איפה אפשר למצוא וימרנר?

Tortia

New member
איפה אפשר למצוא וימרנר?

שלום אופנו מחפשים המון זמן לגדל וימרנר..
חיפשתי במ מועדון הישראלי לכלבי צייד
ולא היו מלטות לאחרונה..

איפה עוד אפשר לחפש?

תודה
 

Tortia

New member
תודה אבל

אני לא מחפשת כלב שאבד לבעליו..

אנחנו רוצים וימרנר בגיל 7-8 חודשים
 

fi0na24

New member
אני מניחה שאם לא יימצאו הבעלים הוא יועמד

לאימוץ.
בכל אופן תישארו במעקב אחרי העמותות. מדי פעם מגיעים וימרנרים צעירים
 

marx04

New member
חיפשת באתרי אינטרנט ?

שלום לך,

פעמים רבות יש פרסומים על כלבים למסירה באתרי אינטרנט שונים, כגון פורום אימוץ בעלי חיים והתנדבות בתפוז, יד2, אגורה, WINWIN ועוד. בחלק מהם ניתן לערוך חיפוש לפי גזע הכלב.

אני ממליץ להיזהר ולא להתפתות לקנות שם כלבים "גזעיים", שכן לפעמים חלק מהמפרסמים שם מרביעים כלבים שלא בפיקוח של ההתאחדות הישראלית לכלבנות, כך שהכלבים אינם גזעיים באמת, או שיש סיכון גדול ליחסית שהם הורבעו וגודלו בתנאים לא ראויים וללא בדיקות רפואיות הולמות.

לעומת זאת לעיתים ניתן לאתר שם מישהו שמבקש למסור בחינם את כלבו או למסור בחינם גורים שנולדו בהמלטה לא רצויה (ואז סביר מאד להניח שאינם גזעיים).

אפשרות נוספת היא להיכנס לאתרים של עמותות מצילות כלבים, ולבדוק אם יש להם ויימרנר או דמוי ויימרנר שננטש אצלם.

בהצלחה,

אורי.
 

dim18

New member
אזהרה כנגד המלטות ביתיות

לא רצויות.

מדובר בדרך כלל בהמלטות שמקורן בחוסר אחריות של הבעלים. תמיכה בהן בדמות אימוץ כלבים, רק תוריד את המוטיבציה של הבעלים בטיפול בבעיה שהביאה להמלטה מתכתחילה.
הדבר יגרום להולדת גורים נוספים , ודחיקת כלבים אחרים לסף מוות, וכן להגדלה כללית במספר הכלבים הנטושיםב ארץ.

מי שמעוניין להכניס הבייתה כלב בצורה מוסרית יכול לאמץ כזה בעמותה או קלנות באופן מתעוד.

ממליץ לחפש באתרי העמותות השונים ויימרנרים צעירים העונים לדרישה, מדובר בכלבים שכן מגיעים לעמותות ולמרבה הצער לא מעט.
 

dim18

New member
מומלץ להיזהר מאתרי "יד-שתיים" למיניהם

האתרים הללו משמשים כבמה לפעילות רבה לא מוסרית ואף לא חוקית, של הרבעת כלבים לא מבוקרת, זיווג כלבים וניהול מטחנות גורים שמוכרים את "תורצייהן" או מוסרים את עודפיהן בחינם לכל דורש.
מומלץ מאוד להיזהר מאתרים אלו, גם בגלל הפגיעה הרבה בכלבים שיש בהם, וגם כי בקלות ניתן ליפול על נוכלים, או סתם אנשים לא אחראים, שעלולים למסור/למכור לך כלב חולה רק כדי הלעביר אתה בעייה הלאה.

הגולש הנ"ל מאמין כי אין להתחשב כלל בצרכי כלבים כאשר זה מתנגש ולו בקצת גם עם הגחמות האנושיות הכי קטנוניות, ועל כן מביא את כל המקורות כמקום לגיטימי. כמו כן במידה ותחליטי לקחת כלב הסובל מבעיות הוא איינו יישא על כך באחריות.
כמתנדב שנים רבות למענם של כלבים (וגם כמנהל הפורום אשר לא מעוניין כי מיידע כה לא מדוייק יחולק במדיה הזאת) אני ממליץ לך מאוד להתרחק ממקומות כאלו ולבדוק קודם במקורות המיידע הרלוונטים שהוא הביא, והם קישורים לעמותות השונות.
 

mo30257

New member
כול הנושא הזה דיי מיותר.

כמו שעמית184 רשם, יש תקנון מאוד ברור לפורום. אם אתה מתחבר לנושאים שהתקנון אומר שהפורום מדבר עליו אז מצוין, אם אתה לא מתחבר אז כנראה הפורום הזה לא מתאים לך ויש עוד הרבה פורומים אחרים שיכולים להתאים לך. לריב על מהות הפורום דיי טיפשי, בטח שיש ויכוח למה קוראים לפורום "כלבים" ולא "כלבים....".
התקנון הוא זה שמגדיר את ההתנהלות של הפורום, בין אם זה התנהלות של כתיבה, התנהלות של ביטוי וגם התנהלות של מה הפורום מייצג.
אני מאמין שהתקנון לא נכתב רק בשביל להיות כתוב, אלא נרשם אחרי חשיבה מעמיקה.
אנשים מדברים פה כאילו זה הפורום היחיד בעולם וחייב להיות פה סוג של פלורליזם וריבוי דעות, כי אז הפורום הוא אידיאלי. מה שמבדיל בין פורומים זה הנושא שאליהם מדברים בו, שלרוב נקבע על פי התקנון, אחרי זה הוא נקבע על פי מכלול הכותבים, ששם ריבוי דעות זה דבר מבורך. אבל התרסות כנגד משהו בלי הצגת טענות אמיתיות, זה דבר שלא ניתן להגיב אליו בכלל בצורה עניינית.
לדוגמא, אדם שלא מתחבר לעיקרון של סירוס ועיקור ואפילו לא רוצה לדון על זה, שבפירוש בתקנון רשום "מעודד פיקוח על התרבות כלבים בדרך של עיקור וסירוס" זה אדם שהפורום הזה כנראה לא מתאים לו. הפורום כן פתוח לדיונים בנושא אבל מי שבא ורק שולל מבלי לדון, זה מפספס את כול המהות של פורום כפורום, וכול המהות של התקנון שלו.
 

wolfeyes30

New member
אני אישית מתחבר

אבל חשוב לי לשמוע גם דעות אחרות, אחרת אני לא יותר טוב מכל בור אחר...
ומכיוון שאין אלטרנטיבה מספיק טובה אחרת אני אתעקש שזה יהיה פורום לכוווולם ושהמנהלים לא ינכסו אותו לעצמם.
אני מקווה שמספיק גולשים ינהגו כך
 

mo30257

New member
תסכים איתי אבל...

שאתה לא יכול ליצור דיון עם מישהו שאומר לך שעיקור וסירוס זה "ברברי, לא מוסרי כו' ". איך אתה בכלל יכול להגיב לדבר כזה בצורה עניינית, איך אבל לפתח דיון עם תגובות כאלה, אותו דבר לגבי נושאים אחרים ולא רק עיקור וסירוס.
לכן כמו שאמרתי, מי שלא מתאים לו "רוח" או תקנון הפורום, אז יכול למצוא עוד הרבה פורומים בנושא כלבים אחרים שיתחבר אליהם יותר. ריבוי דעות לגבי משהו זה מבורך ורצוי, אבל אם נוצר באמת דיון ענייני, ולא סתם התרסות בלי דרך להגיב על כך. גם אם את אותו אדם אני לא יצליח לשכנע, אם אני רוצה בכלל, עצם הדיון יכול להיות מאוד פורה ומלמד, אבל לא עם טענות כאלה לא ענייניות ולא מבוססות.
הויכוח על מהות הפורום זה מה שמפריע לי. יש תקנון ברור, אם לא מתאים לך אז תמצא מקום אחר שתתחבר אליו יותר, אם מתאים לך אז יופי ותנהל דיונים עניינים ולא לזרוק סיסמאות בלי תוכן.
אם זה אני מאמין שתוכל להסכים איתי, כי זה מהות של פורום, לחוות דעות לגבי נושאים מסוימים בצורה עניינית, ולא להיכנס למקום שאתה יודע שהדעות שלך לא מקובלות, אבל אתה לא מוכן אפילו לדון אליהם.

חשוב לי להגיד שאין בהודעה הזאת התמקדות על אדם מסוים, גם אם זה יכול להיראות ככה, אלא באמת להבין שדיבורים על מהות הפורום מיותרים, ודיונים עם "טענות" לא ענייניות זה דיונים מיותרים.
 

wgaf

New member
אין סימטריה בין תומך בסירוס לבין מתנגד.

אני כמתנגד לסירוס ששואף להשאיר את הכלב כמו שהוא לא אמור להציג טיעונים. האדם ששואף לכרות איבר שאינו נגוע במחלה הוא זה שצריך לעשות שמיניות באוויר ולחפש טיעונים על מנת להצדיק את הטלת המום הברברית. האדם ששואף להשאיר את הכלב כמו שהוא ולא להטיל בו מום לא צריך להסביר את עמדתו.

בדיוק כמו העמדה של אלו המתנגדים לקיצוץ אזניים וזנב. אין כל טיעון להתנגדות לקיצות איבריים אלו מלבד הרצון המוצדק להימנע מלכרות איברים לכלב.
(כן, כן. ולפני שיקפצו כל אלו שטוענים כי הכלב משתמש בזנב ובאזניים ככלי לתקשורת אז אני אשיב מראש:
הכלב יכול לתקשר גם עם גדם הזנב. יש כלבים שבאופן טבעי יש להם זנב מאד קצר כמו פאג או בולגוד. הןא מתקשרים.
הכלב מתקשר גם עם אזניים מקוצצות. בוא יכול לזקוף אותן או להסיט אותן אחורה וכמובן שיש כלבים בעלי אזננים קטנות וזקופות באופן טבעי אשר מתקשרים מצויין)
 

mo30257

New member
תשובה...

בכללי אתה צודק, אם אני טוען לקיום של משהו או למעשה, אז חובת ההוכחה היא על הטוען. העניין פה שאתה בתור מישהו שרוצה לנהל דיון ענייני צריך להגיב לאותן טענות ולנסות לשלול אותן.
בנושא של עיקור וסירוס, יש עשרות טענות לבעד הסירוס והעיקור, מה שאתה טוען כנגד זה שהמעשה הוא "ברברי, לא מוסרי וכו' " העניין פה שאתה בכלל לא מגיב לאתן טענות אלא זורק סיסמאות בלי להוכיח אותו אפילו. לא משנה איזה טענה יגידו לך, אתה תגיד את אותה תשובה.
אז לא באמת אכפת לך על מי חובת ההוכחה, כי לא רק שלא תיהיה מוכן לקבל שום טענה, אלא אתה גם לא מוכן לדון על אותן טענות אלא לזרוק סיסמאות כמו "ברברי" מבלי להוכיח את הדברים האלה או לשלול את הטענות של אנשים אחרים.

דרך אגב, לגבי הנושא של קיצוז אוזניים וזנב. לא יודע ממש מה הניסיון של עם כלבים בלי אוזניים או זנב, אבל בצפייה של איטראקציה של כלבים רגילים עם אותם כלבים בלי האוזניים והזנב, רואים שיש הבדלים מאוד מרכזיים בתקשורת.
הרבה מאוד כלבים לא מסתדרים עם כלבים בלי זנב, אני מכיר כמה כלבים באופן אישי שעם כול הכלבים הם מצויינים, ודווקא עם כלבים פחוסים לדוגמא הם משתגעים או ממש מפחדים כי אין להם אפשרות "לקרוא" את אותו כלב. אם תיקח כלב מגורות ותראה לו את רוב סוגי הכלבים אז רוב הסיכויים שלא יהיה לו בעיה לתקשר, כי זה מה שהוא מכיר, אבל כלבים שמספיק שראו כלבים "משונים" מגיל שנה ויותר, הם באופן מאוד ברור יכול לא להתסדר עם אותם כלבים, או שיקח להם הרבה זמן.
כול זה כמובן רק לנושא ההתנהגותי של החיתוך של הזנב והאוזניים, יש עוד הרבה בעיות פיזיולוגיות שהחיתוך יכול לגרום שלא רשמתי.
 

wgaf

New member
תשובה

אני צריך להוכיח לך שכריתת ביציים זה מעשה ברברי?? זהו מעשה מעשה ברברי מעצם מהותו. אם זה לא נראה לעיניך כמעשה ברברי ופוגעני אלא מעשה הדיוני ומועיל אני יאלץ שוב לעשות מה שעשיתי בפורום זה כבר מספר פעמים ולשלוח אותך לסרס את עצמך.

אם היית קורא הודעות קודמות שלי היית יודע שאני כן מכיר בעובדה שסירוס הכלב הופך אותו בחלק גדול מהמקרים לידידותי יותר לסביבה ונוח יותר לבעליו. אני לא סותר את הטיעונים האלו.
למרות זאת אני לא מוכן להטיל מום אכזרי בכלבי על מנת להגשים תכלית זו. אני מתאמץ יותר בטיפול בכלבים. בינתייים היו לי ארבעה כלבים זכרים לא מסורסים עם אפס תקלות.
כעת בשלב זה של החיים אני לא מעוניין לעמוד באתגר של טיפול בכלב גדול לא מסורס ולכן לקחתי באופן מכווון כלבה.

לגבי אזניים. כלבים מתקשרים על הכיפק עם אזניים מקוצצות (כמובן אם לא גוזרים אותם לגמרי כמו שראיתי שעושים לפעמים לפיטבולים.) למרות זאת אתה מתנגד למעשה הקיצוץ מעצם היות המעשה ברברי ופוגעני לפי תפיסתך (האמת היא שגם אני מתנגד לקיצוץ). בתור אחד ששואף להשאיר את הכלב כמו שהוא אתה לא חייב בהצגת טיעונים אל מול האדם המעוניין לבצע את הקיצוץ.
אותו דבר לגבי קיצוץ בייצים, רק שפה מדובר בהטלת מום חמורה יותר.
 

mo30257

New member
אתה יודע מה ההבדל...

שלקיצוץ אוזניים וקיצוץ זנב לא הציגו שום טענה שתורמת לכלב בין אם בריאותי או נפשי או אפילו שאיכשהו תורם לבן אדם, חוץ מלהגיד שזה אסתטי ויפה, וגם טענות כאילו זה עוזר לשמיעה או עוד דברים הזויים אחרים.
לעומת זאת, לסירוס ועיקור יש עשרות טענות שונות בין אם בריאותיות, נפשיות וכו', שכול הטענות האלה הם לטובת הכלב, לטובת הסביבה, לטובת המצב של הכלבים, וגם לטובת בן האדם.
אני לא מתנהג כמו שלושה הקופים שמוצג לי משהו חדש אלא אני בודק אותו. אולי אתה תחשוב שגם ניתוח שעושים לשארפיים, שחותכים חתיכה מהעור על מנת שיוכלו לראות בצורה טוב, הוא ברברי ואכזרי, כי איך הם מסוגלים לחתוך חתיכה מהעור, אבל יש לזה צידוקים לטובת הכלב, בין אם בריאותיים או נפשיים, ולכן זה מתקבל לטובה. אתה כמובן יכול לא להסכים עם זה, אבל לפחות תביא טענות שאפשר לדון איתם ולא רק לצעוק "ברברי".
 

marx04

New member
הטענות נגד עיקור וסירוס הן ענייניות

שלום לך,

הטענות נגד עיקור וסירוס הן ענייניות, למרות שאינני מקבל אותן ואני חולק עליהן.
הגולשות ג'יני ואניאורחת פירטו כאן מספר פעמים בצורה עניינית ונרחבת את השיקולים נגד עיקור וסירוס, כגון:
+ יש עמדה רפואית לפיה החסרונות בסירוס ובעיקור עולים על היתרונות שבהם;
+ יש צורך בשיקול כבד משקל כדי לפגוע בגופו של הכלב, ולא די בעמדה הרפואית התומכת בעיקור וסירוס, ובוודאי שלא די בשיקולים של כלל הקבוצה.
+ ניתן למנוע התרבות לא רצויה של כלבים שלמים גם מבלי לסרסם ולעקרם (בדרך של השגחה).
ועוד.

גם אני חש שלא בנוח עם השמעת טענות בעלות אופי שיפוטי מובהק, כגון "פעולה ברברית" או "לא-מוסרית", אך עדיין זה אינו הופך את הטענות ללא-ענייניות. למרבה הצער, בפורום הזה מרבים מאד להטיח טענות שיפוטיות, לעתים בוטות ולא מכובדות, כך שההתבטאות הזו שהיא לעניות דעתי לא רצויה, אינה חריגה והיא משתלבת היטב בתמונה השגרתית של הפורום.
אני מאמין שאם מלכתחילה תרבות השיח בפורום הזה הייתה מתונה ורגועה הרבה יותר, הביטויים הללו לא היו מועלים.

בברכה,

אורי.
 

mo30257

New member
חלקם כן...

לא אמרתי ששום טענה היא לא עניינית, ועובדה שאותם אנשים שהציגו את הטענות כמו ג'יני ואניאורחת הם אנשים שהיה איתם דיון לגבי העניין, למרות שלי באופן אישי יש בעיה עם טיעונים דתיים, אני יכול להתחיל דיון על זה, ועובדה שהיו איתה דיונים על הלכות עם של רבנים שונים על העניין וכו'.
בשבילי משהו לא ענייני הוא משהו שאי אפשר לדון אליו, או אפילו להתחיל לדון אליו, וכשמישהו אומר דברים כמו "ברברי" "לא מוסרי" זה בשבילי לא משהו שאני יכול אפילו להתחיל להתדיין איתו. איך אני יכול להתדיין על מוסריות וברבריות? בטח כאשר זה הטענה היחידה, או שאם מישהו לא מסכים אז הוא אומר לי ואני מצטט "תלך לסרס את עצמך" אפשר להתחיל דיון עם אמרה כזאת??
 
למעלה