איך תבחרו עורך דין?

איך תבחרו עורך דין?

אירעה לי תאונת דרכים, נפצעתי באורח רציני וחברת הביטוח מסרבת לפצות אותי.
החלטנו להתגרש ובן הזוג לא מוכן לסיים את זה בצורה הוגנת.
שוטר תפס אותי מעשן ג'ויינט.
קיבלתי מכתב ממס הכנסה שהתגלה שאני חייב להם עשרות אלפי שקלים בגין חוב ישן שתפח.
גיליתי שהשותף שלי לעסק גנב ממני מאות אלפי שקלים לאורך השנים ועכשיו כשאמרתי לו את זה, הוא מנסה לנשל אותי מהעסק.

קרה מה שקרה, אני צריך עורך דין.
מה עושים? מאיפה מתחילים? מה יהיו השיקולים המנחים? לאיפה פונים קודם?...

מאוד מעניין אותי לדעת - איך אדם שנקלע לצרה בוחר לאיזה עורך דין לפנות, ועל בסיס מה.

כול המצבים שאדוני פירט למעלה

לא קיימים במציאות . לא מקבלים מיכתב מימס הכנסה שפיתאום חייבים כסף . ואים חייבים . עורך דין לא יעזור .
איך בוחרים עורך דין . תולי בסוג התביעה . כול עורך דין מיתמצא בסוגיה שונה

במציאות שלך

שום דבר רציונלי לא קורה.
כמעט כל מי שבא להתייעץ על משהו שקרה לו - אתה אומר לו שהוא שקרן וזה לא קרה לו באמת. "אתה סתם ממציא המצאות כי משעמם לך" זו התשובה הסטנדרטית שלך בפורומים.
אני מעלה סיטואציות שמתרחשות מדי יום ביומו, ואתה טוען שאף אחת מהן לא יכולה להתרחש במציאות.
בקיצור, אני לא יודע מה כללי הטבע בעולם הפרטי שלך, אבל אתה צריך להבין שבעולם שלנו, דברים עובדים בצורה מסויימת שאתה אולי לא רגיל אליה.

שתהיה לי בריא.

מר ארן . אם הייתה שואל איך בוחרים עורך דין

אז כול אחד והבחירה שלו . אבל נתתה דוגמאות שלא קיימות במציאות
כמו עם מס הכנסה . מס הכנסה לא מבקש פיתאום כסף . ולמס הכנסה לא צריך עורך דין .מקסימום רואה חשבון . חוב לא נולד בין ליילה
שותף גנב אותי . ורוצה לנשל אותי . איך? יש חוזה בינם. יש הנהלת ספרים הרי חסר במלאי לא . יש מנהל חשבונות שמשרת את 2 הצצדים נכון?

כול החברה שכתבו המלצות זה לרוב לא נכון . כי יש עורך דין לפלילי . יש עורך דין המבין בתאונות . ויש עורך דין המבין בזוגיות . לכן בוחרים לפי סוג המיקרה . לא כול עורך דין מבין בזכויות יוצרים . ואותי יצג עורך דין בתיעת זכויות יוצרים . ומימנו למדתי הכול . אז גם יצאת זכאי .
ולפעמים הבאות של תביעות כבר הייתי מוכן לבד . לענות
אני עסקתי הרבה בכבלים פירטיים . והיו תביעות של "בעלי זכויות "

הקיצר זו הייתה כוונתי

כל אחד ואחד מהמצבים שפורטו

לא רק שקיימים אלא גם נתקלתי בסביבה הישירה שלי בכל אחד מהם , גם ממס הכנסה . עו"ד שהוא גם רו"ח ( ויש לא מעט כאלה ) יפתור כל בעיה בתחום .

Drau

New member
אני מניח שאתה שואל בתור עורך דין ...

שרוצה לדעת איך לשווק את עצמו בצורה הכי טובה.

עדיין לא הגעתי למזלי למצב שהייתי צריך להעזר בעורך דין..
אבל אישית אלך רק על עורכי דין אשר יומצלו לי על ידי מישהו שאני מכיר .
כך שאוכל לדעת האם משקיעים בתיק/לא מקטינים ראש...

עורך דין זה לא כמו לבזבז 1000 שח על מוצר שמקסימום אגלה שטעיתי ואזרוק..
אם אטעה בבחירת עורך דין כנראה שאשלם הרבה יותר בתור שכר לימוד.
ככה שהמלצות לדעתי זאת הדרך היחידה לבחור עורך דין.

איך עורך דין מתחיל יכול אם ככה להכנס לעסק ? למזלו לא כולם כמוני אני מניח

תשובה

למען האמת אני שכיר במשרד די גדול. במחלקה שלי אנחנו מייצגים חברות ביטוח ומבוטחים של חברות ביטוח, כך שבשלב זה של הקריירה שלי אני עדיין לא צריך "לגייס" לקוחות.
אבל, זו שאלה שמעניינת הרבה עורכי דין בני גילי (30 פלוס מינוס), ואני מתאר לעצמי שבשלב מסויים זה יהיה רלוונטי גם לגבי.

תודה על התשובה

john111

New member
רק על ידי המלצות של חברים או מכרים

בדיקו כמו שבוחרים פסיכלוג, או רופא. אין תחליף להמלצות של אנשים שמכירים והיו אצל אותו עורך דין

ומה תעשה

אוקיי, מתחילים מהמלצות.
אבל, מה תעשה אם אתה לא מכיר מישהו שנתקל בסיטואציה שלך ושכר עורך דין שהוא יכול להמליץ עליו?

סתם לדוגמא, אתה בעל עסק ופתאום מגיע אליך שוטר עם צו מעצר. הוא מספר לך שהעובד שפיטרת לפני כמה ימים, הגיש נגדך תלונה על תקיפה. אולי אפילו במהלך התקיפה ניסית לדקור אותו עם סכין. אתה צריך להתלוות אל השוטר לצורך חקירה בתחנת המשטרה.
אין לך חברים שנאלצו להיעזר בעורך דין פלילי. מה תעשה עכשיו?

לא לכל מקרה יש מכר/קרוב שעבר אותו

אף אחד בסביבתי לא פוטר בגלל שהוא בהריון.... לשמחתי זה לא דבר נפוץ ובעלי חברות מודעים לחוקים שלטובת ההריוניות.

john111

New member
אני אבקש המלצות מעורכי דין

שהם חברים או מכרים או שהומלצו על ידי חברים ומכרים על עורך דין שהם מכירים שמטפל בסוג הזה של תביעות

trilliane

Well-known member
מנהל
במדינתנו הקטנה ובכמות עורכי הדין שבה אין בעיה

אם לא מכירים מישהו הרי שמכירים מישהו שמכיר מישהו וכו'.

להוריי יש חברים עורכי דין, לי יש חברים עורכי דין וחברים שיש להם חברים עורכי דין (לא אותם אנשים), וכאלה שלמדו משפטים (אך לא עוסקים בתחום) או כאלה שמבינים הרבה בתחום (אף שאינם עורכי דין), וכאלה פעילים חברתית שמכירים חצי עולם (גם עורכי דין, כמובן...
) ועוד ועוד... מעולם לא הייתי במצב שהייתי צריכה לשאול עורך דין ולא היה לי את מי לשאול (גם אם לא באופן מידי). אבל אם באמת קלו כל הקצין, יש פורומים.

dani666

New member
עדיפות ראשונה - המלצות של חברים/מכרים

עדיפות שניה - התרשמות מפורומים באינטרנט + חיפוש אינטרנטי.
עדיפות שלישית - רולטה רוסית.

אל תזלזל ברולטה רוסית

אני מכיר מקרים שהמלצת חברים\מכרים לא הוכיחה את עצמה, ואני מכיר מקרה שהימור מדפי זהב הצליח למעלה מהמשוער.

הכל מקרים שקרו לי או למשפחתי.

אם זה מגיע למשפט, קשה לנבא את תוצאת קרב האגרוף של עורכי הדין מול השופט...
ואם זה ניהול טאקטיקה, אני ממליץ ללקוח להיות מעורב מאוד, ולנהל את עורך הדין. (כמובן גם להקשיב לו, אבל לא בצורה עיוורת). על ידי מעורבות גבוהה של הלקוח, לפחות אם תפסיד, זה לא יהיה בגלל בגלל טעויות או רשלנות.

למעלה