אין ברירה - צריך גדר הפרדה

אין ברירה - צריך גדר הפרדה

מישהו צריך לשבור את השירשור הארוך של ההשמצות ותפסיקו לכתוב שם ותציגו דברים חדשים. אני מציע מעכשיו להתייחס רק לפתרונות למצב ותעזבו את הוויכוחים ימין-שמאל. הם לא עוזרים לשפר את המצב. קראתי היום בעתון העיר בדיחה שאציגה בקצרה: אלוהים מודיע למלאכים כי החליט לתת לעם שלו ארץ זבת חלב - שופעת כל טוב. גם המקום הכי נמוך יהיה שלהם. אמרו לו המלאכים - תגיד, אתה לא מפנק אותם מדי? ענה - חכו עד שתראו איזה שכנים אני נותן להם. אתה קונה בית ולפעמים אתה נופל עם שכן מנוול. פעם היה לי אחד בלתי נסבל שכל שיחה איתו הפכה להתקסחות קשה והייתי עצבני כל היום. עד שהחלטתי להתעלם מקיומו. כשהייתי הולך ברחוב והייתי רואה אותו עברתי למדרכה השניה. בקיצור - גם אם יהיו איזשהם הסדרים עם הפלסטינים אף אחד לא מאמין שאיגוני הטרור שלהם יתפרקו. אז אין ברירה וצריך להתנתק מהם בצורה סופית. את מאגר הפצצות שלהם שישתמשו במריבות פנימיות. הפתרון הבלתי נמנע - גדר גבוהה עם מכשולים, כיתות כוננות ויחידות למרדפים. רק ככה אפשר יהיה לחיות בארץ זו. שבת שלום.

y not

New member
אופק-יש לנו אופק מדיני\בטחוני דומה.

דרושה קודם הכרעה צבאית (נקווה שנספיק להשיגה במבצע זה..) הכרעה שיש לקוות תיצור הרתעה! ובעקבותיה: הפרדה !! ה-פ-ר-ד-ה על פי צורכי הבטחון נטו! (גדר אלקטרונית כמו בגבול הצפון מגובה באותם אמצעי בטחון). לא קווי 67 שיביאו את הטירור לפיתחם של האיזורים צפופי האוכלוסין ויקנו לפלסטינים, בנוסף, יתרונות אסטרטגיים ברורים. לא מדינה פלסטינית (כל עוד לא תהיה שם מנהיגות אמינה)אשר תתחמש בלא שיהיה ניתן לעצור תהליך זה, וההשלכות מובנות.. ולא הפרדה על פי מפת ההתנחלויות השלימה: התנחלויות שמהוות נטל ביטחוני יורדו או יועתקו לגושי התנחלויות..השמירה עליהן מפזרת כוחות ופוגעת באפקטיביות מערך ההגנה של צה"ל, השמירה עליהן חושפת את החיילים לסכנת מוות מיותרת ושוחקת את המוטיבציה בשל חוסר התכלית שבקיומן. התנחלויות שמיקומן תורם לבטחון המדינה ומאפשרות גבול רציף ובר הגנה ישארו על כנן. המלחמה בטירור מחייבת נקיטת אמצעים כנגד הקלות הבלתי נסבלת של חדירת החבלנים לערי ישראל וכבישיה. וגבול רציף מגודר אלקטרונית,יאפשר שליטה על הנכנסים לשטחנו ומצד אחד ומצד שני לא ימנע המשך פעילות צה"ל בצד הפלסטיני, כשידרש. כמושבניק על גבול הצפוןאני יכול להעיד כי הגדר האלקטרונית שרתה אותנו בהצלחה למעלה מ-30שנה, אין סיבה שהיא לא תעשה את אותה עבודה גם בגבול אחר.. ולמי שעדיין מאמינים כי השלום אפשרי בתקופתתנו(אני מזמן כבר הפסקתי!)...גדר הוא מצב הפיך ואפשר לשנות את התוואי שלה באם נגיע להסדר כלשהו עימם..

אם מדובר בהפרדה חד-צדדית

אז אני חותם על מה שכתבת. יוצרים רצף של הערים הפלסטינאיות, מורידים את כל היישובים הקטנים שלנו שצמודים לערים אלו ועוטפים הכל בגדר. זה לא פוסל אפשרות שכאשר תצוץ אצלם מנהיגות רצינית לשבת ולהגיע להסכם גבול שיהיה גם מקובל עליהם. זה לא פוסל מצידי משהו שדומה לקו 67 עם שינויים מוסכמים. אבל זה מותנה כאמור במנהיגות רצינית אצלם ותקופת שקט וכאשר נראה שיש אצלם שלטון רציני שניתן לחיות איתו. כל זמן שהכנופיות ישלטו אצלם אין ממש מה לדבר על פינוי שטח רציני. דרך אגב שמעתי כי ליברמן חוזר לממשלה והוא תובע כי אם המערך יעזוב הוא יהיה שר הבטחון. אם זה יקרה אז באמת בסופו של דבר יזרקו את ערפת לאיזה אי בודד שם הוא יוכל לחלום על אהוד ברק.

למעלה