אין לי רגע דל

אין לי רגע דל ../images/Emo153.gif

אוף. הבוקר לפני כמה שעות נכנסה בנו משאית מאחורה והרגה לנו את הבגז' של הרכב. לנהג שלום וברכה מלבד חבלה בגב ובטוסיק. מקווה שלא יצטרך ללכת לבית חולים ושהכל יעבור בשלום. המעצבן הרכב במוסך ואני צריכה אותו הערב. עכשיו מחכים לשמאי של החברה השניה שיבוא להעריך את הנזק. לשמחתנו מדובר רק בפח לפי הבנת המוסכניק ובעלי. אוף. והכי מעצבן חברת הביטוח שלנו אמרה לנו לא להגיש דרכם תביעה כדי לא להרים עוד יותר את סכום החובה של הרכב אחרי שכבר הורם ב-65 אחוז עקב התאונה שאני עשיתי לפני פחות מ-3 חודשים. אוף. אוף. אוף.

אוף אוף אוף!

צודקת, אבל נסי להיצמד למנטרה של ה"זקנים". העיקר שכולם בסדר! וזה באמת באמת הכי חשוב, נכון? לאן את צריכה להגיע בערב? (אולי אנחנו קרובות.......)

יש לי היום אסיפת הורים בבית ספר

ביד אליהו. אז הלוך אני נוסעת עם מונית וחזור עם משפחה שגרה בישוב שלנו ככה שאני מסודרת. בכל מקרה תודה. רק מעצבנת אותי המכונית הזו אני כבר חושבת איך להפטר ממנה.

הנה התפטרת! לא?

היא לא מתה לגמרי? רק גוססת? תלכי בלילה למוסך, אחרי אסיפת ההורים ותהרגי אותה סופית. (אנחנו מבטיחים לא להלשין...)

היא לא גוססת - רק חולה קצת

יחי ההבדל הקטן. זה רק פח ורק כמעט 5,000 ש"ח. אוף. לפחות אמרו לנו לתת צ'ק לתאריך רחוק ככל האפשר שנראה לנו שבו תגמר התביעה. אוף.

השאלה כמה שווה באמת

הרכב, אם הוא לא שווה יותר מ- 10,000 ש"ח אפשר לעשות קומבינה עם השמאי ולהכריז על טוטלוס...

doril

New member
כדאי לו ללכת לבית החולים לבדיקה

בעקבות התאונה. יש דברים שלא מרגישים בהתחלה ואח"כ סובלים. לא קרה לו כלום בצאוור/כתפיים כתוצאה מהמכה? שווה שתהיה תעודה ובדיקה של בית החולים. שולח גם מסר.

כן גם אני חושבת ככה.

הבעיה היא לשכנע אותו שזה לטובתו. וזה משהו קשה = וורקוהוליק שבטוח שאם לא יהיה בעבודה המפעל יהיה בהפסדים או יצא מדעתו. קשה לי איתו.

מסכימה עם doril ומוסיפה

שבמקביל יש להגיש תלונה במשטרה אם לא היה נוכח שוטר במקום. יחד עם צילום כל הרשיונות חובה טסט ותעודת זהות בצירוף כל המסמכים הרפואיים, לפנות לחברת הביטוח ולקבל מספר תביעה. לא להגיע מיד להסכם בקשר לפיצויים, כי כאבים יכולים להגרם לאחר מספר חודשים ואז הסכום שנקבע בהסכם לא משקף את הנזק האמיתי. ולמה כדאי לפנות לבית החולים, לא רק כדי לבדוק אם יש נזק גופני, אלא אם מתעורר משהו עד 7 שנים מהתאונה, אפשר לקשר את הנושא לתאונה ולקבל הרבה מאוד כסף מהביטוח. ולא, לא הייתי שומעת לעצת הסוכן, כן הייתי משלמת יותר על הביטוח, אבל הייתי מכסה את עצמי מבחינת בית החולים - שיש לי תמיד אפשרות לחזור למיון בגלל כל כאב בעקבות התאונה, וגם לקבל על כך פיצוי, במיוחד שמדובר במשאית, שהנזק והמכה היא מבחינת עוצמה חזקה מאוד. והכי הכי חשוב, שלא נגרם למראית עין נזק ממשי ושהכל יחזור על מקומו בשלום (האוטו פחות מדאיג אותי למען האמת). אם תצטרכי ייעוץ, אשמח לעזור לך.

תאונות וביטוח

1. לשלוח את הנהג לבית חולים לבדיקה - אני יודעת שזה אומר שאחר כך צריך ללכת למשטרה להגיש תלונה אבל מבחינת ההתנהלות מול הביטוח זה הדבר הנכון כי יכול להיות שיש נזק שיבוא לידי ביטוי בעתיד והתיעוד הרפואי הזה חשוב. בי נכנסו מאחור בפקק וכמה שעות אחרי זה הייתי במוקד עם כאבי תופת, ואחרי כמה טיפולי פיזיוטרפיה זה עבר - וקיבלתי מהביטוח החזר על אובדן כאב וסבל. 2. הביטוח שלכם חוצפנים - זו אשמת המשאית והם לא יכולים להעלות לכם את הפרמיה בגלל זה. לדעתי, חובתם לייצג אתכם בתביעה מול חברת הביטוח שלו - בשביל זה אתם משלמים להם (כי אני אצל סוכן והוא ספציפית גיסי....).

תודה אוריון. אני יודעת אבל הם מתעקש

מתעקשים שלא נתבע אצלם שוב ואני לא יודעת ולא מבינה למה. הנה אני הולכת לדבר איתם שוב, נראה מה הם יגידו אם מתעקשים.

לדעתי - תאיימי עליהם!

כל תחום הביטוח הוא תחום מפוקח והם לא יכולים לזרוק עליכם ככה - הם פשוט מנסים להשתחרר מהטרחה הזו.....

הבעיה שהוא לא רוצה לשלם את

ההשתתפות העצמית ולכן חברת הביטוח החנמדה שלנו אמרה לו לתבוע עצמאית את חברת הביטוח של הצד הפוגע וכנראה שזה מה שיקרה. הוא כבר דיבר עם השמאי של החברה השניה ועכשיו נראה מה הלאה. נכון לעכשיו המכונית תהיה כנראה גמורה בשעה 17 היום לכל המאוחר על הבוקר מחר.

doril

New member
נראה לי שהביטוח עובדים עליכם.

אם יש לכם ביטוח מקיף ואתם לא גרמתם לתאונה הם צריכים לדאוג לכל כולל תביעה מהחברה השניה וכולל ייצוג משפטי. וכל זאת ללא תשלום השתתפות עצמית כלשהו!!! מה , נולדתם אתמול?

אבא אחד

New member
פססט - אמא של דפנה, בואי פה רגע...

צ'מעי מותק, אם נכנסו בך מאחור, זה יהיה קשה מאוד עד בלתי אפשרי להסביר למה זאת אשמתך. במקרה כזה, זה שנכנס אמור לשאת בכל ההוצאות ובכלל זה ההשתתפות העצמית שלך. אם חברת הביטוח שלך (הסוכנות ביטוח) מתנהגת כמו שהיא מתנהגת, כנראה שטוב לה מדי ויש לה יותר מדי לקוחות, כלומר - חפשי סוכנות ביטוח אחרת. הלאה, לגבי הפגיעה - שמי שנפגע יילך לבית-חולים ויעשה את כל הפרוצדורה כולל הגשת התלונה במשטרה. בשלב הראשון הנהג הפוגע יאבד את רשיון הנהיגה ל-60 יום (מנהלתי) ואח"כ... אללה-הוא-עכבר. הלאה, לגבי הפגיעה (פה כבר אני נכנס לתמונה) - כל עורך דין מתחיל יוכל להוציא מהביטוח, על פגיעה קלה, סכום של 3000~5000 ש"ח (אחרי שכר טרחה). ומה זה קשור אלי? אני "אעזור" לכם להבין מה אפשר לעשות עם סכום כזה שמגיע אליכם "במתנה". עוד משהו לא הבנת?

אהלן אבא אחד, מזמן לא כתבת ../images/Emo13.gif

צודק לגבי מי אשם. צודק לגבי שצריך להחליף סוכנות, אבל רק לאחר שימלאו את חובתם. בית חולים, משטרה וכו' כבר ייעצתי בהודעה אחרת שלי. מנהלתי - עד כמה שידוע לי שוללים במקום (וגם אז יש אפשרות לבקשה להחזרת רשיון בפסילה מנהלתית). עכשיו יפתח לנהג תיק תאונה, ובמשפט הוא בוודאי יקבל קנס בין 1,000 ל- 1,500 ש"ח, גם שלילת רשיון, וגם לתבוע אותו בתביעת נזיקין, דרך חברת הביטוח, ללא אגורה שחוקה אחת (מקבלים החזר לאחר המצאת המסמכים הבאים לחברת הביטוח: פסק דין, כתב האישום וקבלה מקורית על תשלום).

אבא אחד

New member
רק רגע - פרה פרה...

שלילה מנהלתית בתאונה עם נפגעים היא מיידית ל- 60 יום (שוטר או לא שוטר
) והיא מבוצעת על ידי קצין באגף התנועה (כל קצין). הלאה - לגבי משפט (איפה עו"ד בר יהודה שתבוא פה גם היא) - המשטרה לא תביא את הנהג לבימ"ש. אין צורך. א-ל-א א-ם - הנהג יערער על השלילה. עו"ד טוב (1500 ש"ח שכר טרחה) יחזיר לו את הרשיון באופן מיידי, עו"ד פחות טוב (500 ש"ח שכר טרחה) יחזיר תוך שבועיים. בכל מקרה התיק ייסגר מחוסר עניין לציבור... תביעת נזיקין - מטופל על ידי חברות הביטוח בינן לבין עצמן, לא מעניין את אף אחד. תביעה אזרחית (בגין פגיעות גוף ונפש) - אוווו, פה כבר מתחיל הכסף להתגלגל... לדעתי, מינימום פיצוי - 3000 ש"ח לא כולל היעדר תביעות ו-7000 עם היעדר לגבי המקרה הנ"ל. נסגור על 5500? באמצע? עכשיו תגידי לי - אם "סתם כך" נופלים עליך 5500 ש"ח, אין לך מה לעשות איתם? לי יש!

התשובות שכתבתי הן מתוך

נסיוני כמנהלת משרד בתחום התעבורה וכמי שעסקה מול חברות הביטוח בענין זה. שלילה מנהלתית היא במקום. זאת אומרת בא שוטר, לוקח את הרשיון ב-מ-ק-ו-ם המשטרה מגישה כתב אישום ובית המשפט שולח הזמנה לנאשם (להלן: "הזמנה לנאשם"). בשביל לבטל פסילה מנהלית, לא חייב עו"ד טוב, גם אני יכולה לעשות את זה
), רק צריך נימוקים טובים של כמה שנים אתה נוהג, אם יש לך הרשעות קודמות וכהנה וכהנה (נסיון כבר אמרתי?). חוץ מזה, שחברת הביטוח מעמידה לצורך הענין עו"ד במקרה שיש *ביטוח מקיף*, ללא ביטוח מקיף - אתה יכול לקפוץ לשמיים, לא יעזור דבר. תביעת נזיקין אני הגשתי פעמיים לבד וזכיתי בהרבה מאוד כסף!! זה רק ענין של לדעת את הפרינציפ והמון המון נסיון. אם אתה לוקח עו"ד אתה מסכם איתו שכ"ט של אחוז מסוים מהפיצויים, יוצא שאתה לא מפסיד מכך שאתה לוקח עורך דין, אלא - מרוויח !! כי כשחברות הביטוח רואות שיש יצוג בתיק של עו"ד הם מגדילים אוטומטית את סכום התביעה כי יש סעיף של שכ"ט עו"ד וגם בגלל "הרושם". וגם לי יש מה לעשות עם 5,500 ש"ח

התשובות שכתבתי הן מתוך

נסיוני כמנהלת משרד בתחום התעבורה וכמי שעסקה מול חברות הביטוח בענין זה. שלילה מנהלתית היא במקום. זאת אומרת בא שוטר, לוקח את הרשיון ב-מ-ק-ו-ם המשטרה מגישה כתב אישום ובית המשפט שולח הזמנה לנאשם (להלן: "הזמנה לנאשם"). בשביל לבטל פסילה מנהלית, לא חייב עו"ד טוב, גם אני יכולה לעשות את זה
), רק צריך נימוקים טובים של כמה שנים אתה נוהג, אם יש לך הרשעות קודמות וכהנה וכהנה (נסיון כבר אמרתי?). חוץ מזה, שחברת הביטוח מעמידה לצורך הענין עו"ד במקרה שיש *ביטוח מקיף*, ללא ביטוח מקיף - אתה יכול לקפוץ לשמיים, לא יעזור דבר. תביעת נזיקין אני הגשתי פעמיים לבד וזכיתי בהרבה מאוד כסף!! זה רק ענין של לדעת את הפרינציפ והמון המון נסיון. אם אתה לוקח עו"ד אתה מסכם איתו שכ"ט של אחוז מסוים מהפיצויים, יוצא שאתה לא מפסיד מכך שאתה לוקח עורך דין, אלא - מרוויח !! כי כשחברות הביטוח רואות שיש יצוג בתיק של עו"ד הם מגדילים אוטומטית את סכום התביעה כי יש סעיף של שכ"ט עו"ד וגם בגלל "הרושם". וגם לי יש מה לעשות עם 5,500 ש"ח

למעלה