישב לא ליד מישהו אחר אם כאמור יש מקומות פנויים. אך לפעמים יש כאלה המעדיפים לעמוד מכל מיני סיבות גם אם האוטובוס לא לגמרי מלא. הם חוסמים לאחרים שרוצים לשבת את המעבר אל הכסא הפנוי.
אך יש גם יוצאים מן הכלל. אחד מהם הוא אני, כלומר "תופעת טבע". לעולם בתור נוסע, אינני יושב בכסא שמישהו אחר יכול לשבת אחריי. זה אומר שאם אני כבר נוסע באוטובוס, הרי שתמיד אשב אך ורק בספסל האחורי או אעמוד אם הוא מלא. ופעם קרה שרוב האוטובוס היה ריק אך בספסל האחורי ישבו שני אנשים. לתמהונם, עליתי והתיישבתי לידם בספסל האחורי.
זה ענין שאני לא יכול לסבול שמישהו יישב אחרי. כנ"ל בתים. כל חיי אני גר אך ורק בקומה אחרונה. לא מוכן לסבול שמישהו יגור מעלי.
ואיך אומר הפתגם תוצרת בית: עדיפה רטיבות בתקרה, ולא שכן מעליך !".

מצב
הנושא נעול.
למעלה