אין קשר בין הנקה ל-IQ

Woking

New member
אין קשר בין הנקה ל-IQ

מחקר חדש של ה-BMJ מגלה כי אין קשר בין הנקה ל-IQ של הילד, וכי קורלציות שהתגלו במחקרים קודמים נובעות אך ורק מהאינטילגנציה של האם. מעבר לעניין עצמו המחקר החדש מראה כמה בעייתי כל התחום של מחקר מדעי, וכמה קשה להבדיל בין סיבה לתוצאה. http://news.bbc.co.uk/1/hi/health/5398738.stm

Mrs G

New member
זה לא בול מפתיע, האמת.

הסיבות להנקה צריכות להיות אחרות, וגם הן לא בדיוק שיכנעו אותי. וחוץ מזה - בכל פעם שמישהו אומר לי שיש קשר בין אינטיליגנציה להנקה אני אומרת שאני ינקתי עד גיל 4, או אז באה הדממה ולאחריה "תראי,תשמעי".

sashkashurik

New member
גם אותי זה לא מפתיע.

אני בחרתי להניק, כי אני עצלנית, והיה לי הרבה יותר קל להוציא שד מאשר לחמם בקבוק ולמהול אבקה במים. עד 7 חודשים הנקתי והכחשתי למוצקים כי פשוט לא בא לי להתעסק עם זה ולהאכיל לא רק את הבעל אלא גם את הילד. אין ברירה, עכשיו הילד בן שנתיים וחצי ואוכל כמו גדול
חוץ מזה, הציצי תמיד עזר נגד כל מיני בכי, צרחות, פחדים, טיסות, מחלות וכו' וכו'. היה נוח, אין מה להגיד...

hello all

New member
לא בחרתי להניק בגלל זה

האמת שאני לא מכירה מישהי שכן. ברור היה לי שהבת שלי תהיה גאונה מכורח היותה ביתי, עם או בלי הנקה...

Woking

New member
ברור

אבל עכשיו שיש קשר בין הנקה לאינטלגנציה של האם יכול להיות שדברים ישתנו. איזו אמא תעיז להודות שהיא לא מניקה....

Ronit FL

New member
../images/Emo46.gif

אני מבקשת שלהבא שמי לא ישורבב במשפט אחד עם המילה הנקה.

EfratUK

New member
מעניין

מה עכשיו יגידו לי אנשים? התגובה של כמה מהמכרים שלי בארץ לעובדה שאני עדיין מניקה (13 חודשים) היתה הבעת הפתעה, ואחריה 'אוי, איזה יופי. היא תהיה נורא חכמה!'. דווקא נהניתי מלדמיין אותה מקבלת את הדוקטורט....או הפרופסורה.....מיסכנה, אם היא צריכה לסמוך על האינטילגנציה שלי-אבדנו. אני מתחילה לחסוך למורים פרטיים!

Immigrant

New member
דווקא אני רואה קשר ישיר בין הנקת

בני 13 ו/או יותר חודשים ואינטילגנציה...

iris mom of two

New member
ברח לי

מי שמניקה רק על מנת להגדיל את הIQ של הילד מגיע לה שיגלו שזה לא היה שווה את זה. אני הנקתי משתי סיבות: 1. חלב אם יותר זול מפורמולה. 2. ממש ממש נהנתי מזה. מי שלא רוצה להניק, לא צריך.

למעלה