אישור עבודה לעבודה בישראל

mishi79

New member
אישור עבודה לעבודה בישראל

שלום לכולם יש לי שאלה ולא ממש ידעתי איפה אני יכולה לשאול אותה, אני חושבת שאולי פה אני אוכל לקבל איזה שהוא מידע שיעזור. אני ממש אודה על כל טיפת מידע שתתקבל. הסיפור הוא כזה: ידיד שלי וידידה שלי התחתנו, (היא נוצריה) הוא ישראלי, הוא כרגע גר בארה"ב כי הוא חייב לעשות פה מלא דברים, והיא נסעה לארץ ללמוד עברית ולהכיר לתקופה. היא קיוותה לקבל אישורי עבודה אחרי תקופה מסויימת ואחרי שהיא תראה מה זה ישראל ותחליט מה היא חושבת. היא התאהבת בארץ, רוצה לעבור לשם כמה שיותר מהר, הם הלכו לקונסוליה בלוס אנג'לס ואמרו להם שהיא לא יכולה לקבל אישורי עבודה אף פעם!! לא משנה שהם נשואים, היא לטענתם עברה את כמות הזמן המותרת מבחינת שהיה, מה שממש לא נכון, היא האריכה את אשרת השהיה שלה כדין וכחוק כשהייתה בארץ, והם טוענים שזו הייתה טעות של המערכת בארץ ושזה לא אומר שהיא לא עברה על החוק... אני פשוט לא מאמינה, אני לא מוכנה לקבל שאין מה לעשות, זה נשמע לי לא הגיוני ברמות מטורפות, הבחורה מקסימה, חכמה, נשואה לישראלי (הנתון הזה אמור להספיק לדעתי...) וכל החברים שלה ישראלים. כל מי ששמע את הסיפור לא האמין. אולי מישהו פה יוכל לשפוך קצת אור על הנושא? אני מודה מראש על כל תגובה. סופ"ש מצויין לכולם.

נשמע מופרע לגמרי! בחיים לא שמעתי

על כזה מקרה. ממליצה בחום לפנות קודם כל לעמותת "משפחה חדשה" (קישור בדף הראשי של הפורום). הם הכי מקסימים ומנוסים. וספרי לנו אם יהיו התפתחויות

yaelli10

New member
קצת לא הגיוני

התשובה של הקונסוליה בלוס אנג'לס. כדאי לפנות למשרד הפנים ובמקביל לארגון "משפחה חדשה"

mishi79

New member
תודה על העזרה.

ניסיתי ליצור קשר עם הארגון דרך האתר, אני מניחה שתהיה תשובה מהם בזמן הקרוב. אני מניחה שכשיגמר הסופ"ש הם ילכו גם להתייעץ עם עו"ד ויראו מה ניתן לעשות. שוב תודה

נשמע כמו אי הבנה

במקרה הרע קישקוש טיפשי של מישהוא בקונסוליה. אולי אישור עבודה נטו אין. מאידך אפשר להתחיל תהליך של התאזרחות. בתהליך הזה מקבלים אשרת שהייה שמה שהיא מקנה חוץ מאפשרות שהייה זו אפשרות עבודה. עושים את זה בארץ וזה מתאים לזוגות שחיים יחד בארץ עם ניהול משק בית משותף. צריך להביא מלא ניירת: אישורי נישואין, מכתבי בקשה, אפוסטיל ועוד - שוה להתיעץ עם מי שעשה זאת לאחרונה (חמש שנים לכי תזכרי...). הרעיון הוא להוכיח מעל כל ספק שאין כאן ניסיון לאזרח עובד זר שאין לו קשר חוקי למקום.

למעלה