איך שומרים זכויות? והאם אפשר לדבר כזה?

Sheepy boy

New member
איך שומרים זכויות? והאם אפשר לדבר כזה?

שלום. אני מקווה שהשאלה תהיה ברורה. יש לי רעיון, לא בדיוק פטנט שיכול לחולל שינוי מדהים בכל מה שקשור לבטיחות בדרכים, ואני רוצה להציע אותו למשרד התחבורה ואור ירוק. זה לא משהו שאני רוצה לרשוט כפטנט כדי לקבל עליו כסף, זה לא משהו שירוויח כסף לאדם הפשוט, אבל לא הייתי רוצה שיקרה מצב שאני למשל שולח את זה לאור ירוק במייל או למשרד התחבורה וכמה ימים אחר כך אני שומע בעיתון "תוכניתם החדשה של משרד התחבורה יוצאת לדרך!" אני רוצה שידעו שזה שלי ואני רוצה גם לציין שאני מעוניין לקחת חלק בביצוע של זה... איך עושים דבר כזה? מבטיחים שהרעיון לא "יייגנב" תודה רבה!!!

קרדיט

אם זכויות כספיות ואחרות לא מעניינות אותך אז כל שעליך לעשות הוא לתעד היטב את הרעיון, לדוגמא להפקיד אצל נוטריון עותק, וכאשר אתה פונה לגופים השונים לציין שאתה מתיר להם להשתמש ברעיון כל עוד תוזכר כממציא/מפתח. בברכה,

Sheepy boy

New member
קודם כל תודה על התגובה =)

מהבנתי נוטריון הוא עו"ד? כלומר אם לדוגמא אבא של החבר הכי טוב שלי, שהוא כמו משפחה הוא עו"ד זה יהיה טוב מספיק? אם יתועד המסמך שנתתי לו לפי תאריך? זה הכל? ובנוגע לתשובתך בקשר לחלק השני, תודה!

נוטריון

נוטריון הוא עו"ד עם 15 שנות ותק שהוסמך לשמש כנוטריון. מטרת ההפקדה היא שצד שלישי בלתי תלוי יצהיר על מועד קבלת החומר. על כן, עדיף שזה לא יהיה מישהו קרוב מדי. בברכה,

המתוק26

New member
ואם ממציא מתעניין בזכויות כספיות

האם תעוד אצל נוטריון והחתמה על הסכם סודיות ,בזמן חשיפת ההמצאה,יספיקו לי כדי לתבוע במידה של גניבת ההמצאה\הפרת סודיות ...

לא. המצאה מוגנת רק באמצעות פטנט.

הסכם סודיות לרוב אינו שווה את הנייר עליו הוא כתוב, כמעט בלתי אפשרי לקבל סעד מבית משפט בהקשר זה ובכל מקרה הסכם סודיות אינו מגן על ההמצאה. בברכה,

המתוק26

New member
זה לא נשמע לך עיוות דין?

אם אני מחתים אדם על הסכם סודיות בעינין המצאה מסויימת ,ומרחיב את טווח התביעות ממש כמו שעושים בפטנט, למה שבית משפט לא יגן על זכותי לקבל סודיות ?

איפה העיוות?

החוק קובע בצורה ברורה שהדרך _היחידה_ להגן על המצאה היא באמצעות פטנט. החוק אומר דבר פשוט - רוצה הגנה על ההמצאה? תגיש בקשת פטנט. הסכם סודיות פשוט אינו הכלי המתאים. בברכה,

המתוק26

New member
גם לי יש רעיונות בתחום תאונות דרכים

אני חושב שאתה צריך לפנות לשר התחבורה, להציע לו לספר לו על הרעיון,שהוא בטח משתוקק לשמוע, אבל אל תוותר על זכויות היוצרים שלך ,תתעד את פנייתך בכתב למשרד התחבורה, ותדרוש חתימה על הסכם סודיות אליו מסופח מסמך שמתאר את הרעיון שלך ,ואם הם יאמצו אותו, תתבע מהם את המגיע לך

למעלה