איך שומרים...?

jerom44

New member
איך שומרים...?../images/Emo163.gif

היי איך אני שומר עיצוב קטן של לוגו שעשיתי ב POWERPOINT כתמונה מבלי לאבד את איכותה. אני משתמש בלחצן ימני - בוחר שמור כתמונה, שומר אותה בפורמט gif, אולם כאשר אני פותח אותה התוצאה רחוקה מאוד מהמקור...? אשמח לשמוע רעיונות ועצות מכל סוג... תודה

אמנון כ

New member
פורמט JPG מול GIF מול BMP../images/Emo62.gif

האמת היא שעשית הכל נכון... כמעט :) כל מה שאתה צריך לעשות זה לבחור בפורמט JPG, ואז גם האיכות תהיה טובה. אם אתה רוצה את האיכות הטובה ביותר לך על פורמט BMP, אבל קח בחשבון שגודל הקובץ יהיה אסטרונומי, ולא תוכל להבדיל בין ה-JPG ל- BMP, כך שאין בכך כמעט שום טעם. הסבר טכני קצרצר על הפורמטים: BMP - BITMAP: זוהי ההגדרה המקורית של התמונה. עבור כל פיקסל ופיקסל מוגדר הצבע המדוייק, ולכן זהו קובץ באיכות גבוהה, אבל גם במשקל גבוה מאוד (מכיל את כל המידע האפשרי לגבי התמונה). JPG - JPEG - זהו פורמט דחיסה לתמונות. באמצעות חוקים מתמטיים וסטטיסטים (שלא זה המקום לפרטם), נוצר קובץ זהה כמעט לחלוטין באיכותו למקור (ברוב התמונות), ובמשקל נמוך משמעותית. דוגמא: תמונה ש"שוקלת" כ- 10 מגהבייט בפורמט BMP יכולה "לשקול" כ- 100-200 קילובייט בפורמט JPG). GIF הוא פורמט ייחודי למדי. הוא מאפשר אנימציות פשוטות הבנויות ממספר תמונות דומות היוצרות רצף אנימציה. הוא גם מאפשר שמירה איכותית של תמונות פשוטות בעלות מספר צבעים נמוך מאוד (2-4 צבעים). כמו שוודאי שמת לב, שמירת תמונות מורכבות בפורמט GIF לא תיתן תוצאה איכותית במיוחד... יום נפלא! :)

למעלה