איפה למדתם על שוק ההון?

מצב
הנושא נעול.

doron7681

New member
איפה למדתם על שוק ההון?

איפה למדתם על שוק ההון?
שאלה קטנה לכל חברי הפורום המעניין הזה, איך התלחתם ללמוד על הבורסה, מסחר וכל הנושאים הקשורים? בבקשה תפרטו קצת על המקורות (קורסים, ספרים, אתרים וכל השאר)

יהושע 50

New member
אני למדתי במכללת מגמות

איפה למדתם על שוק ההון?
שאלה קטנה לכל חברי הפורום המעניין הזה, איך התלחתם ללמוד על הבורסה, מסחר וכל הנושאים הקשורים? בבקשה תפרטו קצת על המקורות (קורסים, ספרים, אתרים וכל השאר)
אני למדתי במכללת מגמות

nargila3

New member
יאיר זימון מרצה ענק

במגמות.
גורביץ היה מרביץ בנו תורה ויאיר זימון מעט כלכלה.
יאיר זימון מרצה ענק
היינו מחקים בקוצר רוח לשיעורי הכלכלה שלו. היה מגלגל אותנו מצחוק בבדיחות במהלך ההרצאה.כמו כן, הבחור תותח על בכלכלה.

josef2311

New member
שלום זאב ,אני מבין שלמדת ניתוח טכני

במגמות.
גורביץ היה מרביץ בנו תורה ויאיר זימון מעט כלכלה.
שלום זאב ,אני מבין שלמדת ניתוח טכני
האם יש לך מושג איך אני מעלה גרף תוך יומי בבורסה גרף

biz man

New member
ספרים

איפה למדתם על שוק ההון?
ספרים
הרבה הרבה ספרים.. ועד היום קורא המון ספרים בנושא.

russel2000

New member
אני למדתי במשב שוקי-הון

איפה למדתם על שוק ההון?
אני למדתי במשב שוקי-הון

זאב 27

New member
שאלה: איפה עדיף ללמוד?

אני למדתי במשב שוקי-הון
במגמות, במשב,באוניברסיטה(חוג לכלכלה ומנע"ס?), לבד מספרים, תוך כדי התנסויות וטעיות , ועד כמה נעזרתם בפורום? או במקומות אחרים?

russel2000

New member
אני למדתי גם באוניברסיטה וגם במשב

במגמות, במשב,באוניברסיטה(חוג לכלכלה ומנע"ס?), לבד מספרים, תוך כדי התנסויות וטעיות , ועד כמה נעזרתם בפורום? או במקומות אחרים?
אני למדתי גם באוניברסיטה וגם במשב
פורומים לא הועילו לי במיוחד. חיפוש באינטרנט כן. ניסיון מצטבר כן.

אך ורק מאינטרנט וספרים

איפה למדתם על שוק ההון?
אך ורק מאינטרנט וספרים
ייסלחו לי מורי הקורסים אבל ביזבוז של כסף

הכל תלוי מה אתה רוצה לעשות...

אך ורק מאינטרנט וספרים
ייסלחו לי מורי הקורסים אבל ביזבוז של כסף
אם זה מקצוע עיקרי אז צריך תעודות הסמכה. ולשם כך נועדו הלימודים, חוץ מזה ידע תאורטי נותן הרבה דברים במיוחד לגבי הבורסה כי נדרש ידע של מאקרו כלכלה, מימון, ניתוח טכני, ועוד... יש להבין שישנם כלים מקצועיים לעבוד בבורסה.

biz man

New member
ידע תאורטי זה נחמד

אם זה מקצוע עיקרי אז צריך תעודות הסמכה. ולשם כך נועדו הלימודים, חוץ מזה ידע תאורטי נותן הרבה דברים במיוחד לגבי הבורסה כי נדרש ידע של מאקרו כלכלה, מימון, ניתוח טכני, ועוד... יש להבין שישנם כלים מקצועיים לעבוד בבורסה.
ידע תאורטי זה נחמד
אבל בבורסה תאכלס מה שקובע זה הניסיון שלך בשוק. אני נכנסתי לבורסה עם הרבה הרבה ידע תאורטי במה שאתה רק לא רוצה ועדיין בהתחלה היו הפסדים. עם הזמן ועם הניסיון אתה מתחיל להבין יותר טוב את השוק והידע הפרקטי נעשה חשוב יותר.

תשובה

ידע תאורטי זה נחמד
אבל בבורסה תאכלס מה שקובע זה הניסיון שלך בשוק. אני נכנסתי לבורסה עם הרבה הרבה ידע תאורטי במה שאתה רק לא רוצה ועדיין בהתחלה היו הפסדים. עם הזמן ועם הניסיון אתה מתחיל להבין יותר טוב את השוק והידע הפרקטי נעשה חשוב יותר.
תשובה
בגלל זה יש סט'ז. בכל המקצועות המעשיים חייבים סט'ז בשביל נסיון כמו: רואה חשבון פסיכולוגים וכן גם יועצי ומנהלי תיקי השקעות. בלי ידע תאורטי אי אפשר להיות מעשיים ( הנסיון להיות מעשי יכול להיות כואב אם לא יודעים מה לעשות בכלל...)

מצב
הנושא נעול.
למעלה