איך

שמלת תחרה1

Well-known member
אתם מניחים את הביצים במקרר?

הוא הסביר: "האם ידעתם שאחסנתם את הביצים שלכם לא נכון? תנו לי להסביר. ראשית, לכל ביצה יש קצה מחודד וקצה קהה ובאותו קצה קהה יש למעשה משהו שנקרא תא אוויר. תא אוויר זה למעשה משמש כחוצץ שמרחיק חיידקים, כמו סלמונלה, מהחלמון. אם תאחסנו את הביצים שלכם כשהצד הפחות מחודד כלפי מטה, תא אוויר זה יתחיל בסופו של דבר להתרומם עם כוח המשיכה ולקרב את החיידקים לחלמון. אם אתם שמים את הביצים כשהצד המחודד כלפי מטה, שק האוויר הזה יישאר בחלקו העליון וישמור על הביצים שלכם טריות יותר. אני מקווה שזה עזר".

GoldenEyes

Well-known member

הוא הסביר: "האם ידעתם שאחסנתם את הביצים שלכם לא נכון? תנו לי להסביר. ראשית, לכל ביצה יש קצה מחודד וקצה קהה ובאותו קצה קהה יש למעשה משהו שנקרא תא אוויר. תא אוויר זה למעשה משמש כחוצץ שמרחיק חיידקים, כמו סלמונלה, מהחלמון. אם תאחסנו את הביצים שלכם כשהצד הפחות מחודד כלפי מטה, תא אוויר זה יתחיל בסופו של דבר להתרומם עם כוח המשיכה ולקרב את החיידקים לחלמון. אם אתם שמים את הביצים כשהצד המחודד כלפי מטה, שק האוויר הזה יישאר בחלקו העליון וישמור על הביצים שלכם טריות יותר. אני מקווה שזה עזר".

אני קונה את הביצים עם הקרטון שלהם
כמו שהוא אני מניח במקרר
לא שיש לי מדד מדוייק לטריות הביצים , למעט תאריך התוקף

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל

אני כל הזמן שומר את הביצים שלי כך ומקפיד שהשפיץ יהיה תמיד למטה.
זאת הדרך הכי נוחה לחזיק את הביצים.

שמלת תחרה1

Well-known member
אנחנו לא מניחים את הביצים במקרר כלל. הם מונחים בקרטונים שלהם במקום יחסית מוצל בבית ומשם נלקחים לשימוש.
כוונת המשורר,
הביצים אינם מונחים נכון בקרטון המקורי.
השאלה
רואה את עצמך עומד והופך את הביצים?

Harrington

Well-known member
מנהל
כוונת המשורר,
הביצים אינם מונחים נכון בקרטון המקורי.
השאלה
רואה את עצמך עומד והופך את הביצים?
לא. איך שהם הונחו בקרטון, כך הם יישארו עד שנשתמש בהם. גם ככה השימוש בביצים אצלנו בבית די מהיר. כלומר שימוש גבוה. כלומר לא יודע איך לקרוא לזה בדיוק בעברית תקנית :), אבל מתכוון שאין מצב שהקרטונים עומדים כאן יותר מכמה ימים עד שבוע לכל היותר (תלוי בכמות שנרכשה). אז גם אם יש איזו בועת אוויר שלא במקום, שתתמודד :).

דיברגנט חדש

Well-known member

כל עוד לא משתמשים בביצים לקצפות, אין כל חשיבות לכן/לא סלמולנה, כי בהרתחה/טיגון/אפיה החיידקים מתים.
אגב, לחובבי ביצים רכות, כן ייתכן שעדיין לא כל החיידקים יספיקו למות ואז כן יש בעיה של סלמולנה.

נסיך.333

Well-known member
מצד אחד הביצים במקרר במשהו כמו מגירה או תא בקרקעית אז הן מונחות בשכיבה
מצד שני הן בשקית אז אין שליטה עליהן...:oops:

משתפרת1

Well-known member
בשקית את צודק, וכנראה שבשקית אין בעיה, בקרטון ניתן לסדר את העיניין:)
בתבנית הקרטון הלולן מסדר מלכתחילה את הביצים כשהחוד למטה והצד הקהה למעלה. המבנה של התבנית הוא כזה שהן מסתדרות טוב יותר בצורה הזו.

Gu987

Well-known member
אז זהו שהלולן מסדר כפי שנוח לו.
מספר הערות מקצועיות מלולן אמיתי (כן. בהתחייבות):
1. בימינו הלולן כבר לא משתמש בתבניות קרטון אלא בתבניות פלסטיק רב שימושיות. הן מועברות לקרטון על ידי המשווקים.
2. נכון. הלולנים בדרך כלל שמים את הביצים עם החוד למטה אבל בגלל הצורך להפחית שבר של ביצים. לא קשור לתא האויר ולחיידקים.
3. תא האויר לא מגן מפני חיידקים. החיידקים יכולים לבוא מהצד, לעבור דרך האוויר, לטפס בעליה וכו.
4. חשוב לא לרחוץ את הביצים. ביצה רטובה שהוכנסה למקרר תגרום לכניסת חיידקים דרך הקליפה.

כל האמור לעיל, ובעיקר איסור רחיצת הביצים מתייחס לביצי תרנגולות בלבד.

משתפרת1

Well-known member
מספר הערות מקצועיות מלולן אמיתי (כן. בהתחייבות):
1. בימינו הלולן כבר לא משתמש בתבניות קרטון אלא בתבניות פלסטיק רב שימושיות. הן מועברות לקרטון על ידי המשווקים.
2. נכון. הלולנים בדרך כלל שמים את הביצים עם החוד למטה אבל בגלל הצורך להפחית שבר של ביצים. לא קשור לתא האויר ולחיידקים.
3. תא האויר לא מגן מפני חיידקים. החיידקים יכולים לבוא מהצד, לעבור דרך האוויר, לטפס בעליה וכו.
4. חשוב לא לרחוץ את הביצים. ביצה רטובה שהוכנסה למקרר תגרום לכניסת חיידקים דרך הקליפה.

כל האמור לעיל, ובעיקר איסור רחיצת הביצים מתייחס לביצי תרנגולות בלבד.
אני קונה ביצים היישר מהלול. יש לי שני מקורות שונים כדי שכשבאחד הלולים מתחלפת להקה אוכל להשיג ביצים מהלול השני. בשני הלולים הביצים נאספות לתבניות קרטון.

דיברגנט חדש

Well-known member
אני קונה ביצים היישר מהלול. יש לי שני מקורות שונים כדי שכשבאחד הלולים מתחלפת להקה אוכל להשיג ביצים מהלול השני. בשני הלולים הביצים נאספות לתבניות קרטון.
גם אצלי כך, בדיוק כמו פעם.

נערך לאחרונה ב:

משתפרת1

Well-known member
כשהיו לנו מטילות היינו לוקחים הביתה את הסדוקות (אלה שהקרום הפנימי הרך שלהן שלם. שבורות- היינו פותחים לאבוס של המטילות).

שמלת תחרה1

Well-known member
כשהיו לנו מטילות היינו לוקחים הביתה את הסדוקות (אלה שהקרום הפנימי הרך שלהן שלם. שבורות- היינו פותחים לאבוס של המטילות).
ולנו הןיו מוכרים את הביצים הסדוקות במחער מוזל, והיינו מוסיפים מעט חומץ כדי שהביצה תשאר יפה.
(לנו, היינו, אנשי השכונה).

Gu987

Well-known member
אני חושב שאני מתאהב..
מישהי שכותבת "כש"......
מה צריך יותר מזה?

למעלה