איפה כל הסקיפרים האשקלוניים? אתמול אחה"צ

cyprae

New member
איפה כל הסקיפרים האשקלוניים? אתמול אחה"צ

רוח טובה ים טוב וחופשת פסח, וחוץ ממני לא היה מפרש אחד באופק. תנאים יותר אידאליים אין! עד השעה 21.00 רוח צפון מערבית טובה וים של 1מטר. ממש כיף הכניסה למרינה אשקלון בלילה ממש לא נעימה (אם אתה לא מכיר את הכניסה ממש טוב) לתשומת לבו של הילל, האור האדום בכניסה לא דולק. ומי שלא רואה את הבוייה בכניסה מתיישב על החול. MIRI II

גם אנחנו היינו בים אשקלון-אשדוד

יצאנו ב 10 בבוקר מאשקלון, עם רוח מערבית, דרום מעקבית של כ 15-17 קשר עם גלים של כ 1.5 מטר. הפלגנו לאשדוד במהירות של 5.5 - 6.5 קשר (במפרשים כמובן). במרינה אשדוד חגגנו על יין וארוחת צהריים (בספינה הכשרה לפסח). בשעות אחר הצהריים טיילנו רגלית לאורך החוף האשדודי, ובשעות הערב יצאנו חזרה לאשקלון ברוח צפון מערבית של כ 12-15 קשר בגלים של כ 1.5 מטר. בשעה שמונה בערב הרוח ירדה והנענו מנוע עד הכניסה למרינה אשקלון. בהתייחס לכניסה של מרינה אשקלון, אתמול בלילה לא היה ירח (למרות שלאחר חצות עלה מלא) לכן הים היה חשוך. האור הירוק המהבהב של כניסת המרינה נראה קצת חלש כשברקע האורות של העיר אשקלון והיה ניתן לזהותו בבירור ממרחק קרוב יחסית. משמאלו, במרחק מחוץ לכניסה, אור האדום הקבוע בעמוד (באיזור המספנה אני חושב) קצת עוזר להמצאות אך בהחלט מבלבל, למרות שאולי יותר טוב מהאור המקורי שהיה מאחורי השובר גלים ולא היה נראה מרחוק. לדעתי, בלילה חורפי, חשוך וגשום, זיהוי הכניסה בעייתי מאוד. אם יורשה לי לחוות דעה כמשתמש ולא כבעל מקצוע מדופלם בתחום, לדעתי אם יועבר האור האדום ממול לאור הירוק (במזח השמאלי למי שנכנס) בכך יראו את שני האורות בבירור וניתן לזהות את הכניסה. מכוון שברקע האורות יש את אורות העיר, לדעתי שינוי קצב ההבהוב ואת עוצמת האור ליזור מאוד להבדיל בין האורות (הכניסה למרינה והעיר). לבסוף, כדי להקל על הניוות בתוך הכניסה, מומלץ מאוד אור במצוף הכניסה שמעל השרטון חול ולהוסיף מצוף נוסף כ 50 מטר מהכניסה, סמוך לשובר הגלים שם יש עוד שרטון חול, בלילה לא ניתן לראות את הבדלי הצבע של המיים ובכך לא מזהים את השרטון, אישית אני מכיר אותו לכן מתרקח ממנו, אך לאורחים זו יכולה להיות הפתעה לא נעימה. שוב, זו כמובן דעתי הלא מקצועית שבאה מתוך הנסיון של אתמול בלילה. אשקלון, כמרינה כניסה למדינת ישראל, צריכה להיות יותר ברורה בכניסה לשייטי חו"ל שאינם מכירים את מגבלותיה. חג שמח.

cyprae

New member
אכן נימצאו צדיקים בסדום (אשקלון) אגב האור

אמור להיות על מזח הכניסה. המנורה פשוט נשרפה כניראה. אך אין ספק שלמרינת כניסה ארצית הכניסה די עלובה.אכן בהשקעה של לא יותר מכמה גרושים אפשר לשפר את המצב. MIRI II

כניסה למעגן לא מוכר בלילה../images/Emo201.gif

גם מר cyprea וגם גדי ידידי , העולם לא מושלם תמיד יכול להיות טוב יותר. אני שט הרבה יותר בלילה מאשר ביום יש מקומות נוחים יותר ויש פחות, נכנסתי בלילה ללא מעט מקומות בפעם ראשונה בחיי, לא בגלל שאני שייט טוב יותר אלה מפני שרכשתי ידע זה מאנשים שעשו זאת בעבר ותירגלתי זאת. אבל , כפי שכתבתי בכמה מקומות יש בעיה ללא מעט שייטים שרכשו את הכשרתם בשנים אחרונות וזה אי למידה של: 1. המושג -PILOTEGE וכללים איך לנהוג בפעולה זו. 2. שייט בלילה בצורה נכונה.. אין בדעתי להעביר כאן שיעור על כך,רק הערה אחת. לפי תלונות חברינו כאן לא ביצעו דבר שמתתבקש בזמן כניסה למעגן וזה להחזיק פנס חזק ב"קוקפיט". בפברואר השנה נכנסתי בגשם חזק בסביבת חצות למרינה באשקלון ועם פנס בעצמה של 500,000 נרות זיהיתי בקלות את המצוף. כך גם (לא בגשם) נכנסתי למעגנים בלי סימון : מכמורת קיסריה וטנטורה (עם ספינה 22 רגל) ועוד הרבה מעגנים בתורכיה ויוון . זה רק אחד הדברים שיש ללמוד להקפיד עליהם ןתרגל אותם. חוסר מיומנות או ידע אינם תרוץ להתלונן.

למעלה