איכות צילום עם Canon PowerShot A800

Greenleef

New member
איכות צילום עם Canon PowerShot A800

שלום,

אני לומדת בשנקר, ולפרויקט קטלוג אנחנו צריכים לצלם תמונות באיכות טובה, לא משהו מקצועי פשוט שתהיה רזולוציה גבוהה ותמונה לא מטושטשת.
יש לי מצלמת Canon PowerShot A800, שקניתי לא מזמן כי כמה חברים צלמים אמרו שהיא טובה לצילום חובבני, אבל כל התמונות שאני מצלמת איתה יוצאות מטושטשות.
על המסך של המצלמה הן נראות חדות במבט ראשון, אבל ברגע שמדפיסים הן כבר מתחילות לאבד מהאיכות שלהן.
ניסיתי להעלות במצלמה את רזולוצית התמונה להכי גבוהה, ולצלם כשהמצלמה מונחת על משטח יציב, עם טיימר... ועדיין התמונה יוצאת לא כל כך איכותית.

מצורפת לינק להורדת תמונה לדוגמא (היא גדולה מדי לתפוז)... יש למישהו מושג מה אני עושה לא נכון, או שהמצלמה פשוט גרועה?

https://www.wetransfer.com/download...e4f702e308eb97aed2fcdb8d20130531113021/d99af5

תודה

dudi4321

New member
להעלות לכאן מספיק בגודל קובץ שתפוז מקצים.

בערך 2M של JPG.

ומשהו חסר בתמונה!

בנוסף התאורה לא טובה. גם צל של המצלמה וגם צל בצד ימין. צריך היה או מזוית צילום יותר מעניינת ולא סימטרי מידי.
עדיף היה להתרחק כדי לקבל קומפוזיציה יותר מעניינת, וגם הפוקוס היה מסתדר.

Greenleef

New member
העדפתי לא להתעסק עם התמונה המקורית

כדי שתוכלו לראות באמת מה יוצא

כן זו תמונה מוזרה כי זו תמונת ניסיון בשביל להעלות לפורום, השאר צולמו מול רקע לבן עם ספוט קטן מהצד וכשהמצלמה נחה על השולחן.

גיZמו

New member
זאת מצלמה פשוטה שאת מעמידה אותה במצב לא פייר.

כדי לקבל תמונה טובה המצלמה הזאת צריכה אור, עוד קצת אור, ואז עוד אור, ואז להוסיף עוד קצת אור, ואחרי זה להדליק עוד מנורה או שתיים.

תדאגי שהאיזו לא יהיה על ערך אחר מאשר 100 ועדיף להשתמש בחצובה כדי להחזיק את המצלמה יציבה למנוע טישטוש של תנועה ותראי איזה יופי של תמונות יצאו לך.

EEstudent

New member
מהירות תריס מאוד נמוכה

כפי שהסבירו, בצילום בתוך הבית כמות האור מאוד קטנה לכן המצלמה מפצה על זה בISO מאוד גבוה ואז את רואה רעשים בתמונה (נקודות לבנות) וגם מהירות התריס יורדת למהירות מאוד נמוכה ובמקרה שלך ל1/13 שזה מאוד נמוך!.
את צריכה הרבה אור!

Greenleef

New member
ואוו מורכב!

תודה על כל המידע, מרשים שראיתם את כל זה מתמונה!
אז... הרבה אור :) הבנתי
תודה!

EEstudent

New member
זה לא כל כך מורכב :)

שימי לב ל-WB (איזון לבן) אם תרצי להשתמש במנורה חזקה מעל לאובייקט המצולם

למעלה