איפה הייתם ומה עשיתם בסופ"ש של שבת הגדול?

אלעד 1975

New member
איפה הייתם ומה עשיתם בסופ"ש של שבת הגדול?

מזג אוויר חם אבל סביר, אביב על פי לוח השנה אך ברוב חלקי הארץ כבר אין פריחה משמעותית וה"ירוק" הפך צהוב...

האם דגמתם איזה מעיין? גב שנותר מהשטפון האחרון?
האם הצלחתם לצוד בכל זאת קצת שלהי פריחה?

שתפו מה עשיתם.

אלעד 1975

New member
טיול פורח ועדיין קצת ירוק ביער ירושלים

יצאנו לשביל הארז, רק מחציתו בטיול נינוח מאד ומתאים לעונה.
התחלנו מהכניסה הישנה ליער (כיום אין שם חניה ושלט אין כניסה) ברח' יפה נוף פינת צמח וראינו את ביתו של מנחם בגין ז"ל.
עד מהרה הגענו לחניון עם מתקני משחק שהבולט שבהם הוא קיר גלישה מבטון. הגלישה בעזרת קרטונים שפזורים שם בהמוניהם.

לאחר מכן עקבנו אחר הסימון הכחול העובר מתחת להר הרצל ול"יד ושם". שביל פורח , פה ושם פינות ישיבה ותצפיות מרהיבות אל שכונת הר נוף ולאחר מכן אף אל הר אדר, הקסטל, נבי סמואל ולבסוף על שכונת עין כרם, קרית מנחם ועוד.

חרגנו מהשביל לטובת "ארז בן גוריון" - העץ שנטע דוד בן גוריון בשנות ה-50 לצד ביצורים תורכיים מימי מלחה"ע ה1 ומעליו "מצפה כרם" ובה חורבת חמאמה ,שנותרו ממנה בעיקר גת, שומרה חצי הרוסה ולא הרבה יותר. ממנה אפשר לצפות על בקעת הקהילות של יד ושם.

רכבי המאסף חיכו במפגש של השביל הכחול עם הכביש, בחניון אונטאריו.

ששש

New member
היינו כנראה אחריכם..

היה שם בחור עם כמה ילדים
וגם את הקרפדות (לא צפרדעים?) ראינו

תותח9

New member
סופ"ש בצפון

גם צימר מפנק וגם טיולים
שביל הטרשונים ביער בית קשת
צוק מנרה
הונין
נסיון שלא צלח למצוא את האירוס ההדור
עין פוריה
יער שוויץ
מגדלא

eli4

New member
עזרנו לאמא לנקות לפסח

וכך יצאנו בימים ד-ו לטיול בדרום מדבר יהודה וצפון הערבה
יום ד: נסענו לגבעת חצבה מסלול לא ארוך עם תצפית מדהימה על הערבה ודיונת חול לגילגולים. משם הלכנו לחוות קרוקולוקו – חוות תנינים עם סיור והדרכה כולל אופציה ללטף תנין (שלי לא הסכימו). רציתי לקפוץ גם לעיר אובות הסמוכה אבל בגלל השעה ויתרתי עליה, וכך נסענו לחניון לילה בשמורת שיזף (ליד חצבה) חניון נחמד, נגיש לכל רכב עם ברז מים ושולחנות, שם פגשנו חניכים של דרך לוטן (פרויקט מדהים) שזה הלילה הרביעי שלהם בשטח.
יום ה: לאחר התארגנות בוקר שחיה/שיכשוך בשלולית בכניסה לחניון (עדות לגשם שהיה) נסענו לתצפית הסמוכה עם נוף הקפי מהמם וסיגי נחושת. משם נסענו לנחל תמר, טיפסנו בסולמות והמשכנו לצפית, הגבים (שלוליות) היו מלאים במים טריים וצוננים שאיפשרו להתרענן ולשתות. לאחר מילוי מים בתחנת דלק הסמוכה המשכנו למישור עמיעז (במהלך הנסיעה במישור התקשרנו לאמא וצעקנו כולם ביחד "מדהים פה") ונחל פרצים. השמיים היו בהירים ואיפשרו תצפית כוכבים נוחה. היה מאתגר להקים אוהל ולהדליק אש ברוחות של המישור
יום ו: בבוקר אחרי שראינו את הזריחה הצטרפו אלינו חברים, וכך בזמן שאני מארגן את הציוד הם ביחד עם הילדים שלי קפצו לסיבוב בנחל פרצים. נסענו לנחל בוקק לאחריו עצירה קצרה על חוף הים ונסיעה הביתה.

ששש

New member
אני מלא הערכה

טיול של כמה ימים במדבר, בספונטניות וברמה גבוהה.
&nbsp
מודל לחיקוי
&nbsp
כל הכבוד!

eli4

New member
אבל ממש לא ספונטניות

קדם לו תיכנון מראש, אומנם נאלצתי לעשות כמה שינויים ברגע האחרון בגלל הגשם אבל הטיול הזה הוא כבר די מסורת אצלינו, אם כי זו הפעם הראשונה שיצאנו ל3 ימים ולא ל2.

אני תוהה אם הייתי מפרסם אותו פה מראש מישהו היה מצטרף?

ששש

New member
אז כל הכבוד על היוזמה, התכנון והביצוע

בני כמה הילדים?
כמה הלכתם?

eli4

New member
3, 5, 8, 10

המסלולים עצמם לא ארוכים.
גבעת חצבה כ 2 ק"מ, תמר-צפית כ3.5 ק"מ. לקח לנו כמה שעות כל אחד אבל זה היה עם המון הפסקות. וגם אז עקפנו קבוצה של תיכוניסטים שטיילה בצפית

שבוע הבא הולכים עם עמיתים לשפך הירדן (בלי הקטן) נראה איך ילך להם

ששש

New member
בן 3 בתמר -צפית..יפה מאוד.

כנראה שאני צריך להניע את הקטנה שלי (4) קצת יותר...

למעלה