אירן: המערב ממציא תירוצים, אך לשווא

אירן: המערב ממציא תירוצים, אך לשווא

אירן: המערב ממציא תירוצים, אך לשווא
נכתב ע"י: הדר פרבר

דובר משרד החוץ האירני אמר כי טהרן עובדת בשיתוף פעולה עם הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית וכי מדינות המערב מנסות למצוא תירוצים במטרה לעצור את הפיתוח הגרעיני שלה

מדינות מערביות מנסות למצוא תירוצים כדי לפעול נגד תוכנית הגרעין האירנית אך מאמציהן יהיו לשווא, מאחר שטהרן תמשיך לעבוד עם סוכנות האו"ם. כך אמר גורם בממשלה האירנית (יום ב´, 21.01.08).

דובר משרד החוץ, מוחמד עלי חוסייני, אמר בתדרוך השבועי שלו, כי וושינגטון ומדינות מערביות אחרות לא יצליחו במאמציהן לעצור את תוכנית הגרעין האירנית. "הן מחפשות תירוצים", אמר. "זה לא יישא פרי ובעיקר יפעל נגדן ו(אנחנו) נמשיך את שיתוף הפעולה הבונה שלנו עם הסוכנות (הבינלאומית לאנרגיה אטומית)".

חוסייני ציין כי סבא"א אישרה כי אירן אינה פועלת להשגת נשק גרעיני, ולמעשה תומכת בהערכות המודיעין מהחודש שעבר, לפיהן הקפיאה אירן את פעילותה ב-2003, למרות ש"זה לא שינה את עמדתן של כמה מהמדינות (מערביות) הללו".

וושינגטון מנסה לשכנע את המערב להטיל סבב נוסף ושלישי של סנקציות נגד טהרן על-ידי מועצת הביטחון, בפגישה הבאה הצפויה השבוע בברלין. ארצות הברית שוקלת להטיל עונשים נוספים באופן עצמאי כדי להגביר את הלחץ על טהרן בדרישה כי תקפיא את פעילות העשרת האורניום. אירן טוענת, כי פעילותה נועדה למטרות אזרחיות בלבד.

בתחילת ינואר, ראש סבא"א, מוחמד אל-בראדעי, ביקר בטהרן ודיווח כי אירן הסכימה להשיב על שאלות בנוגע לפעילות הגרעין שלה בשבועות הקרובים.
 

masterboy

New member
שתבינו ממה שאני שומע בפורומים בין לאומיים

הרוב מאמינים להם! מה ישראל עושה בעיניין?
 
למעלה