אין תחבורה ציבורית בשבת וחג כי אין ביקוש|יעני

מצב
הנושא נעול.

scooby5

Member

לא יכולתי שלא להתעצבן, כשראיתי שתי מטרוניות מלאות בשני מקומות שונים בחיפה בשישי בלילה בשעה 2230, כולל אנשים ממתינים בתחנות...

סתם רציתי לפרוק

חחח, נו באמת זאת אימרה שחוקה

לא יכולתי שלא להתעצבן, כשראיתי שתי מטרוניות מלאות בשני מקומות שונים בחיפה בשישי בלילה בשעה 2230, כולל אנשים ממתינים בתחנות...

סתם רציתי לפרוק
חחח, נו באמת זאת אימרה שחוקה
שברור לכל הצדדים שזה סתם מגלומניה וניסיונות כיסוי, ברור שאין שום בעיה עם ביקוש, ויש ובשפע.

משה343

New member
אתמול מוניות השרות ב"ש-ת"א לא עמדו בביקוש...

סתם רציתי לפרוק
אתמול מוניות השרות ב"ש-ת"א לא עמדו בביקוש...
הייתי ליד תחנת המוניות , והיו שם סביב ה- 12 אנשים שחיכו למונית
אבל לא היתה אף מונית שרות במקום, נהגי מוניות ספיישל ניסו את מזלם
והציעו 100 שקל לנסיעה אבל האנשים לא הסכימו .
הגיע לפתע מיניבוס והעמיס רובם , המחיר אם אני זוכר נכון כ- 40 ש"ח בשבתות/חגים.
בעבר הייתי משתמש במוניות שרות , אך מאז והכרתי את הטרמפים של הסטודנטים
מאוניברסיטת בן גוריון הפסקתי עם מונית השרות .

mister K

New member
כאן בת"א נשמתי לרווחה כשראיתי אוטובוס נוסע...

סתם רציתי לפרוק
כבר היה נראה שהעוצר הארוך הזה בו היו נתונים הנוסעים לא יסתיים ושנישאר גם בהמשך השבוע עם רכבים פרטיים ומוניות בלבד...

אהה רגע, בעצם יש מוניות שירות! אבל רגע, אם יש מוניות שירות, אז איך יכול להיות שעשרות אנשים שחזרו מהים המתינו היום בתחנות דווקא לאוטובוסים הראשונים בקווים כמו 18, 19, 61, 66, 104 (קווים שיוצאים שעתיים לפני שהרבנים מקבלים אישור מאלוהים להסיר את העוצר על כל שאר הקווים) ומילאו את חלקם בעמידה? ואני לתומי חשבתי שמוניות זה פתרון מצויין... לתשומת לבם של חולדאי וגם של ניצן הורוביץ שלצערי אוהב גם הוא את רעיון קווי המוניות הנוספים בשבת (אבל לפחות הבטיח שגם יגיש בקשה רשמית להפעלת אוטובוסים ויחדש את העתירה לבג"צ אם ייבחר).

J u n k y

New member
מה שמוכיח שה"סטטוס קוו" קדוש יותר אפילו

כבר היה נראה שהעוצר הארוך הזה בו היו נתונים הנוסעים לא יסתיים ושנישאר גם בהמשך השבוע עם רכבים פרטיים ומוניות בלבד...

אהה רגע, בעצם יש מוניות שירות! אבל רגע, אם יש מוניות שירות, אז איך יכול להיות שעשרות אנשים שחזרו מהים המתינו היום בתחנות דווקא לאוטובוסים הראשונים בקווים כמו 18, 19, 61, 66, 104 (קווים שיוצאים שעתיים לפני שהרבנים מקבלים אישור מאלוהים להסיר את העוצר על כל שאר הקווים) ומילאו את חלקם בעמידה? ואני לתומי חשבתי שמוניות זה פתרון מצויין... לתשומת לבם של חולדאי וגם של ניצן הורוביץ שלצערי אוהב גם הוא את רעיון קווי המוניות הנוספים בשבת (אבל לפחות הבטיח שגם יגיש בקשה רשמית להפעלת אוטובוסים ויחדש את העתירה לבג"צ אם ייבחר).
מקדושת השבת

mister K

New member
הרי ברור כשמש שזה סתם פרינציפ...

מקדושת השבת
למה שתפריע להם תחבורה ציבורית במקומות חילוניים כמו תל אביב למשל?
כולי תקווה שגם פרינציפ זה יגיע מתישהו אל סופו כמו הפרינציפ המטופש לא פחות של שעון הקיץ המקוצר, שהיה אמור להתחלף הלילה ובזכות מאבק חילוני עיקש יסתיים רק מתי שהוא באמת צריך.

משה343

New member
מדוע לדעתך בסוף הדתיים התקפלו בנושא ה-
?

כולי תקווה שגם פרינציפ זה יגיע מתישהו אל סופו כמו הפרינציפ המטופש לא פחות של שעון הקיץ המקוצר, שהיה אמור להתחלף הלילה ובזכות מאבק חילוני עיקש יסתיים רק מתי שהוא באמת צריך.
מדוע לדעתך בסוף הדתיים התקפלו בנושא ה-
?

משה343

New member
אני מקווה שגם תח"צ בשבת יהיה חסר משמעות...

כי זה בסופו של דבר זה, די חסר משמעות מבחינתם.
נמאס מהצביעות שלהם , הם הרי ידועים כאלו שלא משתמשים בשרותים
של נותני שרות שעובדים בשבת, שיסתובבו קצת בשבת ויפקחו את עיניהם
העצומות לראות שהאוטובוס שהם נוסעים איתו ביום ראשון מסיע עובדים לעבודה
בשבת
משחקים בכאילו , מתי שנוח להם .

יותר מזה, ההסעות מהכותל בצאת השבת

נמאס מהצביעות שלהם , הם הרי ידועים כאלו שלא משתמשים בשרותים
של נותני שרות שעובדים בשבת, שיסתובבו קצת בשבת ויפקחו את עיניהם
העצומות לראות שהאוטובוס שהם נוסעים איתו ביום ראשון מסיע עובדים לעבודה
בשבת
משחקים בכאילו , מתי שנוח להם .
יותר מזה, ההסעות מהכותל בצאת השבת
בשביל שהאוטובוס יגיע לכותל ויאסוף אותם בצאת השבת הוא צריך לנסוע בשבת...

J u n k y

New member
אם יהיה מאבק משמעותי הוא יצליח

אם יהיה מאבק משמעותי הוא יצליח
ההיסטוריה מראה שכשהחילונים מתאחדים ונאבקים יש תוצאות.

guyweiss

New member
כולם יודעים שזה פופוליזם זול להגיד שאין ביקוש

סתם רציתי לפרוק
כולם יודעים שזה פופוליזם זול להגיד שאין ביקוש

הבעייה שלמרות שאין חרדים בממשלה

סתם רציתי לפרוק
למרות שאין חרדים בממשלה העוצר ממשיך.

משה343

New member
אני לא בטוח שמי שנמצא כרגע מתנהג אחרת...

למרות שאין חרדים בממשלה העוצר ממשיך.
הכוונה לחובשי הכיפות הסרוגות .
האם דעתם שונה מדעתם של שס ויהדות התורה ?

לא ממש קשור אבל ראיתי את הבית הלאומי בוועדה שדנה
בהערכת השרות הצבאי של בחורי ישיבות ההסדר מ- 16 חודשים , והם פשוט
קמו על רגליהם האחוריות ואמרו שלא יהיה כדבר הזה .
והתחילו לומר עד כמה חשובה הדת לבחורי הישיבות וחו וחו ...

נראה לי שאנחנו נמצאים באותו מקום בו היינו ששס ויהדות התורה היו בממשלה
אני לא ממש רואה שינוי , אההה אולי עכשיו יש יותר כסף להתנחלויות חדשות
וביסוס הוותיקות .

בד"כ כפייה דתית באה מצד המפלגות החרדיות

הכוונה לחובשי הכיפות הסרוגות .
האם דעתם שונה מדעתם של שס ויהדות התורה ?

לא ממש קשור אבל ראיתי את הבית הלאומי בוועדה שדנה
בהערכת השרות הצבאי של בחורי ישיבות ההסדר מ- 16 חודשים , והם פשוט
קמו על רגליהם האחוריות ואמרו שלא יהיה כדבר הזה .
והתחילו לומר עד כמה חשובה הדת לבחורי הישיבות וחו וחו ...

נראה לי שאנחנו נמצאים באותו מקום בו היינו ששס ויהדות התורה היו בממשלה
אני לא ממש רואה שינוי , אההה אולי עכשיו יש יותר כסף להתנחלויות חדשות
וביסוס הוותיקות .
ובהסכמה בשתיקה מכל השאר. לא ידוע לי שהמפד"ל או האיחוד הלאומי\בית יהודי יצרו כפיה דתית ותקן אותי אם טעיתי.

amit1270

New member
עד המהפך של 1977 המפד"ל הייתה מקור החקיקה

ובהסכמה בשתיקה מכל השאר. לא ידוע לי שהמפד"ל או האיחוד הלאומי\בית יהודי יצרו כפיה דתית ותקן אותי אם טעיתי.
הדתית-שמרנית בישראל. החרדים (אגו"י, פאג"י) היו מחוץ לממשלות ולא הייתה להם השפעה רבה עד שבגין הכניס אותם לקואליציה.

mister K

New member
זה נכון, אבל כיום אני נוטה להאמין שהמצב שונה.

הדתית-שמרנית בישראל. החרדים (אגו"י, פאג"י) היו מחוץ לממשלות ולא הייתה להם השפעה רבה עד שבגין הכניס אותם לקואליציה.
וכמובן שזה תלוי גם ובעיקר בחילונים ואם ייאבקו מספיק או לא.
העניין הוא לא מידת השמרנות אלא נכונות הגורם הדתי ללכת על הכפייה עד הסוף.
אני מקווה שבציונות הדתית יסכימו לוותר על כך תמורת שלום בית, שכן החילונים לא יכולים להמשיך ולוותר על זכויותיהם. זה פשוט לא עובד, החילונים לא יהפכו פתאום לדתיים משום שכך מנסים לחנך אותם והגיע הזמן שאחרי 65 שנה יבינו את זה סוף סוף ויכירו בחילוניותו של רוב העם היהודי ציוני (כרגע לפחות) ובזכויותיו הבסיסיות, בדומה למה שהתכוון הרצל שיהיה כאן במקור.

אגב, מכתב הסטטוס קוו המפורסם של דוד בן גוריון (לדעתי אחת משתי הטעויות היחידות שעשה כשהשנייה היא מניעת הגעת הביטלס לישראל) נמסר כידוע לסיעה החרדית אגודת ישראל ולא לציונות הדתית, כך שכן אפשר להגיד שכל העניין התחיל עם החרדים.
אבל לי זה ממש לא משנה, אני לא מאמין בדת כפי שהיא מפורשת על ידי אף אחד מהזרמים ורק רוצה לקבל את זכויותי כחילוני.

amit1270

New member
נראה לי שיש רוב בציונות הדתית

וכמובן שזה תלוי גם ובעיקר בחילונים ואם ייאבקו מספיק או לא.
העניין הוא לא מידת השמרנות אלא נכונות הגורם הדתי ללכת על הכפייה עד הסוף.
אני מקווה שבציונות הדתית יסכימו לוותר על כך תמורת שלום בית, שכן החילונים לא יכולים להמשיך ולוותר על זכויותיהם. זה פשוט לא עובד, החילונים לא יהפכו פתאום לדתיים משום שכך מנסים לחנך אותם והגיע הזמן שאחרי 65 שנה יבינו את זה סוף סוף ויכירו בחילוניותו של רוב העם היהודי ציוני (כרגע לפחות) ובזכויותיו הבסיסיות, בדומה למה שהתכוון הרצל שיהיה כאן במקור.

אגב, מכתב הסטטוס קוו המפורסם של דוד בן גוריון (לדעתי אחת משתי הטעויות היחידות שעשה כשהשנייה היא מניעת הגעת הביטלס לישראל) נמסר כידוע לסיעה החרדית אגודת ישראל ולא לציונות הדתית, כך שכן אפשר להגיד שכל העניין התחיל עם החרדים.
אבל לי זה ממש לא משנה, אני לא מאמין בדת כפי שהיא מפורשת על ידי אף אחד מהזרמים ורק רוצה לקבל את זכויותי כחילוני.
שמבין את הבעייתיות מצב הקיים ומוכן לקבל פשרות וויתורים-לכאורה (מסמך גביזון-מדן). אני לא בטוח מה משקלם בתנועה שאמורה לייצג אותם בכנסת. ממה שאני רואה, רק מיעוט מבין 12 חבריה מזדהים עם הקו הזה (כפי שהתבטא בהתעקשות המוזרה על שירות קצרצר לבני ישיבות ההסדר).

טשאפק 2

New member
נושא משך השירות של תלמידי ישיבות ההסדר

שמבין את הבעייתיות מצב הקיים ומוכן לקבל פשרות וויתורים-לכאורה (מסמך גביזון-מדן). אני לא בטוח מה משקלם בתנועה שאמורה לייצג אותם בכנסת. ממה שאני רואה, רק מיעוט מבין 12 חבריה מזדהים עם הקו הזה (כפי שהתבטא בהתעקשות המוזרה על שירות קצרצר לבני ישיבות ההסדר).
נושא משך השירות של תלמידי ישיבות ההסדר
הוא דוגמה לנושא עם השלכה מיידית ומשמעותית על ציבור המצביעים של המפלגה. זה שונה לחלוטין מנושא התחבורה הציבורית בשבת, שאין לו השלכות של ממש על ציבור מצביעיה, כפי שקיומן של תחנות דלק פתוחות בשבת אינו פוגע בהם.

מצב
הנושא נעול.
למעלה