איך קורה שאג"ח לא משולם?

מצב
הנושא נעול.

rimonari

New member
איך קורה שאג"ח לא משולם?

איך קורה שאג"ח לא משולם?
ומה קורה אז? החברה בהכרח הולכת לפשיטת רגל? מי מקבל מה קודם? קראתי שיש עדיפות חוקית לבעלי אג"ח. תודה לכל המבינים

mimamu

New member
עדיפות בפשיטת רגל - פרוק

איך קורה שאג"ח לא משולם?
ומה קורה אז? החברה בהכרח הולכת לפשיטת רגל? מי מקבל מה קודם? קראתי שיש עדיפות חוקית לבעלי אג"ח. תודה לכל המבינים
עדיפות בפשיטת רגל - פרוק
כאשר יש פירוק (מרצון או ע"פ צו בימ"ש), העדיפות היא לא לבעלי האג"ח בהכרח אלא למי שיש לו שיעבודים ספציפיים, ולאחריו למי שיש לו שיעבוד צף, ולאחריו שאר הנושים (בדר"כ לא נשאר להם הרבה והם ילכו לביהמ"ש לבקש הרמת מסך...). עליך לבחון האם האג"ח שרכשת יש לו שיעבוד ספציפי או צף וכיו"ב. מקווה שתראה את הכסף חזרה, בהצלחה.

rimonari

New member
חחח לא אני בנתיים באג"ח סולידי

איך קורה שאג"ח לא משולם?
אבל יש תרחיש שחברה לא משלמת את האג"ח אך נשארת בחיים ולא פושטת רגל?

mimamu

New member
ממש לא

ממש לא
אם אין לה מהיכן לשלם זו פשיטת רגל. או שהיא תתפרק מרצון או שהנושים יגישו תביעה לפרוק כדי לקבל את החלק שלהם מהעוגה. ואז... יש לקוות שיש חלק בעוגה והוא לא נאכל כולו. כמובן שישנם אג"ח מסוכניםן יותר ופחות, ולפי זה הריבית. ככל שהאג"ח מסוכן יותר הוא יציע ריבית אטראקטיבית יותר וככל שהוא בטוח יותר הריבית שלו תהיה שווה לריבית השוק.

articlimon

New member
לפעמים יש הסדרים עם בעלי האג"ח

לפעמים יש הסדרים עם בעלי האג"ח
אם יש אינטרס משותף לשמור על החברה בחיים, לפעמים באלי האג"ח מתפשרים על פריסה של התשלומים, או תשלום חלקי בלבד. הסדרים אלו נקבעים בדרך כלל באסיפת בעלי האג"ח ובדרך כלל דורשים גם אישור של בית משפט.

מצב
הנושא נעול.
למעלה