איפיטמפה....

nerod 72

New member
איפיטמפה....

אחרי שבשנת 93 , פרצה לתודעה זמרת חדשה באלבום בסגנון דאנס- אתני חדשני..שזכה לביקורות טובות אבל לא בשמיים בפורום פה.. אתם אהבתם ממנו: סעידה סולטנה , ערוסה, פטה מורגנה, דנה אינטרנשיונל. האלבום השני ב-94, אומפטמפה ללא ספק אחת הקלסיקות של דנה אם לא הגדולה בהן... אתם אהבתם: אני לא יכולה, בתולה, לילה טוב אירופה, פטרה, זומבה. שנת 95, דנה נבחרת לזמרת השנה ושיריה הופכים לשלגרים הגדולים של השנה..בסוף השנה היא מוציאה מיני אלבום ( אי פי) שמסכם את החוזה שלה עם IMP RECORDS .. האלבום מורכב מ-3 שירים חדשים... ו-4 גרסאות חדשות לשירים מהאלבומים הראשונים... 1. רוצה לחיות. מילים: חנה גולדברג לחן: עופר ניסים הסינגל ה-1 מתוך האלבום הזה והמצליח מבין שלושת החדשים. הוא מגיע לשלושת הגדולים ברשת ג' . מדובר בלהיט דאנס סוחף ומושם בו דגש על קולה של דנה שמושכת אותו , בניגוד לרוב שיריה הקודמים.. הפקת דאנס חדישה בניצוחו של עופר ניסים. שיר שעושה כיף על הלב, שיר פופ נחמד אבל לא מהלהיטים הגדולים של דנה, ובין הנשכחים. ציון: 9 2. מי שלא רוקד עומד מילים: מקס גת-מור לחן: צביקה פיק אחרי שפיק הלחין לדנה את גדולי להיטיה לא יכולה בלעדיך הוא חובר אליה לדואט עם מילים של מקס גת מור... שיר דאנס - דיסקו נחמד כזה ..מתבקש ברזומה של דנה דואט עם פיק.. גם יצא לרדיו...הצליח ..לא בצורה מעלפת..עדיין פה ושם משמיעים אותו פעם ב.. ציון: 8+ 3. פלאש גורדון מילים ולחן: בצלאל אלוני חידוש לשירה של עופרה חזה...שהוקלט במיוחד למצעד השנתי של רשת ג 95 שבו דנה זכתה בתוואר זמרת השנה.. גרסת דאנס נחמדה אבל לא ממש מעבר...לא מהדברים הטובים שלה דווקא... אני הייתי שם אותו ברשימת השירים הבינוניים ומטה של דנה..אבל נחמד לפעמים לשמוע.. ציון: 8 4. לילה טוב אירופה - גרסת דאנס. גרסת דאנס מעולה ללהיט שכבש את המקום ה-1 וכמעט זכה בקדם.. נותן לשיר אוירה לטינית משהו לפחות בהתחלה... נחמד.. ציון:8+ 5. דנה אינטרנשיונל- גרסה חדשה. גרסה בהחלט יותר טובה מגרסת האלבום ה-1..בהחלט מהרמיקסים הטובים של דנה..המוזיקה שבהתחלה ממש יפה ונותנת אווירה כזו אתנית יותר לשיר... בעיקרון אני לא אוהב את השיר הזה אבל בגלל הגרסה הזו..אני יותר אהבתי.. ציון: 8+ 6. קיס קסה- גרסת טיפיקל. שוב, רמיקס מוצלח במיוחד של הדי ג'ייז האיטלקיים..גרסה ארוכה ומיוחדת מאוד לקטע ההאוס המטריף הזה..יותר עדכני ללא ספק..ודנה עושה בית ספר למוזיקה האלקטרונית בקטע זה. ציון:9 7. בתולה - גרסה האתנית. ה-שוססססססססססס של האלבום. בתולה גם ככה שיר מדהים ודנה ועופר עשו לו מייק אובר ורק שיפרו- גרסה פשוט מעלפת לשיר. נותן אווירה אתנית שסוחפת אותך . מהדברים הטובים שדנה עשתה ולדעתי יחד עם צינקוומילה 03 זה הרמיקס הכי טוב של דנה של עצמה. ציון: 10..זה ציון נמוך.. בקיצור, המיני אלבום הזה ( או איך שדנה קוראת לו: הבן החורג של אומפטמפה...חחחח) מתחלק לשניים: הקטעים החדשים הרמיקסים בין הקטעים החדשים הכי טוב רוצה לחיות, שיר באמת יפה..מי שלא רוקד ופלאש גורדון נחמדים, חבחבים אבל לא מעבר..פחות אהבתי.. בין הרמיקסים, שכולם מוצליחם במיוחד גרסה אתנית של בתולה , בין הקטעים האהובים עליי של דנה מכל אלבומיה , גרסת קיס קסה המטיוחדת וגרסת דנה אינטרנשיונל, בגלל המוזיקה.. אלבום ממוצע ומעלה, לא משוסים הגדולים של דדנה...אבל בכל זאת מדובר באי פי, ולא באלבום.

nerod 72

New member
עטיפת הדיסק ועוד נתון...

האלבום שכחתי להגיד כמו בכל פעם..מכר למעלה מ-10 אלף עותקים שזה בהחלט מכובד יחסית לאי פי....

דניאל2288

New member
דעתי...

אין! אין! "אני רוצה לחיות" בהחלט נוסטלגיה מטורפת! ממש כיף לשמוע אותו שוב ושוב! וגם את הטיפיקל מיקס של קס קסה! שהוא לא פחות מקפיץ מקודמו!

NoKiA2003

New member
אני מאד מאד אוהב את איפיטמפה

אפשר לשמוע אותו מהתחלה ועד הסוף ולהתענג על כל רגע. אגב יאמר לזכותו של השדרן עופר נחשון שבזמנו קידם את אומפטמפה ואת איפיטמפה בטרוף ברשת ג' בזמנו והשתתף בקולות רקע בשיר מי שלא רוקד עומד.

KristineW

New member
כן, אני מה זה רוצה..

פשוט אני מתה מעייפות,
אז אני אכתוב ביום אחר.. מקווה שהשרשור הזה לא ישכח אי שם בתחתית הדף או שמא יקפוץ לעמוד אחר... גם על הדיסק הראשון בכלל לא הספקתי לכתוב כלום, איזה באסה...

KristineW

New member
נו לאן אתה ממהר?!../images/Emo3.gif

חכה עד לסופשבוע! רק לפני יומיים רשמת את הביקורת הזאת וכבר משהו חדש?! תעשה את הביקורות האלה פעם בשבוע או פעם ב- 5 ימים לפחות... זה גם יותר מעניין ככה... גם אני רציתי לכתוב משהו, אבל אין לי כוח עכשיו לכתוב משפטים ארוכים, אני מה זה עייפה אחרי העבודה...

nerod 72

New member
מכיר את ההרגשה...

חזרתי לפני שעה מהצבא כולי סחוט ועייף.. היה לי יום זוועתי היום ובכלל כל השבוע ככה.. גם מחר יהיה לי יום קשה... בגלל זה אני מת שכבר יבוא יום חמישי בגלל המפגש וסופש אתם יודעים קצת לנוח... יאללה שיבוא יום ה כבר..

איפיטמפה - אלבום נהדר ...

אלבום האי-פי איפיטמפה 1995 אלבום נהדר אחיד מוזיקלית שומר על קו אופי מסויים כל האלבום ויחד עם זאת נורא מגוון... 1- רוצה לחיות- אחד השירים היפים ביותר של דנה בכל הזמנים בעניי, שיר פופ מושלם ומיוחד לחן מאוד חזק... 2- מי שלא רוקד - שיר דאנס נהדר ומקפיץ, דנה נשמעת נהדר בשיר הזה הקול שלה חלק נקי עמוק שיר יפה ... 3-פלאש גורדון- אחלה ביצוע חמוד לאלה... לא מעבר ... 4- לילה טוב אירופה - שיר יפיפה עיבוד נהדר מכניס משהו לטיני ומקפיץ לשיר..אני מאוד אוהב את השיר הזה... 5- שושו יא שושו - עיבוד מדהים ומושלם הופך את השיר לדאנס מושלם אטני ברמה מאוד גבוהה,... אחד הדברים היפים שעשתה דנה בקרירה... 6- קס קס סה - שוב עיבוד מושלם קטע האוס דאנס היסטרי שהקדים זמנו,... קצת קשה היה לעכל את הקטע הזה שגם היום נשמע מתקדם ומופק היטב... 7- בתולה- אותה הגברת בשינוי אדרת, אהבתי את הכיוון שהם לקחו בשיר הזה באי פי לקחו שיר פופ קליל ומתוק והפכו אותו לשיר אתני מהמם בעל עיבוד משובח כיין... מופק היטב שיר נהדר קלאסיקה... איפיטמפה אלבום מהמם מופק היטב שירים נהדרים אחד אחד, אחד הדברים היפים שעשתה דנה במהלך הקרירה...כל הכבוד... "...אתה רוצה אותי רק לכמה דקות ולא אכפת לי כי אני רוצה לחיות..."

למעלה