איפה הייתם ומה עשיתם בסוף השבוע שהתחבר לחג?

אלעד 1975

New member
איפה הייתם ומה עשיתם בסוף השבוע שהתחבר לחג?

היום צום גדליה, זמן טוב לסיכום ביניים של טיולי סוף השבוע והחג - מיועד בעיקר לאמיצים שבינינו שלמרות החום הצליחו למצוא יעדים לטיול, ולכאלה שמצאו מקומות מפלטי ממוזגים מן האובך שהיה פה עד שבת.

עופר 249

New member
מוזיאון קרסו למדע בבאר שבע

גם ממוזג וגם מרתק ומעניין
היה כיף

ששש

New member
גם אני שמעתי שהוא מוצלח ושאפשר לבלות בו יום שלם....

montella

New member
נחל שניר ונחל תנינים

קמפינג שישבת עם שני הבחורים בצפון.
שבת בבוקר נחל שניר, הבחור הגדול (5) נהנה מאד, הצעיר (2) לא קיבל שירותי מנשא הפעם ונאלץ לצעוד ברגל... קצת לא הסתדר עם הסלעים ועם השורשים העבים הרבים, בדיעבד החלטתי לא נכון שלא לסחוב אותו בסוג כזה של מסלול. חשבתי שהוא יסתדר, כי הוא מתחיל לצבור ניסיון בגמיעת מסלולים...
אגב, הפטל עדיין לא בשיאו והתאנים לא בשלות.
נחליאלי היה.
בכל אופן, הצעיר קיבל חוויה מתקנת עם אפשרות להוכיח עצמו ביום שלישי בנחל תנינים...
החצבים היו שם.

אלעד 1975

New member
הפטל אמור להיות הרבה אחרי השיא

התאנים אמורות להיות מעט אחרי השיא, אך השנה הן לא היו משהו ותמיד יש תאנים "עקרות" כאלה שלא ממש טעימות או שנשארות קשות.

נחל שניר - הכוונה למסלול ה"ארוך" במים, אני מבין.
נחל תנינים - הכוונה לשמורה בתשלום? האם כבר מותר להכנס שם למים בתעלות?

שמש א

New member
עין טינה

הפעם החלטנו לעלות ולרדת דרך המפל, כייף אמיתי מגיל 5 ועד 40.
פגשנו סרטנים, שיחי פטל דוקרים, סלעים מחליקים, צינור מים שמהווה מקלחת צוננת מרעננת והמון מטיילים חוץ מאיתנו.

אלעד 1975

New member
איך שירד האובך יצאתי לטיול בוקר בגבעות מודיעין

גבעת חרובה, שהפתיעה בממצאים, כולל המבנה המרשים בראש הגבעה. משם התחברתי לשביל ישראל בחורבת רגב ואז לחורבת בית ענבה עד לנחל ענבה.
קיוויתי למצוא חצבים ומצאתי רק 3 עוד בטרם פריחה...
לעומת זאת מצאתי מערות קבורה דו מקמר, בורות מים והבונוס: חבצלת קטנת עלים.

אלעד 1975

New member
כבר חרשנו הקיץ כמעט את כל המקומות עם המים

טוב, לא בדיוק, אבל כל כך הרבה ימים חמים מהרגיל "גמרו" את כל אפשרויות טיולי המים באיזור שלי וגם בטווח של שעה וחצי נסיעה...כמעט...

אלעד 1975

New member
ביום שלישי על שביל ישראל
מעין קובי על נחל רפאים

בעין קובי הנקבה המשופצת עדיין מחזיקה מים בגובה של כ 30 ס"מ. משם יוצאים לזחילה/הליכה שפופה קצרה ויוצאים בסולם אל אוויר העולם.
שביל ישראל מעין קובי עד לעיקול הכביש הראשון מתוחזק במדרגות וספסלים והמון צל.
בחלק השני מהעיקול הראשון ועד לגשר קובי (גשר הרכבת) על נחל רפאים הדרך פראית יותר, סבוכה ורצופה באבנים ומדרגות סלע ועדיין ההליכה אינה קשה, אם כי הייתי מגדירה כבינונית עבור משפחות.

מסלול של כ 1.3 ק"מ בירידה ברורה של 180 מ'. הקפצנו רכב לגשר הרכבת (דרך נוחה לכל רכב).

p6a6

New member
איזה תמונות יפות - הילדים והנוף

יש לך מושג אם זה מתאים לטייל שם בשבת או שצפוף מדי?
מפה של המסלול גם יש אולי?
סליחה על כמות הבקשות...

אלעד 1975

New member
ברוכה הצצה! שנה טובה!

לא היה עמוס בכלל אבל צריך הקפצת מכוניות למסלול המלא . לעין קובי עצמו ניתן להגיע בכל רכב וגם לגשר קובי.
אני מצרף תמונה של המסלול בכתום (זהו שביל ישראל, אשר בחלק הראשון מלווה גם בסימון אדום).
השביל הירוק הוא השביל ממנו מגיעים ברכב לעין קובי ודרכו גם מגיעים עם הרכב לנקודת הסיום.

למעלה