אירופה מופגזת בשלג?

air junkie

New member
אירופה מופגזת בשלג?

איל - מה הצפי לתשעת הימים הבאים באישגל?
תודה :)

איל שחר

New member
בבקשה. אלא ש...

מהכרותי את התחזיות של SF, בין אם הם חוזים 80 ס"מ שלג ובין הם חוזים עליה כזו בטמפ' ככל זתתקרב למועד התחזית תהפוך לשטוחה יותר, כך שאין מה לחשוש.

air junkie

New member
חחחח קו קיפאון בקצה האתר בסוף ינואר..

הרגו אותי מצחוק... ז"א שהשלג באישגל יהיה גרוע יותר מזה שכיום בחרמון!! חחחחחחח...

וברצינות, זאת הצורה היחידה לקבל איזהשהוא מושג מה הולך להיות שם באזור הזמן שאגיע.

תודה!

איל שחר

New member
עכשיו התחזית עוד יותר פסימית

גם שם וגם בצרפת הם חוזים טמפ' מעל לאפס.
לדעתי, בתוך שלושה ימים התחזית תתקן עצמה כלפי מטה ואיתה יבוא גם שלג.
דעה חסרת כל ביסוס תחזיתי, סתם נסיון העבר.

איל שחר

New member
אני קורה לך, מעל בימה זו, לחזור בך מהצהרתך ש.

"לקבל איזהשהוא מושג מה הולך להיות שם"

אתמול בערב הם כבר חזו טמפ' מעל לאפס לקצה התחזית וראה עכשיו.
זוכר מה כתבתי אתמול?

איל שחר

New member
ואם אתמול בערב התחזית ללה פלאן דיברה על

מעלה אחת מעל לאפס בקצה התחזית, רק הפנתי את תשומת ליבם להודעות של נתי וזה הספיק. "אופס", הם אמרו, "ת'בלבלנו, לא שמנו לב לחזית החמה שלפני הצניחה, נתקן מיד".
ראה בעצמך.

air junkie

New member
בטח ילד של אחד העובדים

שנותנים לו כל יום לצייר בטושים ואז מעלים את זה

איל שחר

New member
לפני כמה שנים, באמצע החורף, התהפכו להם

הקואורדינטות של מחצית הכדור הדרומית והצפונית. למשך כמה שניות בהיתי בטמפ' בזעזוע קל עד שתפשתי שמשהו דפוק.
לקח להם כמה שעות לעלות על זה...

ciclista

New member
אתה חושב

שעד שבוע הבא החום הגדול שמופיע בכל האתרים יתפוגג לו? אני מוכן להתפס לכל דבר שיעזור לי להיות אופטימי. בינתיים אני יכול לקחת ביגדי ים איתי ולשכוח מהציוד הטרמי...

איל שחר

New member
חום? איזה והיכן? הוא שרד לו כתחזית למשך כמה

שעות בקצה הרחוק של התחזית לתשעה ימים וגם זה היה צפוי...
ציין אתר ונבדוק. בצרפת ואוסטריה כבר לא נשאר ממנו זכר.

ciclista

New member
ססטריירה

מה 29 לחודש בין 7 ל 10 מעלות לשבוע לערך. מתכון לקרח בבוקר וסלאש צהריים. בחלק מהימים גם קרח לא יהיה, לפחות לא ב עיירה.

איל שחר

New member
כבר לא. רק בין 29 ל 30 (שלישי לרביעי)

יש תחזית ל 4 מעל. ברביעי (30) הטמפ' כבר מתחילות לרדת שוב.
חכה יום יומיים ותראה שהתחזית בכלל לא עולה מעל לאפס.
אבל למה לרוץ לאירופה כשהמקום הקר ביותר על פני כדור הארץ מצוי כאן, בארץ?

natyh

New member
השנה היו נתונים מאד ברורים

על גל קור במערב אירופה וגל חום ממזרח לקו אפיק מסוים כלומר בזמן שגל הקור יהיה באזור ספרד צרפת עד קו אוסטריה יהיה חם ממזרח לקו הזה .

הנתונים מתנהגים בדיוק נמרץ לפי התחזית עקוב אחרי הודעות קודמות שלי בעיקר על גל רוסבי המסביר היכן יהיה חם והיכן קר .

העליתי את התחזיות שהתממשו אחד לאחד לטובת ציבור היוצאים לחופשות אני שמח שיש כאלו שעשו במידע שימוש מושכל .

איל שחר

New member
שאלה אם הוא יזוז מזרחה ויצנן קמעה את צורפת

בהתחשב בטיב החופשה אני בהחלט מעדיף גל קור על פני חזית חמה

איל שחר

New member
אם לא טעיתי, הזכרת גל צונן שני בתחילת

פברואר.
התחזית הנוכחית של SF מדברת על קפיצה בטמפ׳ באלפים אל מעל לאפס בסוף חודש זה והנחתי שבימים שלאחר מכן, קרי תחילת פברואר, יצנחו הטמפ׳ באלפים. טעיתי?

natyh

New member
לא

אבל הסופה שתיצר את גל החום קור קיצוני עוד לא החלה .

הסופה אמורה להתחיל ביום ששי שבת עם 25 בחודש עם תת לחץ של 920 מיליבאר , או במילים אחרות הלחץ הקבוע הוא 1014 יש ירידה של 94 מיליבאר או קיר של 100 גרם לסנטימטר מרובע מסביב לתת הלחץ או אם תרצה קיר של 100 מטר אויר מסביב לריק .

אלו ערכים קיצוניים הסופה הגדולה אצלנו היתה בתת לחץ של 3 מיליבאר או קיר של שלושה מטר מסביב לקפריסין , אני מדבר על הסופה שהביאה את גל השלג .

מדובר על סופה שתביא רוחות במהירות של מאות קילומטרים מסביב לעיין , אפשר לדייק אך לא זה החשוב סופה זו תנוע לכיוון מערב אירופה כמה אלפי ק"מ מצפון במהירות של 300 ק"מ ליום .

ברגע שתגיע לאלפים הצרפתיים תתרחש סופה חזקה וזה צפוי בתחילת פברואר כל הנתונים מסתדרים היטיב בו בזמן יהיה גל חום במרכז אירופה החום יגיע גם למערב אירופה לפני גל הקור והסופה שקרוב לודאי תשתולל מספר ימים בין 3-5 ימים סוערים .

החזית החמה מקדימה את הקרה כי אויר חם נע מהר יותר מאויר קר .

עכשיו גל רוסבי במלים פשוטות רוחב גוש האפיק הקר שמגיע מהקוטב כמה מאות ק"מ לא יותר אך משפיע על שטח די גדול .

זהו רוב ההסבר .

natyh

New member
לא מומחה לאזור אז

קשה לי לענות אך הספה הזו אמורה לנוע ממזרח למערב בניגוד לסופות רגילות הנעות ממערב למזרח ההסבר המדויק מחוץ לגבולות הפורום ולכן רק מומחי מזג אויר לאזור אוסטריה יוכלו לענות .

ההשפעה תורגש במערב אוסטריה אך אני לא יודע להגיד באיזו מידה .

למעלה