איך שהמחלה מתדרדרת ומשפיעה על המשפחה

אירילה

New member
איך שהמחלה מתדרדרת ומשפיעה על המשפחה

הייתי אצל אמנון ביום שישי ,עצוב לראות אותו במצבו , כמו שקשה לראות את כל יקירנו שקועים בעולמם , בקומה של אמנון ישנו "בן מחזור" מקבוצת התמיכה , א' שמו , א' היה מופיע בכנסים של עמותת אלצהיימר כאשר היה בתחילת הדרך ועדיין במודעות ,הוא היה נוהג לומר בכנסים שכאשר נודעה לו העובדה שהוא חולה באלצהיימר ,ידע כי לו לא יהיה קשה , אלא שלמשפחה יהיה צפוי מסע קשה. היום הוא בהתדרדרות עצומה עקף את אמנון במהירות הקול ,היום קשור לכסא ע"מ שלא יפול ולא יפגע בעצמו ,צועק וצורח כל הזמן. כשמכירים בן אדם ורואים את השינוי שחל בו ,פשוט קשה לקבל זאת ,המחלה הזאת בלתי נתפסת והעצוב מכל הוא מה שעושה המחלה לעיתים לבני המשפחה ואצל א' קרה הנורא מכל פירוד וקרע במשפחה ולצערנו הרב הסיבה היא -כ ס ף !!!!!! נחלה במושב , בת זוג ידועה בציבור שסועדת אותו עד היום ובה לבקרו במוסד בו נמצא גם אמנון ואני שואל את עצמי: לעזאזל מה שעושה המחלה הזאת לבני המשפחה. ואולי כשכך הם פני הדברים נחסך מ א' לראות את הבושה שקורת היום במשפחתו ,עצוב גם שהבנים בקושי מראים פניהם במוסד , עצוב , עצוב מאוד. אמנון נכון להיום עדיין שקט ,ממעט לדבר ומרגישים עליו בדעיכה גופנית ,מקבל רק תרופות הרגעה ואני מתפלל שלא יגיע למצב של א' , אם כי אנחנו יודעים שאין הנחות ,רק אנחות!!!! שיהיה יום טוב לכולם גרשון

אמנון, עצוב לקרוא את שכתבת...

ונכון שלמחלה הזאת יש רק אנחות, אבל, יש לי הסתיגות מעניין המריבה, המריבה לא פרצה בגלל המחלה, גם אם לא היית מחלה המריבה היית פורצת לאחר 120, איפה שיש קרקע למריבות מסוג הזה,אז רק מחכים להזדמנות הראשונה בכדי שהיא תפרוץ, ואיפה שאין רצון לריב בנושא הכסף ויש הבנה מחולטת אז גם מחלה לא גורמת למריבה לפרוץ, ולא חשוב בכמה כסף מדובר, זה עניין של חמדנות אם ישנה או איננה. שיהייה לכם יום מ ק ס י ם! ניצה.

hregev1

New member
גרשון - באמת עצוב אבל אין דרך אחרת

מי כמוני יודעת, כמו שאמרת יש רק אנחות והרבה, אני ראיתי בדעיכה של מיכאל שלי ועל אף שלא האמנתי בתוך תוכי שהסיום כל כך קרוב, חודש לפני מותו אמרתי לבתי שתבוא עכשיו יותר כי אין עוד הרבה זמן, תחושה מוזרה היתה לי, וזה אמנם קרה, הלואי שתהיינה לכם בשורות טובות אך ורק. להתראות חני

hregev1

New member
ניצה - מזמן לא שמעתי אותך !

אבל היום כנראה שאצור איתך קשר. רציתי להעיר לך שגרשון כתב והחולה הוא אמנון. בגעגועים חני

גרשון , אכן זה נורא

בנוסף לכך שצריך לחזות במצבו של החולה שגורמת עוגמת נפש רבה , מתעוררים סכסוכים או וויכוחים בין בני המשפחה על רכוש וגם על הבקורים לפעמים. במצבו של בעלי עכשיו שהוא כלל לא מרנין, אני חושבת לעתים שעדיף שילדיי לא יראו אותו יותר מדי. הם צעירים וצריכים לבנות את חייהם והם אמנם באים הביתה ועושים קצת שמח אך את אהרון זה לא יחזיר לבריאות. השבת עוברת אצלנו בציפיה למוצ"ש, משעמם ואין מה לעשות איתו וזה עצוב. שיהיו בשורות טובות ושבוע טוב, טובה

ענתי44

New member
לא לחינם אומרים שאלצהיימר זו מחלה של כל המשפח

אני זוכרתבתחילת המחלה של אמא כשהיתה במרכז יום הקודם היתה שם אישה שהיתה בעבר ציירת מוכשרת. רבות מתמונותיה היו תלויות במסדרון והיא.... לא הצליחה לא לעבור את הקו כשצבעה דפי ציור מוכנים. וזה קרע לי אז את הלב כי פתאום הבנתי עד כמה המחלה אכזרית.

zs1957

New member
גרשון עצוב לקרא את שכתבת

א' מסכן מאד ועוד יותר מסכנה הידועה בציבור שלו שממשיכה לסעוד אותו ולטפל בו במוסד בשעותיו הקשות, ללא כל סיוע מילדיו הביולוגיים, שאתם יש לו קשר דם.ה ם צאצאיו. וכל זה בגלל כסף ורכוש. אין קושי גדול יותר מניתוק פיזי ונפשי של הצאציאם מההורים בעת צרה.. בושה וחרפה להורים שיש להם צאצאים כאלה. זהבה

../images/Emo4.gifגרשון היקר אכן כל המשפחה כואבת

את מחלת האלצהיימר מה שלנו יש עודף כאב עם אליעזר חיים, אז תתנחם היום ממש נדהמתי שרופא עם דלקת בעין בא אלי מכסה את עינו ביד אחת ואומר לי שלום אני יעשה לבן שלך צינטור מהרגל הימנית לאגן כדי לסתום את המקום שיש דם שם, השבתי לו מה יש לך בעין שאתה מכסה אותה ? והוא הוריד את היד והראה לי ,עין אדומה עם דלקת, אמרתי לו מה כך אתה תראה בצינטור ? השיב לי כן אני מומחה לצינטור ואשים טיפות בעין ויהיה בסדר, ,נשארתי פעורת פה והלכתי לראות את הבן שמסתכל על התיקרה ובוהה והתפרצתי מבכי שעוד מעט ילך לצינטור עם דר' שרואה בעין אחת, איפה נשמע כדבר הזה? ואכן שעתיים היה חצי צינטור ומחר החצי השני ,אולי בגלל העין המודלקת ,וליבי זועק עד היכן הרופאים מגיעים לדרגה הזאת? מיד קראתי לעו"ד שידבר עם הרופא,המצנטר כנראה הלך הביתה ורופא אחר דיבר עם העו"ד על הצינטור,איני עושה כעת פרובוקציות אעשה אחרי שהילד יצא משם, ולא אחזור לשם בלי נדר לעולם בשורות טובות ב"ה

hregev1

New member
אריאלה - לדעתי, אל דאגה

אם הרופא עם העין המודלקת היה מרגיש שהוא לא יכול לצנטר את אליעזר חיים - הוא לא היה עושה זאת, גם הרופאים הם בני אדם שדואגים לעצמם ואם הוא היה חושב שהוא עלול לגרום נזק הוא בפירוש לא היה עורך את הצינטור - הוא הרי מחוייב בשבועת הרופאים, עת תני לו לגמור את העבודה בחציו השני של הצינטור ולאחר מכן תנסי לברר אם הוא לא פחד לעשות את הניתוח הנ"ל, וכמו שאת אומרת תחכי עד שהילד יצא מהמקום הזה ואז תבררי את כל מה שאפשר לברר ואם צריך לתבוע - עשי זאת לאחר הכל. המון בריאות לאליעזר חיים וכח לאמא שלו - אריאלה להתראות חני

למעלה