אין מלח...רק סוכר!

אין מלח...רק סוכר!

ובכן, לא אמרתי נואש והחלטתי ללמוד את "הלוואי עלי" בכל מחיר. מעבר למלח הרגיל שנשפך פה בכמויות מסחריות לאחר סדנת הדבקות בשישי האחרון, ישבו במוצ"ש אנשים בהרקדה בפ"ת והוסיפו זרייה כמו במלחייה אתם יודעים, והדגימו והראו איך מושיקו לימד ומה עשה וכו'. אני התבוננתי בהם וליבי שתת דם. בקיצור, הצקתי והצקתי לאחת והיחידה שידעתי שתיכנע לי, הלא היא גברת רויטל גולן והיא ניאותה ללמדני. מישוה פעם למד מקלטת? אז לי זאת פעם ראשונה. רויטל שמה את הקלטת ואני עקבתי ו...הכל היה בסדר עד המוזיקה. באיזה שהוא שלב הרגל הימנית עשתה את הדילוג במקום השמאלית, זינקתי מעל העציץ בדקה התשעים, ובסוף, בסוף כמעט התנגשתי במושיקו...דהיינו במסך הטי.וי. יש לציין שרויטל גולן לימדה אותי את הקטעים הקשים בסבלנות שאני לא יודעת מאיפה היא מצאה, אבל כנראה שלמרקידים יש את הסבלנות הנדרשת. בקיצור, הגעתי לשלב המכריע...הבחינה. רעמי הצחוק ההיסטרים שלה הכריעו אותי ומיד התבלבלתי דילגתי על דילוג ו"צעקתי" על מושיקו שהוא מאחר בעוד אני הייתי זו שפיספסה. מושיקו של הקלטת המשיך עם ה"חת שתים שלוש" שלו, ואני האשמתי את כותנת הפסים שלו בחוסר ההצלחתי. (הוא הזכיר לי מישהו שברח מבית סוהר, כאילו פסים זה באופנה?) למרות הכל דבקתי במכנסיו המפוספות ועשיתי בחינה נוספת. הפעם עברתי בהצלחה. ועכשיו כדי שלא תרדמו לי אחוד חידה: כמה זמן לקח לי ללמוד מקלטת? אני מוצאת שזה קשה ללמוד מקלטת. אין ממי להעתיק בזוית העין...וזה רק אני והוא רוקדים. הוא בתוך הקופסא ואני מחוצה לה. אז...מי למד פעם ריקוד מקלטת? ואיזה?

EK55

New member
אני משלב לימוד מקלטת עם רישום צעדים,

בימים הקרובים אוסיף עוד טלויזיה בצד בנגדי של החדר ואז אצפה בשני טלויזיות שמחוברות בניהם בכבל חשמלי. כך שלא אאבד קשר עין עם המרקיד שמסביר. קשה ללמוד מטלויזיה אחת במיוחד שיש כל הזמן סיבובים. בהרקדות ההסבר איטי בקלטת או בדיסק ההסבר קצר ומהיר ולא תמיד מושלם. למשל לכל תנועה שכמעט דומה למים מים המרקיד אומר מים מים,כי אין לו זמן לפרט בדיוק. לניתור אומר דילוג ולדילוג אומר ניתור והרבה פעמים ההסבר מרוח בשביל למהר ולהספיק בהסבר. לכן לא מספיק רק הסבר מקלטת ,נחוץ גם הסבר רישום הצעדים.

noale noale

New member
../images/Emo6.gif מלכתי - את מלכה ../images/Emo70.gif ../images/Emo47.gif

הרגת אותי.... מזל שעוד מוקדם ואין כאן בעבודה עוד אנשים ששומעים אותי מתגלגלת מצחוק... כשחזרתי לרקוד אחרי הפסקה די ארוכה, נעזרתי בסרטונים (באותו אתר שהס מלהזכירו)... היה לי חשוב בעיקר ללמוד ריקודי זוגות ... צפיתי בכמה ריקודים - אז ללמוד וגם לזכור הכל? לא צריך להגזים -אבל אחרי שצפיתי ותירגלתי בחדר העבודה מול המחשב כמה פעמים את "אמור אמור" ואת "גחליליות", אפשר להגיד שהשתלטתי עליהם הרבה יותר מהר ברחבת הריקודים עצמה.. (בטח היו עוד כמה ריקודים אבל אנ'לא זוכרת) - ונזכיר שהסרטונים רק מראים את הריקוד ללא לימוד הצעדים...

לימוד מקלטת - סיפור מהחיים

בעלי ואני התחלנו לרקוד יחד בחוג המתחילים של גדי בביכורי העיתים, כחודשיים לפני החתונה שלנו. תזכרו - רוקדים מתחילים! בהרקדה בהמשך ראינו את "ערב כחול עמוק", שהיה אז בשיא תפארתו, והחלטנו שהוא מתאים לנו במקום הסלואו הנדוש של החתונה, ו"קטן" עלינו ללמוד אותו. פנינו לגדי וביקשנו ממנו ללמוד את הריקוד, והוא, מתוך הלם עמוק הפנה אותנו לקלטת של ירון מישר (כן, כן, ירון!) ושלח אותנו ללמוד ממנה, ואחר כך לחזור אליו "והוא יראה מה כבר אפשר לעשות".... מיהרנו ורכשנו קלטת והתגייסנו למשימה. את החזרות ערכנו בתחתונים במרפסת הבית התל אביבי שלנו, כשכל השכנים צופים בנו בעניין רב. בתום השבוע ניגשנו נרגשים לגדי, והוא ביקש שנדגים לו את השגינו עד כה (והפעם עם ביגוד מלא). הביצוע היה לא קטסטרופלי, למעט העובדה הזניחה שכל כיווני התנועה שלנו היו שגויים לחלוטין.... גדי החזיק את הבטן מרוב צחוק, ואיתו גם כל יתר הנוכחים. אז זה מה שקורה כשרוקדים מתחילים מנסים ללמוד את "ערב כחול עמוק" מקלטת....

אור חדש, לרקוד בתחתונים אחלה רעיון...

אולי בגלל שהייתי בג'ינס לא היה מי שיבהה???...או שזה רוקדים עם כוכבים שהרס את ההצצה?...

EK55

New member
ראיתי את איכות הקלטות של מושיקו.איכות ברמה

ירודה מאד ולא טובה כמו האיכות שירון מישר הפיק. קשה מאד ללמוד מקלטת באכות ירודה ולא מתוכננת בצורה נכונה. ממש התאכזבתי מהקלטות של מישיקו ולא חשבתי לרגע לרכוש אותן.

נכון, אני זוכר

שכשנפגשנו במחנה הילולים לפני שנתיים סיפרת לי בשמחה שאת ריקוד חתונתכם למדתם מקלטת מספר 24 של רוקדים. אפילו לא שכחת לומר תודה. אני גם זוכר שאז הזכרתי לך שכאשר באת לקנות קלטת ואמרת לי שאתם "רק מתחילים" אז הצעתי לכם לקנות את מספר 1 (מעגל למתחילים) שבה יש הסבר טוב על כל צעדות היסוד, כיוונים, והמונחים וכן את קלטת מספר 5 (זוגות מתחילים) אשר בה גם מלמדים, למשל את סיבוב הפיבוט (סיבוב לחץ),שבערך 80% מהרוקדים (רקדנים) שאני רואה בהרקדות אינם יודעים לבצעו כהלכה, כיווני התקדמות וכו' ... אתם לא קניתם אותם כי... ? כנראה האמנתם שאתם לא זקוקים לזה.

../images/Emo6.gif התיאור שלך אפילו מצחיק יותר מהמקור ../images/Emo13.gif

למרות שנכחתי באירוע אני מתגלגלת גם עכשיו מצחוק מתיאוריך וכתיבתך הנפלאה
שמחתי לשטוף את המלח ממך.....
האמת שזה חוב שהבטחתי למאיה ביום הולדתה אך רק כעת הוא נפדה, מצטערת על האיחור. עזרא ועדה - אל דאגה, לא השארתי את מאיה לבד עם מושיקו, על כל קטע עבדנו גם באופן עצמאי כאשר מושיקו מוקפא על המסך (פעם עם רגל שמאל למעלה ופעם עם ימין
) , אך אין כמו לראות ולשמוע את הסברי מושיקו. מושיקו הוא אחד המדריכים שמדייק מאוד בצעדיו ובלימוד ריקודיו, אך אכן לפעמים היו רק הסברים של "אחת שתיים שלוש" בלי שמות הצעדים והכיוונים המדוייקים, אותם היה ניתן לראות כמובן, אך מצאתי לנכון גם להדגיש אותם בפנים מאיה כמו שצריך. אם כבר לומדים - אז עד הסוף וכמו שצריך ! (מאיה - להרים קצת יותר את הידיים, לא להפנות את הגב למרכז...
) אגב, אין לי רישום של ריקוד זה, למי שיש - אשמח אם יוכל להעביר לי להשלמת החומר שלי. הבהרה בעקבות דברי נעל'ה - לא מדובר פה בסרטון של הריקוד בלבד, לא ניתן ללמוד ריקוד זה מהעתקה לדעתי, לא בזמן נורמלי לפחות ולא במדוייק, אלא עם הסבר ולימוד של מושיקו עצמו.

adaeast

New member
רוי, נראה לך שאני דואגת או מודאגת?../images/Emo8.gif

ועם מושיקו להישאר לבד...לא קורה שום אסון מניסיון...ראיינתי אותו פעם!
וזה מזכיר לי שהזמנתי אותו לדירה שלי...אבל הוא כנראה חשש...ואמר שהוא מעדיף בבית קפה...לבסוף מצאו לנו חדר באחד מחדרי ההסתדרות....של הועד הפועל...גם שם היינו לבד, כלומר אם היו לי כוונות של --- יכולתי בקלות לבצע אותן גם שם!
למה זה? רקדן שומע
גם אתה היית צריך
או מיגון אחר אם היינו לבד? זה בהקשר ל"חמוקיים של עדה" חשבת שלא שמתי
אני קוראת הכול ובעיקר כל מה שנוגע אליך וכתיבתך המעניינת הלא שיגרתית!

../images/Emo6.gif הוד מעלתה המלכה...

בעקבות תיאורך הסוכרי, אני יכולה להסיק ש- א.ציטוט: "זינקתי מעל העציץ בדקה התשעים, ובסוף, בסוף כמעט התנגשתי במושיקו" זה מה שנקרא: "עֵציץ ונפגע"?
ב. את כותבת: "ו"צעקתי" על מושיקו שהוא מאחר בעוד אני הייתי זו שפיספסה"..."למרות הכל דבקתי במכנסיו המפוספות" ואני תוהה, האם יש קשר בין מכנסיו המפוספסות של מושיקו...לבין העובדה שפספסת??
ובקשר לשאלתך- אני אישית לא קולטת מקלטת. ולכן, היות ומהיום משאית המלח נמצאת בבעלותך...אני מבקשת ממך שתקיימי את המצווה: "והיגדת לחברך"
...ותלמדי אותי את הריקוד הזה

דבקתי, ידעתי שמישהו יבין את כפל הלשון הנחבא

שלי...ובכן אלמדך בשמחה. רק ש.....אני טרם רקדתי את זה בהרקדה רגילה, ואני חוששת כי עד שאגיע לאחת כזו אצטרך להזמין את מושיקו, איש הפסים, שוב לקופסה בסלון....הריקוד עצמו מבחינת קושי הוא לא כזה קשה כמו שחשבתי. מה שעושה אותו קשה זה המהירות של הצעדים. מופעל עליי לחץ כבד להגיע לאונ'....נראה, אולי שם אעשה את הפדיחות שלי...יש שם הרבה אנשים אז לא ישימו לב.

סיטרון

New member
אני לומד מצפיה

לא רק מקלטות ומצגות אלא גם כאשר המדריך מלמד אני מעדיף להסתכל מהצד. כל זה נכון לריקודי מעגל. בריקודי זוגות יש גם את הפרטנר בריקודים וצריך להתחשב בו/ה. ריקודים מורכבים (דוגמת וואלס בחמש ושלושים, ציפור מטורפת) אני לומד רק מצפיה במצגת/קלטת

gady7

New member
לימוד בהתכתבות

אני מכיר זוג בצפון שאינם לומדים אף ריקוד ,אלה רק מלהסתכל על המדריך והרוקדים שקלטו הריקוד. ראו איזה פלא ,לאחר מספר פעמים לא רב הם יודעים את הריקוד על בוריו ,לעיתים אפילו טוב יותר מהמרקיד,זה ממש מדהים איך הזוג הזה יודעים את כל הריקודים ישן וגם חדש ללא לימוד . הלואי עלי הלואי עלי

../images/Emo204.gif מלכתנו.. את ../images/Emo47.gif../images/Emo47.gif../images/Emo47.gif

נפלתי בכסא....
.... תענוג לעיניים שככה קוראות...
רק דבר אחד אני יכולה להגיד לך... מזל.. מזל יש לך שמושיקו לא שמע אותך צועקת עליו... אחרת עוד היה מוציא אותך מהכתה... והיית מפספסת את המשך הצעדים...

למעלה