אימרו מהיום קלפטוקרטיה זה שמו של השלטון בישראל

Harrington

Well-known member
מנהל
אימרו מהיום קלפטוקרטיה זה שמו של השלטון בישראל
על סמך מה אנו אמורים לומר זאת מהיום?
לא דמוקרטיה
לא יודע באיזו ישראל כבודו חי, אבל הישראל בה אני מתגורר היא לחלוטין דמוקרטיה. לא תמיד זה מוצא חן בעיני אמנם, אבל עדיין זאת המציאות.

אביב 2019

Well-known member
לא יודע מי זה כולם או מהו מושחת לטעמך.
בעיני הרוב המוחלט לא מושחת. ודאי לא עד שיוכח אחרת.
אוי ואבוי אם זה יקרה.הלוואי שזה לא יקרה,אבל לו יצויר ש-
פקיד עיריה/מנהל אשראי בבנק/עובד עמידר/משגיח בבחינות/שוטר/פקח יגידו לעצמם-
אם ראש-הממשלה לוקח שוחד,למה שאני לא אקח.?!
אם שרים,ח"כים,ראש-הממשלה לוקחים שוחד,ואני עם שכר המינימום שלי+משכנתא מטורפת,
איך לא אקח.?##
תוך זמן קצר,נהפוך לטורקיה העותמאנית....נורא.בעיה.

Harrington

Well-known member
מנהל
איך לא אקח.?##
בתור התחלה הוא יהיה אידיוט שמשקר לעצמו, שהרי נכון לרגע זה לא הוכח בשום צורה או דרך שראש הממשלה לקח שוחד כלשהו.
מעבר לכך הוא סתם עבריין שמתרץ לעצמו תירוצי חרטא שלא קשורים לכלום. יועמד לדין, יספוג את העונש, ומתאו בכלא יוכל לספר לעצמו את כל התירוצים שיתחשק לו.

אבל תכל'ס אני לא מבין למה אתה הולך דווקא במסלול השלילי. אני מעדיף לדמיין אדם (פקיד עירייה או אחר) שרואה את ראש הממשלה ומחליט לעצמו, למה שאני לא אתרום למדינה כמוהו? למה שאני לא אנסה לקדם את המדינה כמוהו? למה שאני לא אשקיע את כל זמני ומרצי בשיפור מצב החברה בישראל ושיפור המצב בכלל? אם ראש הממשלה מסוגל לעשות זאת, והוא אפילו לא מרוויח כל כך הרבה, אז בטח שאני מסוגל!

סטילהוק1

Well-known member
איך לא אקח.?##
זה לא אם ראש ממשלה לוקח שוחד וגונב כספים במסגרת תפקידו הציבורי ובניצול כוחו לרעה בכדי להעשיר את חשבון הבנק שלו אז למה אני לא ינהג כמוהו, זה אם ראש ממשלה לוקח שוחד וגונב כספים במסגרת תפקידו הציבורי ובניצול כוחו לרעה בכדי להעשיר את חשבון הבנק שלו ויש כל כך הרבה אנשים שמצדיקים אותו ואת שחיתותו אז לכל אחד מותר להיות מושחת ולקחת שוחד ולנצל את תפקידו הציבורי לרעה, ואף אחד לא יכול להאשימו או לבוא אליו בטענות, כי אם לראש הממשלה מותר אז לכל אחד מותר. ואכן תהיה פה אנרכיה והפשע והשחיתות יחגגו. זה למה אסור שראש ממשלה מושחת ונאשם בפלילים ימשיך לכהן בתפקידו, כי זה שולח מסר שלילי ונותן דוגמא רעה מאוד לכל הנוער שלנו ודור העתיד של המדינה הזאת שרובם יגדלו להיות מושחתים, פושעים ועבריינים, ואז לא נראה כמו טורקיה, אז ניראה כבר כמו סיציליה ארץ המאפיה. וזה אם לא נהפוך עוד קודם לאיראן בגלל החרדים והשתלטות הכפייה הדתית שלה על המדינה שהולכת ומתחרדת בצעדי ענק לקראת הפיכתה לאיראן 2 אם החילונים, המסורתיים והדתיים לייט לא יתעוררו ויתאחדו בכדי לעצור את התרחיש הזה מלהתרחש כאן ועכשיו ולא יחכו לדקה ה 90 שאז כבר יהיה מאוחר מדי.

Harrington

Well-known member
מנהל
זה למה אסור שראש ממשלה מושחת ונאשם בפלילים ימשיך לכהן בתפקידו, כי זה שולח מסר שלילי ונותן דוגמא רעה מאוד לכל הנוער שלנו ודור העתיד של המדינה הזאת שרובם יגדלו להיות מושחתים, פושעים ועבריינים
אתה סותר את עצמך. מצד אחד אומר, בצדק לטעמי, שרק אידיוט יסתכל על ראש הממשלה ויחליט שמותר לו עצמו לקחת שוחד שהרי רוה"מ עשה זאת. מצד שני טוען שלרוה"מ אסור להמשיך בתפקידו בגלל האישומים נגדו.

מעבר לכך, מה תספר לכל אותם ילדים שהזכרת אם הנאשם בסופו של הליך ייצא זכאי לחלוטין? כיצד נסביר לילדינו המבולבלים שרוה"מ נדרש להתפטר כי מישהו חשב שהוא עשה משהו, אבל לאחר שהדבר נבדק לעומק התברר שאין בטענות כל ממש, וכעת רוה"מ המסכן יושב בבית וכבר לא יכול לחזור לתפקיד.

וזה אם לא נהפוך עוד קודם לאיראן בגלל החרדים והשתלטות הכפייה הדתית שלה על המדינה שהולכת ומתחרדת בצעדי ענק לקראת הפיכתה לאיראן 2 אם החילונים, המסורתיים והדתיים לייט לא יתעוררו ויתאחדו בכדי לעצור את התרחיש הזה מלהתרחש כאן ועכשיו ולא יחכו לדקה ה 90 שאז כבר יהיה מאוחר מדי.
הסר דאגה מליבך. ישראל לא מתחרדת ולא בטיח. השנאה כלפי החרדים בעליה. זה כן. בכל אופן, כך נראה מבעלי המיקרופונים החזקים. התחושה היא שבקרב הציבור הרחב אין כל בעיה. אבל בכל מקרה, הטענה שאתה מעלה בעניין היא טענת סרק כמובן.

איך לא אקח.?##
זה לא קורה כי הוא היחיד שלא ניתפס.

והוא לא ניתפס כי הוא כלי שרת של הממשל הסמוי.

אביב 2019

Well-known member
חידוד לבעיה-
אם ראש-הממשלה ביבי נתניהו שהוא מולטי-מיליונר לוקח שוחד,מה יגידו
העובדים הפשוטים שחיים על משכורת מינימום ויש להם משכנתא ותשלומים מכבידים.?!##
אבא שלי ז"ל סיפר לי על "תרבות השוחד" בארצות ערב.
שם כולם לקחו שוחד.הכל היה מושחת.וכל שוטר קיבל שוחד לפי דרגתו.
השוטר בשטח-מנה אחת של שוחד.נניח דינר.
ה-סמל-שתי מנות שוחד.שני דינרים
הקצין הזוטר-שוחד של 5 דינרים
קצין בכיר-20 דינרים.##
בקרוב גם אצלנו.יהיה תעריפון שוחד מתחת לשולחן....לכל בעיה.

ערני31

Well-known member
אנחנו מדינה של אנסים רוצחים וגנבים רק שהכל נעשה עם חיוך מנומס וכלפי חוץ כאילו אנשים עם לב טוב

evglev1

Well-known member
מנהל
כולם מושחתים עזובתך
חוק הברזל של האוליגרכיה, יש פסימים שחושבים שבכל משטר בסופו של דבר האוליגרכיה המושחתת משתלטת, ושום משטר אינו חסין משחיתות. מקיוואלי בספר השני לא בספר הנסיך בחן את הטבלה של אריסטו של שלטון טוב ושלטון רע, והסיק שכל משטר מתחיל טוב ומסתעב, כל מלך הופך בסוף לטיראן, כל אריסטוקרטיה הופכת לבסוף לאוליגרכיה וכל דמוקרטיה הופכת לבסוף לשלטון האספסוף.

jackie111

Well-known member
לא דמוקרטיה
מהיא דמוקרטיה? טוענים שדמוקרטיה זה רק מנהיגות שנבחרה בצורה דמוקרטית.
אז זה לא. דמוקרטיה זה עוד המון דברים.

בואו לא נדבר על ישראל נבחן מה קורה אצל פוטין ברוסיה.

יש שם מנהיג שנבחר שוב ושוב ברוב קולות. התיקון שהוא עושה זה
רק לקבל את האפשרות להבחר על ידי שינוי החוקה.
במדינה דמוקרטית מגבילים זמן כהונה.
פוטין הוא דמגוג מפאר את עצמו שם את עצמו בפרונט בכל ארוע ובנאומיו
מעל כל במה. לוקח קרדיט על כל הצלחה של אחרים ולא מזכיר אותם.
פוטין מפעיל פעילים בשם הפייק ניוז והדמגוגיה באתרי האינטרנט
וברשתות החברתיות. אותם פעילים שומרים על היחס למנהיג ותוקפים
את כל מי שמתנגד.
פוטין מפעיל צבא צללים ומשטרה עם נשקים כדי לאסור או להרוס כלכלית
את המתנגדים לו. כמובן שהם לא יכולים לצפות לתקציבים ממשלתיים אבל
גם מגיעים בלילות לעצור אותם.
שמוש בשקרים על בסיס יום יומי. סיפורים יפים על מה שמתכונן לעשות אבל
היות שיש רשימת אבטחות ארוכה הוא שוכח את כולם.
ואז נחשפים ברוסיה ארמונות יוקרה ענקיים. ומסתבר שזה חלק קטן מהרכוש
של המנהיג בדמוקרטיה הרוסית.

נערך לאחרונה ב:

סטילהוק1

Well-known member
לצערי מדינת ישרל אכן הפכה לקלפטוקרטיה, המדינה הכי מושחתת במערב עם נאשם בפלילים שממשיך לכהן כראש ממשלה ולהרוס את המדינה ולשדוד מאזרחיה את כל כספי המדינה ומשאביה הטבעיים. לצערי לא רחוק היום שהמדינה הזאת תגיע לפשיטת רגל בגלל חבורת המושחתים שמנהיגים אותה ושודדים אותה ואת אזרחיה בו זמנית.

למעלה