איפה שלי ייחימוביץ שצריך אותה?

alon561986

New member
איפה שלי ייחימוביץ שצריך אותה?

בימים האחרונים מופץ מכתב בדואר האלקטרוני, הוא נראה לי מספיק חשוב כדי לפרסם אותו כאן אוליי אחד העתונאים בפורום ירים את הכפפה! רוברט קיוסאקי מגיע לישראל וכולם שותקים!!! רוברט קיוסאקי הוא מיליונר, שותף עסקי של דונלד טראמפ, שהחל את דרכו ממכירת ארנקים. אחר כך פיתח משחק עסקים, שיטות חינוך פיננסיות והחל לכתוב ספרים על עשיית כסף והצלחה. המפורסם שבהם הוא "אבא עשיר אבא עני". בקרוב ייצא בעברית ספר שהוא כתב עם טראמפ שנקרא "רוצים שתהיו עשירים". הספרים שלו, כצפוי, הם די שטחיים. אנקדוטות על איך הוא עשה כסף, וכל מיני מנטרות נבובות כמו "אל תקשיבו לכל מה שיועצי השקעות אומרים לכם" וכיוצא בזה. רוב האנשים קוראים את ספריו בצורה שטחית, כי כך הם כתובים, אבל אם מקלפים קצת לעומק, ומנסים לפרוט את מה שנובע מהדברים שלו, מגלים כי מדובר בקפיטליסט מהסוג הכי מסוכן, דורסני שיכול להיות. קפיטליסט שמטיף לדרוס כל מה שבדרך, כל מי שבדרך (גם אם זה אנשים שעובדים איתך או בשבילך) בשביל לעשות כסף. וכמובן שום דבר אחר לא חשוב לו: לא קשרים חברתיים, לא הסביבה, לא שום דבר אחר. רק כסף למען הכסף עבור הכסף. לא שיש בעיה עקרונית עם אנשים שכותבים על איך לעשות כסף, אבל המחיר שהוא מציע פשוט גדול, אולי גדול מדי. הוא מגיע לארץ השבוע לכנס של המסלול האקדמי המכללה למינהל ואקסלנס נשואה, ואף אחד לא מדבר על זה. כשמדברים עליו רק מדברים בהקשרים של חנופה, לקקנות והערצה. כמה חבל שאנשים עם מודעות סוציאליסטית, חברי כנסת, אישי ציבור, אינטלקטואלים, עיתונאים, אף אחד לא כותב דבר!
 
מה הבעיה?

למיטב זיכרוני אנחנו עדיין חיים במדינה דמוקרטית בה לכל אדם יש זכות להביע דעה. אם לדעתך הדעה המוצגת ע"י קיוסאקי שיטחית ומסוכנת תצביע ברגליים, אל תקנה את ספריו ואל תלך להרצאותיו. לדעתי חלק מהאנשים אותם אתה מכנה "בעלי מודעות סוציאליסטית" מסוכנים ודורסניים הרבה יותר מהקוריוז החביב שנקרא קיוסאקי, אשר בסך הכל מציע לאנשים חלום קטן שכנראה אף פעם לא יתגשם.
 

rotemangie

New member
אני עם חוזר מאיבור

לא מבינה מה הבעיה, אם זה מה שיעשה טוב לאנשים להאחז בחלום הקלוש שאם אני אקרא את סיפרו של קיוסאקי אהיה עשיר, שיהנו, זה בסך הכל במסגרת העשרה לסטודנט ולמעוניין. לפעמים נראה שאם סוציאליסטים יקומו ויפתחו במחאה נגד זה פשוט יתן לו פירסום ועוד לגיטימציה, ואיך שאומרים בעולם התיקשורת כל פירסום הוא פירסום טוב. אז למה לתת לו עוד שומת לב? שימשיך לתת את ההרצאות חסרות מעוף שלו לכל המעוניין לשמוע ושימשיך לדרכו.
 
למעלה