אין מילים

danakama10

New member
דווקא כאן כן היה מקרה של פושע ידוע

הרוצח סולק מבית הספר, ובית הספר הוציא הוראה לא לתת לו להכנס אם יש לו תיק. הם כבר מראש חזו ופחדו מהסינריו שהתרחש. הרוצח גם היה מטופל בקליניקה פסיכיאטרית והפסיק להגיע לטיפולים לפני שנה.
במקביל לאיסורים על החזקת נשק, חייבים לקבל החלטות לגבי טיפול במצבים פסיכיאטרים. כיצד נער עם רקע פסיכיאטרי, נער אלים שסולק מבי"ס בשל אלימות, כיצד הוא יכול לרכוש כלי נשק? מדוע הוא מסוגל להפסיק להגיע למפגשים ובכך הטיפול בו נגמר?אין לי פתרונות, אבל אני חושבת שבמקביל לדיון על החזקת נשק, חייבים לקיים דיון גם על טיפול פסיכיאטרי.

alphadelta

New member
אין מילים

אין מילים לתאר עוד יום של טבח נורא. מטורף שיורה בילדים. מתחילת השנה , רק לפני כמה שבועות, היו כל כך הרבה מקרים. מה יהיה? יש הבדל בין זכות לשאת נשק לבין מטורפים עם תת מקלע. חושבת על ההורים ששלחו ילד לבית ספר הבוקר ולא יראו אותו יותר. חושבת על הילדים ששמעו וראו ושרדו. ולא יכולה להפסיק לחבק את הפרטיים שלי היום.

John the Savage

New member
נורא ...

אני לא יודע אם זו רק תחושה או שזה באמת ככה, אבל ניראה שזה הולך ונהיה יותר גרוע משנה לשנה. בזמן הטבח בקולומביין בשנת 1999, כל אמריקה הזדעזעה במשך חודשים. ועכשיו זה כמעט רוטינה. 17 בני אדם, תלמידים ומורים, נטבחו. ואנשים מזדעזעים כמה דקות, הפוליטיקאים מביעים השתתפות בצער ואיחולי החלמה לפצועים, וכולם חוזרים לשגרה. ממש כמו ישראל בתקופת הפיגועים.

אז שולחים thoughts and prayers. נחמד מאד. אבל אין אפילו שבריר אחוז של ניסיון לעשות משהו למנוע את הטבח הבא. לא רוצים פיקוח על נשק? אז תציעו משהו אחר. כל רעיון יתקבל בברכה ... אבל אין.

placid1

New member
במקום להגביל נשק, לחלק נשק אוטומטי

לכל התלמידים כדי שיוכלו להתגונן מפני אלה שזכותם להחזיק בנשק.......

John the Savage

New member
למרבה הצער, יש יותר מידי אנשים שקונים את הרטוריקה הזו

אני מדמיין לעצמי את הלוביסט הראשון שהמציא את הטיעון הזה בתור הגירסה המציאותית של הדמות של ארון אקהרט מהסרט "תודה שעישנתם" שהביא את זה בתור תרגיל רטורי. אלא שאנשים באמת מאמינים לזה.

אחד מאותם אנשים שבאמת ובתמים האמין ברעיון הזה, היה קלב קיטר, הגיטריסט הראשי של להקת קאונטרי. עד שהוא נכח בעצמו בטבח בלאס-וגאס והמציאות טפחה על פניו.

https://www.washingtonpost.com/news...n-control-after-vegas/?utm_term=.0fdf9e4200af

placid1

New member
מעניין. אתמול, כשהתבררו ממדי

האסון ובכל ערוצי המידע דירגו את מסעות הירי לדורותיהם ואיך ששום דבר לא משתנה כי יש לובי חזק כנגד הגבלת הנשק, תהיתי האם מישהו בדק השתייכות פוליטית או דעות בענייני אחזקת נשק בקרב בני משפחה של קורבנות או של הקורבנות עצמם והאם חל שינוי בהן לאחר שזה פגע בהם.

אני אמנם גרה בקנדה ששונה מארה״ב בנושא אחזקת נשק, אבל הבוקר שלחתי את הילדים לבית הספר מבלי להגיד כלום כדי לא להלחיץ אותם, אבל קצת דאגתי. בתי הספר פה פרוצים לגמרי למי שרוצה להיכנס ולרסס, ומטורפים (עם נשק חוקי או לא חוקי) יש בכל מקום....

John the Savage

New member
זו שאלה מעניינת, אבל מעולם לא ראיתי מחקר שבודק את זה

כמות המחקרים בנושא אלימות עם כלי נשק בארה"ב היא מאד מצומצמת, בעיקר משום שאין הרבה מימון למחקרים בנושא הזה.

באופן כללי, ממה שאני רואה לגבי עמדות של אנשים שחוו אירוע טראומטי, רוב האנשים נוטים להמשיך להחזיק בעמדות שהיו להם עוד קודם ואולי להקצין את אותן עמדות, ורק מיעוט משנה את דעתו לכיוון השני.

השאלה שמטרידה אותי היא לגבי see something say something

הכתובת הייתה כאן על הקיר, נער בעייתי, שאיבד לאחרונה את שני ההורים, עף מבית הספר על בעיות התנהגות, פירסם בערוצי המידיה תמונות שלו עם אקדחים ואיים שהוא יעשה כזה דבר... אתמול אמרו שמורה התלונן עליו, פורסם שה-FBI קיבל אזהרה מוקדמת לאחר שהגיב בצורה אלימה ברשתות החברתיות. ... מה קורה? איפה שרותי הרווחה? איפה המשטרה?
איזה כוח יש ל see something say something? מה התוכנית מאחורי האימרה הזאת?

וכן, זה יכול לקרות בכל ביה"ס בכל שכונה... מאוד מאוד מפחיד

John the Savage

New member
התוכנית מאחורי האימרה הזו היא לגלגל את האחריות על הילדים

ועל זה אמר אחד הילדים שהיה שם:
"We're children. You guys are the adults. You need to take some action and play a role. Work together, come over your politics, and get something done."
"Some of our policymakers and some people need to -- they need to look in the mirror and take some action because ideas are great but without action, ideas stay ideas and children die,"

https://www.cnn.com/2018/02/15/us/david-hogg-school-shooting-new-day-cnntv/index.html

עזוב את הילדים... ה-FBI ידע, מורה התלונן... ברור שידעו

השאלה מה עשו עם המידע?
מה יעשו עם מידע דומה בפעם הבאה? מה התוכנית?

ilanvag

New member
זו בדיוק הבעיה -- טראמפ כבר ניצל את הפירצה המגעילה הזו...

אם תקראי את ההתבטאויות שלו, הוא מפנה אצבע מאשימה כלפי הרשויות שלא טיפלו בנושא, וכולי וכולי -- אבל אף מילה לגבי מטורף שלא היה צריך לקבל נשק מלכתחילה, כי היו לו בעיות פסיכולוגיות ידועות...

&nbsp
במקרה הזה, לובי מטורפי הנשק משתמש באימרות הללו כדי להצדיק את הדרך שלהם. הבעיה היא שהם לא מוכנים לנקוט בשום אמצעים בשביל להגביל מתן נשק לאנשים בעלי רמת מסוכנות ידועה.

ממגבלות על נשק או בדיקת רקע נפשי להוצאת רשיון התייאשתי

אם אחרי סנדי הוק לא קרה כלום אז גם לא יקרה הפעם, בטח לא תחת הממשל הנוכחי...

אני פשוט מנסה להבין אם יש תוכנית פעולה מאחורי המשפט see something say something או שזה עוד שטות שזורקים לציבור בלי שום דבר מאוחורי זה... השאלה היא האם יש מודיעין, שיכול לקחת תלונה על מקרה כזה, ולטפל בה לפני שזה קורה... ואני לא מדברת כרגע על טרור.

אגב, גם סיר לחץ יכול להרוג

גם אם יקחו את הנשקים לא ברור שזה יפתור את הבעיה לגמרי.

כן, אני מסכימה איתך שזה יכול לעזור, אבל זה לא יקרה... והשאלה איך בכל זאת מונעים את המקרה הבא...

הבאתי את הדומגא של סיר לחץ כרפרנס לפיגוע במרתון של בוסטון

הרעיון הוא שגם אם יקחו את הנשק מידי הציבור, תמיד פושעים ימצאו דרכים יצירתיות להרוג (וכן, פיצוץ סיר לחץ בקפיטריה עמוסה, בשעת ארוחת צהרים, יביא לא פחות נזק מנשק אוטומטי). אני מסכימה איתך, צריך לאסוף את הנשקים מהציבור, ובטח שאין שום סיבה שאנשים פרטיים יסתובבו עם נשק אוטומטי, וכן, גם לדעתי צריך לבדוק רקע נפשי (כולל חיטוט בערוצי הסושיאל מידיה) לפני שנותנים רישיון נשק... אבל התייאשתי... זה לא יקרה... בטח לא בממשל הנוכחי.
השאלה היא האם מודיעין יכול לעבוד? אני מאמינה שכן, במקרה הזה הכתובת באמת הייתה כתובה על הקיר... השאלה היא מה עומד מאחורי השם המפוצץ see something say something... האם באמת יש מנגנון מאחוריו...
להפעיל לחץ על נושא הנשק לא הוביל אותנו לשום מקום... אני מנסה לבחור מטרה שאפשר להשיג בה איזה שהן תוצאות.

John the Savage

New member
בהקשר הזה זה בעיקר סיסמה

בעבר השתמשו במשפט "see something do something" בעיקר בהקשר של פיגועי טרור. בהקשר של טרור, עוד יכול להיות שיכולים לעשות משהו. בהקשר של מטורפים מקומיים, אין בכלל תשתית, לא אירגונית ולא חוקית לעשות משהו בנושא.

רק ב-5 סטייטס בארה"ב יש חוקים שמאפשרים להחרים נשקים מאדם לאחר שבית משפט קבע שהם מהווים סכנה לעצמם או לאחרים. יש חוקים כאלו בקליפורניה, וושינגטון, אורגון, אינדיאנה וקונטיקט. ואפילו אז לא ברור אם זה מספיק. ועל אחת כמה וכמה בסטייטס בהם לא קיימים חוקים כאלו, מה כבר הרשויות יכולות לעשות אם דיווחת על מישהו, בהנחה שהוא עדיין לא עשה שום דבר?

צריך לשנות את זה... היום כבר ברור שידעו ולא עשו כלום

https://www.cnn.com/2018/02/16/us/florida-shooter-cruz-records-police-calls-to-home-invs/index.html

שלא תבין לא נכון, אני לגמרי איתך בעיניין הנשק, אבל במקרה הזה הפיספוס הוא אחר לדעתי... מעבר לדיון על הנשק צריך לבנות תוכנית פעולה לגבי מה עושים במקרה של התראות ספציפיות ...

ההרג הזה יכל להמנע...

placid1

New member
השאלה היא מה יכלו לעשות לו, גם אם היו נגיד

חוקרים אותו ומבררים למה כתב או אמר את מה שאמר? כל עוד הוא לא באמת עשה משהו, היו עושים לו נו נו נו, אולי עוקבים אחריו לאיזושהי תקופה ואז הוא היה שוב פנוי וחופשי לרכוש נשק ולירות. מתסכל, אבל זה מחיר החיים בחברה חופשית שבה אי אפשר לכלוא אותך על מחשבות או אמירות, מפחידות ככל שיהיו.
אני חושבת שבמדינה מתוקנת אין סיבה שאפשר יהיה סתם כך להכנס לחנות ולצאת עם נשק אוטומטי שמיועד להרוג כמה שיותר בזמן קצר, אבל הבעיה יותר עמוקה ויש לה אספקט תרבותי שקשור לניכור חברתי. למרות שיש עוד מדינות שבהן יש גישה לנשק, אין כזאת שכיחות של ירי המוני. גם רוצחים סדרתיים למשל נפוצים במדינות מסוימות יותר מאשר במקומות אחרים, למרות שסוטי מין ורוצחים יש בכל המקומות.

העובדה שעכשיו מצאו שעיר לעזאזל חדש, חולי נפש, כדי להסיט את תשומת הלב מעניין הנשק הזמין לכל ילד, מקוממת. לא מספיקות כל הסטיגמות על חולי נפש, עכשיו הם גם רוצחים המוניים..... חולי נפש אינם אלימים לרוב, בדכ הם פוגעים בעצמם ולא בסובבים. הצביעות של כל אלה שנגד ביטוח רפואי בסיסי לכל אזרח אבל בד בבד מקוננים על כך שמסתובבים אנשים עם בעיות נפשיות לא מטופלות, מחליאה.

danakama10

New member
הנסיון שלך להפוך את הפשע הזה לפוליטי הוא מקומם

מהמקרים של רציחות בבתי ספר אותם אני זוכרת, אכן היה מדובר בילדים עם בעיות נפשיות. לא ברור לי הצורך להתכחש לאמת בשביל להיות סוג של פוליטיקלי קורקט. כל אותם רוצחים היו בני משפחות של המעמד הבינוני-עליון ומעלה, כך שגם לא היה עניין שהמשפחות לא יכלו להשרות לעצמן ביטוח רפואי.
הילדים האלו היו בטיפולים נפשיים, והפסיקו ללכת.

אולי הבעיה היא עם אוזלת היד שיש למערכת כשאדם אינו מוכן לקבל טיפול רפואי? כשמדובר במחלה נפשית, עשויות להיות לכך השלכות על כלל החברה. זו הבעיה העיקרית בעיני, בצירוף הקלות הבלתי נסבלת להשיג כלי נשק. הי, ידוע לי על 2 חברים של הילד (ביסודי) שיש להם רובים משלהם, ואנחנו גרים באיזור עשיר ומשכיל. חייבים להגביל בצורה היסטרית את השימוש ברובים. אין לי מושג אם ואיך אפשר לעשות את זה, אבל ההתחלה חייבת להיות שאנשים עם רקע פסיכיאטרי ו/או רקע אלים חייבים להיות בלי רובה.

למעלה