אין מדינת משטרה יותר מזה

אין מדינת משטרה יותר מזה

כאזרח מדינה השואפת להיות דמוקרטית מפריע לי מאוד משפט בנוגע לאבטחה בדרבי התל-אביבי, כפי שהופיע באתר YNET: "אוהד שיימצאו בכליו אבוקות, חזיזים, ושאר אמצעים אסורים, יורחק מהמגרש וייפתח נגדו תיק פלילי." אינני יודע מי מקור המידע, שכן אין זה ציטוט של גורם כלשהו. עם זאת אני גם משוכנע שYNET לא המציאו סתם מידע במקרה הזה... אם המידע הזה מגיע מכיוונה של משטרת ישראל, קל וחומר אם זה מגיע מראשי הפירמידה, אז מדובר במקרה חמור ביותר בו משטרת ישראל במוצהר מתעלמת מרשויות המשפט במדינת ישראל !!! אין הגדרה יותר מתאימה מאשר ל"מדינת משטרה" במקרה הזה...

אורD

New member
אחר כך כשיקרה מקרה כמו של שביטה

תתלוננו שאין עונשים חמורים מספיק, שלוקח יותר מידי זמן עד שמחליטים, שזה ככה ושזה ככה. טוב מאד, צריך לעשות הכל בשביל להפסיק עם האלימות וכל התיחמונים. אני רואה את זה חשוב בתור אקט חינוכי, לא רק לשמור שבאמת לא יהיו אבוקות. הגיע הזמן שתעלם מכאן התרבות הזאת ששמים זין ועושים מה שרוצים. שאנשים ידעו שאם אסור לעשות משהו, אז באמת אסור. חל איסור להביא חומרים כאלה, אז לא מביאים! ואת זה נלמד רק ככה.

שביטה לא נפגע מאבוקה

התקשורת לא ממש יודעת להבדיל בין האמצעים הפירוטכניים ולכן מאוד נוח לה להגדיר אבוקה ככל אמצעי פירוטכני אחר, אבל בוא נעמיד דברים על דיוקם: שביטה לא נפגע מאבוקה כי אם אבוקה הייתה פוגעת לו בעין אז כל הראש שלו היה נשרף והוא היה מת במקום! למשטרה מאוד נוח לטפל בדברים בצורה פחדנית של אלימות מאשר לטפל בדברים בצורה שורשית לטובת כל הצדדים - לזה יש רק משמעות אחד: אישור אבוקות חוקיות ובטיחותיות תחת פיקוח - וכך אוהדים לא יכניסו אבוקות דייגים שפג תוקפם לפני 10 שנים, לא ייאלצו לזרוק והמשטרה תוכל להתמקד הרבה יותר במניעת אלימות במגרשים מאשר להתמקד בלחפש ילדים בני 12 שיש להם אבוקות! אבוקות זה לא דבר מסוכן - עובדה שאף אחר עוד לא נפגע מזה. יתרה על כן, בחלק ממדינות אירופה זה מותר והמשחקים עוברים בשלום. האחראית מספר 1 לאלימות האוהדים בישראל היא המשטרה עצמה באלימותה הפחדנית כלפי אוהדים ולא כל אמצעי פירוטכני שהמשטרה מנסה לשטוף לנו את המוח לגביו...

בעיה

מצד אחד אתה אומר ש"שביטה לא נפגע מאבוקה כי אם אבוקה הייתה פוגעת לו בעין אז כל הראש שלו היה נשרף והוא היה מת במקום!". מצד שני אתה אומר ש"אבוקות זה לא דבר מסוכן". תחליט?

Abbe Faria

New member
ענברון, תלמד לקרוא

פשוט צריך לדעת לקרוא ולהסיק מסקנות... המסקנה הברורה ממה שכתוב פה זה: "אבוקות זה לא דבר מסוכן כל עוד הן לא פוגעות בעין ושורפות את כל הראש והורגות"... הגיוני לחלוטין לדעתי!

טלויזיה זה דבר מסוכן ???

כן, כשזורקים אותה על ראשו של פעוט זה בהחלט דבר מסוכן. אותו דבר עם אבוקה. אבוקה אין סיבה לזרוק כי זה לא אופן השימוש בה ואין סיבה שמישהו יזרוק אותה לגובה (זורקים אותה למטה כי זה לא חוקי להחזיק).

שחר .ו

New member
איזה שטויות, אלדד

איך משטרת ישראל מתעלמת מרשויות המשפט בישראל אם היא אוסרת להשתמש באמצעים בלתי חוקיים? זה שהיא אוכפת את החוק הופך אותנו למדינת משטרה? גם אני חשבתי פעם שיש לאשר אבוקות במגרשים, אחריי מקרה שביטה אני כבר לא בטוח. צריך לזכור שגם בישראל בניגוד לשאר מדינות אירופה יש מאות אלפיי צעירים שמשרתים בצבא ונגישים לחומרים נפץ למינהם, אתה באמת מצפה שהמשטרה תלך לאבוקה ותבדוק בזמן שהיא דולקת אם היא חוקית?

משטרת ישראל לא יכול להרחיק

חופש התנועה זה אחד מזכויותיו הבסיסיות של כל אדם ואדם במדינת ישראל וכדי למנוע את זה ממנו צריך ראיות מספקות שהוא באמת מסוכן לשלום הציבור. אחזקת אמצעים פירוטכניים לא מהווה סכנה לשלום הציבור, לגבי השימוש בהם זה ניתן לוויכוח... אבל מה שכן שום שוטר, גם לא המפכ"ל, לא מהווה סמכות שיפוטית להגבלת חופש התנועה, גם של אזרח סוג ב' כמו אוהד כדורגל
לגבי פתיחת תיק פלילי יש למשטרת ישראל סמכות לפי חוק לפתוח אותו, אבל גם לזה יש כללים ואני לא בטוח שאחזקת אבוקה זה עבירה על החוק. שוב, לגבי השימוש בה זה אפשר לבדוק. הטענה שהעלת לגבי הצבא זה הטיעון הרשמי של משטרת ישראל, אבל הטיעון הנגדי שלי טוען כי על משטרת ישראל להקים מערך פיקוח על הדברים האלה ולאשר את האבוקות שנכנסות למגרש טרם המשחק. כך הכדורגל בארץ יהיה הרבה יותר מהנה, רמתו תעלה (לפי מחקרים שנעשו באירופה) וגם רמת הבטיחות בקהל תעלה

Abbe Faria

New member
לפי מחקרים שנעשו באירופה?

מה עשו? נתנו לשחקן לרוץ 100 מטר, ואח"כ הראו לו אבוקה ונתנו לו לרוץ עוד פעם והוא רץ יותר מהר בפעם השניה!?!? מה זה הטמטום הזה תגיד לי?! ברוב אירופה אבוקות זה לא דבר חוקי, והאמת? בתור אחד שכל שבת כמעט הולך למשחקים אני יכול להגיד לך, שהצורה שבה ברגע שמודלקת אבוקה כל האנשים שמסביבה קופצים הצידה, זה מה שכן יכול להרוג (אוהדים דוחפים אחד את השני) אז טוב מאד שזה לא חוקי במגרשי כדורגל... ואני מאד מקווה שמי שנתפס עם אבוקה כן יבלה טיפה במעצר...

גם אני הולך כל סופ"ש לכדורגל...

אתה יודע למה אנשים קופצים הצידה כשאבוקה נדלקת ??? לא כי הם פוחדים מהאבוקה! הם קופצים הצידה כי הם מפחדים ששוטר יעצור אותם... יש הנחייה ברורה של משטרת ישראל, ואני מכיר את כל החוקים משיחות שהיו לי עם קציני משטרה בחיפה, שכשאבוקה נדלקת שוטר לוקח סתם 2 אנשים שעמדו באיזור האבוקה. במקרה יצא פעם ששוטר יס"מניק שרגיל לטפל בחמאסניקים בג'נין עצר ידיד שלי בן 13 או 14 שאני מכיר אותו טוב ויודע שאין לו מושג מה זאת אבוקה והוא אפילו בזבוב לא פוגע, כל פשעו הוא שהוא עמד באיזור אבוקה ולא שם לב שהדליקו אותה. השוטר עצר אותו, גרר אותו על הרצפה וטיפל בו בדיוק כמו שהוא רגיל לטפל באנשים אחרים! אח"כ הם מצפים שתפסק האלימות במגרשי הכדורגל ?!? בזיון של שלטון חוק !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Yoav Krv

New member
בדיוק כך!

ומקרה כזה בדיוק קרה גם לחבר שלי(וקורה להרבה אוהדים תמימים וחפים מפשע). אכן, מדינת משטרה בכל הקשור להתנהלותה במגרשי הכדורגל בארץ.

Abbe Faria

New member
אגב,

אם כבר מדברים על אירופה, אני מזכיר לך שחיפה נקנסה השנה בגלל שאוהדים שלה הדליקו אבוקה בולנסיה...

נגד UEFA יש לי בדיוק את אותן טענות.

ולא לשכוח מאיזה לאום בא האחראי על התחרויות ב"ארגון" הזה...

Abbe Faria

New member
לך תעשה שיעורי בית...

אז ככה: נשיא אופ"א הוא כידוע שוודי יו"ר ועדת התחרויות למועדונים של אופ"א הוא פרדריך שטיקלר (אוסטרי) התפקיד של הראל הוא מאד מאד לא משמעותי למרות מה שעושים ממנו בישראל. ואגב, אין שום קשר בין ועדת התחרויות לאבוקות... על זה אחראית הועדה לבטיחות של אופ"א, שבה מתוך 12 חברים אין אף ישראלי...

טוב, אני יותר חזק בפרקטיקה

אותי לא ממש מעניין מי החברים בוופ"א, כמו גם שאני משוכנע שג'רארד אייגנר הגרמני לא ראה אבוקה מימיו ולכן לכל הגורמים המעונבים שם למעלה אין הרבה זכות להחליט עבורנו מה מותר ומה אסור...

Abbe Faria

New member
בשביל זה בדיוק

לא המזכירות הכללית של אופ"א מחליטה על זה אלא הועדה שאחראית על הבטיחות באיצטדיונים שכן מקבלת את המידע הדרוש... ויש גם פאנל מומחים שכולל אנשי משטרה מ20 מדינות שמייעץ ומעביר מידע לועדה של הבטיחות...

אז בוא תסביר לי למה יש מקומות

שבהם השימוש באבוקות מותר ??? האם לדעתך משטרת איטליה מזלזלת בבטיחות אזרחיה ??? איך אתה מסביר שבאיטליה אין פצועים מאבוקות למרות שזה "דבר כל-כך מסוכן" ???

Abbe Faria

New member
תרבות...

אוהד כדורגל איטלקי מסתבר שלא זורק אבוקה/אמל"ח אחר (אם זה לא אבוקה, אז מה כן פגע באדהם). אוהד כדורגל ישראלי, (לא כולם, אבל מספיק אחד מ10000) כן יזרוק אבוקה/בקבוק/כל דבר אחר שיכול לעוף מעל 10 מטר...

למעלה