אינטילגנציה חברתית

אינטילגנציה חברתית

ועוד משהו מעניין שקראתי באותו עיתון, ד"ר דניאל גולמן שחיבר את הספר אינטילגנציה רגשית הוציא עכשיו ספר על אינטילגנציה חברתית. מאוד מעניין. הטענה העיקרית שלו זה שבמוח יש את האזור שאחראי על היכולות הקוגניטיביות והכישורים הטכניים והוא נקרא ניאוקורטקס, ויש את האזור שאחראי על האינטילגנציה החברתית והרגשית וזה נמצא במרכזים הרגשיים של המוח. הוא לא פוסל את האינטילגנציה שנמדדת באמצעות מבחני IQ, אבל אומר שיש לתת חשיבות גם לאינטילגנציה החברתית.
 

22ק ו ס ם

New member
זה עוד אחד מאותן תיאוריות פופוליסטיות

שעורכות הפשטה של המחקרים על המוח. גם התיאוריה שלו על אינטליגנציה רגשית אינה נתמכת מדעית, אבל תמיד כשדוחפים את המילה אינטליגנציה זה מוכר טוב.
 
מה ז"א אינה נתמכת מדעית.הוא ערך מחקרים

הוא לא סתם המציא משהו וזרק..אני חושבת שהוא צודק ואינטילגנציה זה לא רק מנת משכל שנמדדת במבחני איי קיו.
 

22ק ו ס ם

New member
גולמן לא ערך מחקרים בנושאים הללו

אלא שהוא עוסק בפרשנות פופוליסטית ודי מעוותת של מחקרים של אחרים. המחקרים בנושא שונים קיצונית ממה שהוא אומר על הנושא. תקרא למשל את הערך על אינטליגנציה רגשית.
 
טוב, זה קצת פשטני

אני בכלל לא אוהבת את המושג "אינטליגנציה חברתית" כי לא ממש הבנתי מה הקשר בינו לבין אינטליגנציה. לא משנה. בכל אופן, לגבי המוח, הקורטקס קשור ליכולות קוגניטיביות "גבוהות", כמו אלה שציינת, אבל לומר שהמרכזים הרגשיים (מהם?) קשורים לאינטליגנציה חברתית, כאילו שלא מדובר גם כאן באיזורים או מסלולים הקשורים לקורטקס בסופו של דבר, זה ממש לא נכון. בקיצור, לא יעזור לכם- אם אין לכם קורטקס אתם יכולים לקחת כמה אמיגדלות שתרצו וזה לא יעזור, גם לא לאינט' חברתית
 
למעלה