אין אלוהים! אסטרולוגיה זה שטויות!!!

אין אלוהים! אסטרולוגיה זה שטויות!!! ../images/Emo46.gif

הנה אני משוטט לי בוואלה אסטרולוגיה, ומוצא מאמר של יאיר טריבלסקי, על הפיגוע הטרורסטי שהתרחש בארה"ב. קראתי את הכתבה תוך כדי תחושה מוזרה שנבעה מהעובדה שלא מזמן יאיר אמר, באלו המילים, "בואו לא נעמיד פנים, ולזה אני מתכוון בעיקר לשרטלנים הקטנים מהסוג של ´אמרתי לך´, ולא נתפוס טרמפ על שום דבר שאי אפשר לחזות, כי פשוט אי אפשר : אני אישית כתבתי על מתחים מאוד גדולים השבוע שיכולים להגיע לפיצוצים וניתוקי קשרים בגלל הזוית עם ונוס, אבל מראש התכוונתי בעיקר לתחום האישי, כי זה בעצם התחום בו אפשר לחזות כוון כללי". והנה, אחרי מילות עדוד אלו, הוא חוזה לנו את האסון... שנייה אחת מאוחר מידי
אבל קצת סטיתי מהנושא, כי לא על זה התכוון לדבר המשורר. התגובות להודעה היו די מעניינות. לא התעצלתי וקראתי כל אחת ואחת מהן, כשבחרתי את זו שאהבתי ביותר: אין אלוהים! אסטרולוגיה זה שטויות!!! מטומטמים. איפה בדיוק קרה הכשל המוחי אצלכם? אמא שלכם נפלה כשהייתה בהריון?... אכן תגובה בוגרת ומשעשעת כאחד. התגובות רובן ככולן (כמעט כולן) הסתכמו בציון העובדה שאסטרולוגיה זה בולשיט, ועל האסטרולוגים להתפטר. שנייה אחרי שסגרתי בכוח את הפה (שלא יכנסו לי הזבובים), ויצאתי מההלם, החלטתי שאני הולך להגיב לכל אחד ואחד מהכסילים האלו, שבטוח שהוא יודע הכל - והוא הכי חכם. למה דומה הדבר? לאדם שהחליט שבמשוואה: 10=2x, אז X=300. למה? סתם ככה! מתמטיקה הוא לא יודע.. אבל הוא בטוח שהאיקס שווה ל- 300. כך גם אותם אנשים אווילים שבמקום לצבור דיעה משל עצמם, ולתת לאסטרלוגיה הזדמנות (כדי שהם יוכלו בוודאות לקבוע אם האסטרולוגיה עובדת או לא), הם מסתמכים על דעותיהם של אותם "מדענים" לכאורה. כי בסה"כ - המדען יודע יותר טוב מהאסטרולוג, לא? אז למה ניוטון גלילאו גליליי, היפוקרטס, כמו רבים אחרים, מדענים ואסטרונומים, כן האמינו באסטרולוגיה
והאם דעתו של ניוטון, שהאמין באסטרולוגיה אחרי שלמד אותה ונוכח לדעת שהיא עובדת, לא מספיק טובה? האם דעתו של דר´ שוורץ טובה יותר? חמודים שלי, כל הסקפטים באשר הם, לשלול את האסטרולוגיה זה נורא נחמד... אבל מישהו מכם חשב שאולי, רק אולי, היא גם עובדת? ובעצם - למה שלא? הרי כבר הוכח מדעית שמיקום הכוכבים משפיע על תנאים אקלימיים, ועל מצב היונים באוויר, שמשפיע גם על מצבי הרוח של האדם... אז בוא נהיה קצת יותר חכמים ונשאל את עצמינו - אם כך, לא יכול להיות שהכוכבים משפיעים גם על אופי האדם, בהיותו מולד לתוך שדה אנרגיה בעל "אופי" מסויים? אז למה אני בעצם מוציא כל כך הרבה אנרגיות לשכנע את המשוכנעים (הרי אני בפורום אסטרולוגיה, לא "מדע")? אולי זה הירח בטלה... ואולי סתם קיוויתי שאם האנשים שבכלל לא מאמינים באסטרולוגיה בכל זאת קוראים את הניתוח האסטרולוגי של יאיר, למה שלא יקראו את הודעתי שלי בפורום אסטרולוגיה??? הגיוני, לא?
שבי
, הפרה המשוגעת

ולכל אלו שלא מעודכנים....

נוסטרדמוס לא חזה את זה לפני מאות שנים - זו הייתה מתיחה.. והתחזית שפורסמה שוב ושוב באינטרנט איננה נמצאת בכתביו!!! וכך גם האסטרולוגיה לא יכולה לחזות זאת (לפחות לא לפני המקרה.. הרי שכולנו יכולים לחזות אחרי מעשה, לא?). ולזה ששאל - לא, את הקשקוש האסטרולוגי אי אפשר לפוצץ... למה אתה שואל?

ELY

New member
היי שבי ../images/Emo98.gif

תארתי לעצמי שזה בגלל הירח בטלה.. בינינו אנחנו יודעים שהם סתם אווילים, אבל אם הם לא מאמינים אז הם לא מאמינים הם מפסידים מזה לא שווה להתרגז, גם אחותי ומשפחתי לא מאמינים באסטרולוגיה וכלל אין לי עם מי לדבר שיחות אסטרולוגיות, נכון שזה מעצבן אבל איש איש באמונתו יחיה שמחה שכולנו בפורום באותה סירה

שבי יקר אסטרולוגיה זה מדע. ../images/Emo88.gif

שבי היקר. כתמיד (מאז החלטתי ללמוד אסטרולוגיה) אני קוראת בקפדנות יתרה (מאד) את כל תשובותיך בפורום. כאדם שבא מכיוון מדעי ביותר הסתייגתי (ביותר) מהערתך כי זהו פורום אסטרולוגיה ולא "מדע". מהי אסטרולוגיה אם לא מדע? שלך תמיד בת מזל דגים

epitaph

New member
מזל דגים היקרה

נראה לי ששבי אמר את הערתו בלשון סגי-נאור...ד"א גם אני הגעתי מכיוון מדעי.

silentmoon

New member
מזל ירח? מזל אופק?

אני לא בטוחה...ואני צריכה תשובה...עדיפה אולי באי מייל שלי- אבל תעשו כרצונכם :) בכל מקרה- האם מזל ירח זה מזל אופק? או ששניהם שונים לגמריי? אני יודעת שמזל אופק זה המזל השולט בך וחלק מתכונות המזל זה תבועים בך.. אבל מזל ירח?? אני לא מבינה את זה... חוץ מזה שאני בת מזל דגים באופק טלה, מזל ירח- תאומים... מה לאזעזל כל זה אומר? שבי- אתה נשמע לי ממש בקיע בכל נושא האסטרולוגיה..אשמח אם גם תביע את דעתך :) אני

מזל דגים, חמודה, מה שלומך? ../images/Emo19.gif

אכן דיברתי בלשון "סגי נאור", או יותר נכון - מנקודת מבט של הסקפטים. אני, מבחינתי, היום הייתי מכניס את הנושא אסטרולוגיה למדף המדע שבספרייה העירונית... רק מה לעשות שהוא לא שם? כי החברה החליטה שזה לא מדעי?! טלילה סטן החכימה לעשות והשוותה את האסטרולוגיה לכימיה. בספרה, אסטרולוגיה וההורוסקופ שלך, היא כותבת: "כמו בכימיה קיימים גם באסטרולוגיה תרכובות וצירופים שונים של יסודות. אולם בכימיה אפשר לחזור על התהליך של היווצרות התרכובת, ולהיות בטוחים בתוצאה ובתכונותיה, תכונות שהינן מיזוג פשוט של תכונות היסודות המרכיבים, ואילו באסטרולוגיה אין התהליך ניתן לשליטתינו - אנחנו אלא הנשלטים על ידו (ניתן לוויכוח). כל תרכובת או צירוף כוכבי הם חד פעמיים, ורק ידיעת תכונות היסודות וחוקי התקשרותם מאפשרת לאסטרולוג להסיק את תכונות התרכובת של המצב הכוכבי הנתון. הוודאות אינה מוחלטת, א ו ל ם, גם בכימיה אי אפשר לנבא בדייקנות את כל פרטיה של תרכובת חדשה. השלמת פירושו של מצב כוכבי קרובה יותר לאומנות (ניתוח אינטואיטיבי ורגשי), ולא לחינם זכתה האסטרולוגיה בכינוי "האומנות המלכותית". מדבריה של טלילה סטן אפשר ללמוד שהאסטרולוגיה מורכבת קצת ממדע, קצת מאומנות. אך עובדה מעניינת היא שבמהלך כל ההיסטוריה למדו אותה אנשי מדע רבים. בנוסף לאסטרולוגים ערביים רבים (בזמנו הערבים היו מהמתמטיקאיים הטובים בעולם, עד לעלייתם של העות´ומנים שהבעירה את האיסלמים), אפשר גם למצוא שמות כמו גלילאו גליליי, ניוטון, יוהנס קפלר, פרצלסיוס (מייסד הכימיה הרפואית שהאמין שיש קשר בדרכים מסויימות בין תנועת הכוכבים לבריאות האדם), וגם של אבי הרפואה, היפוקרטס. למעשה, האסטרולוגיה, עד לא מזמן, הייתה חלק בלתי נפרד ממדע האסטרונומיה! ואפילו זכתה לכינוי "מלכת המדעים". היום לקרוא שורות אלו זה קצת אירוני, אבל ההיסטוריה לא משקרת.. ומי יודע? אולי היא גם תחזור על עצמה!
אגב, באתר שלי, עד לא מזמן, היה קטע שנקרא: "זה מדעי?!", ובו הוכחות פחות או יותר "מדעיות" על האסטרולוגיה ואמיתותה. אבל בסה"כ, מאוד נוח לאסטרולוגים לבוא בטענה ש"זה מדעי", אבל אם כך הדבר, הרי שמזמן המחשב היה יכול להחליף את האסטרולוג, לא? כנראה שלא! שנה טובה,
שבי

שבי´לה - חמוד, קראת את זה, אה ? ../images/Emo8.gif

ובכן, לפי בקשת וואלה אכן התייחסתי לתיאור של המצב הכוכבי בזמן הפיצוץ. אכן חקרתי קצת לעומק, קראתי דברים של אסטרולוגים אחרים מרחבי העולם, ונתתי את התיאור שלי על מה שלדעתי התרחש שם. אבל.. בסוף כתבתי גם כתבתי, שלמרות הכל - הקוסמוס רק לעיתים רחוקות נותן לנו להציץ במה שקורה מאחורי הקלעים, אבל כמו תמיד ובדרך כלל - מאוחר מדי... כן, אי אפשר לנבא, אבל אפשר בהחלט לנסות ולהבין מה היה שם, וזה בדיוק מה שעשיתי. ואין לך מה להיות מוכה בהלם מהתגובות, ידידי הצעיר : אנחנו רגילים פה לאוכלוסיה מפרגנת, אבל יש אתרים בהם יש כניסות רבות של אנשים שלא מבינים באסטרולוגיה, ואכן חושבים שהשכל והמדע שאנחנו מכירים הם אורים ותומים. מה לעשות ? התשובה היא.. זה מה יש, חמוד, זו האוכלוסיה אליה אנחנו שייכים, ואין מה לשנות דעות כל כך מושרשות. מה עושים ? מחייכים בסבלנות, ו.. ממשיכים. כל אחד עושה את שלו : אני כותב - הם מגיבים. ובמלים אחרות, הכלבים נובחים, והשיירה עוברת.. אל תקח ללב, חמודי. זה העולם, וזה מה שיש. שנה טובה..

למעלה