איך צריך להראות שבוע העבודה בישראל?

oethat

New member
איך צריך להראות שבוע העבודה בישראל?

איך לדעתכם הגיוני ביותר שיהיה שבוע העבודה בישראל?

1) 5 וחצי ימי עבודה - מיום ראשון עד יום חמישי ימים מלאים + חצי יום ביום שישי. סופשבוע מיום שישי בצהריים ושבת.
2) 5 ימי עבודה מלאים - מיום ראשון עד יום חמישי. סופשבוע בימים שישי ושבת.
3) 4 וחצי ימי עבודה - מיום שני עד יום חמישי, ימי עבודה מלאים + חצי יום ביום שישי. סופשבוע מיום שישי בצהריים ושבת וראשון (הצעת סילבן שלום).
4) 4 וחצי ימי עבודה - מיום ראשון עד יום רביעי, ימי עבודה מלאים + חצי יום ביום חמישיץ סופשבוע מיום חמישי בצהריים ושישי ושבת.

לדעתי, אופציה 4 היא האופציה הטובה ביותר, כי היא מאפשרת זמן פנאי סביר של יממה החל מחמישי בצהריים ועד שישי בצהריים שבה יוכלו לקיים פעילויות לכלל הציבור בישראל, כולל שומרי מסורת, כך שגם ההכנות לשבת לא יפגעו, כי שבוע העבודה יסתיים כבר בחמישי בצהריים.

מה דעתכם, ואיזה אופציה לדעתכם האידיאלית ביותר עבור המשק הישראלי?

oethat

New member
כלומר אופציה 4

כלומר, אתה בוחר כמוני באופציה 4. בעצם אפשר להבין זאת, כי אכן, לדעתי, זאת האופציה ההגיונית ביותר עבור שבוע העבודה בישראל.

btwt

New member
רק אופציה 4

אני בוחר אופציה 4. לדעתי, ארבעה וחצי ימי עבודה יהפכו בפועל לארבע ימי עבודה בהרבה מקומות (מטעמי חיסכון בעלויות וכו'), וכך נרויח יום חופשי מדי שבוע ביום חמישי שבו יהיה ניתן לבלות מבלי לדאות לכניסת השבת אחר הצהריים או ליום עבודה למחרת. למעשה, יום חמישי יהיה כמו ה- SATURDAY במדינות הנוצריות באירופה.

oethat

New member
למה לזלזל? יש כאן נושא רציני שנוגע לציבור

אני לא מבין את הזלזול שלך בנושא. העליתי כאן נושא רציני אשר נוגע לציבור העובדים בישראל. לא איכפת לכם איך יראה שבוע העבודה בישראל? מוזר ביותר!

קיבלת את הבמה כבר לפחות פעם אחת

בפורום זה להעלות את הנושא החשוב הזה.

קיבלת תגובות.

לא חידשת שום דבר בהודעה הנוכחית.

הנושא בכלל לא קשור לנושא הפורום.

oethat

New member
נושא הפורום - תרבות עברית

נושא הפורום הוא תרבות עברית. לפי-כך, תרבות הפנאי של סוף השבוע בישראל ועיצובו הנכון, הוא חלק בלתי נפרד מהתרבות העברית.

sailor

New member
אבל נודניקיות כשלך ודאי אינה נושא הפורום

וגם טחינת מים שוב ושוב לא.

oethat

New member
למה נוניקיות - יש כאן נושא חשוב ביותר

העלאת הנושא החשוב כלל אינה נודניקיותץ בפעם האחרונה באתי עם הצעה ספציפית שהיא אופציה 4 (סופשבוע מיום חמישי בצהריים), ודנו רק באופציה הזאת, וגם היה מזמן בנוסף (לפני יותר מחודש - מאז הגיעו גם משתתפים חדשים). כעת, אני מעלה מספר אופציות כדי לעצב את תרבות סוף השבוע בישראל. ישראל היא מדינה צעירה, לכן לדעתי תרבות סופשבוע הנכון עדיין לא עוצב.

אני לא רוצה לבחור אף אחת מהאופציות

למה אין אופציה ליום מנוחה באמצע השבוע או לחלק את הימים ראשון עד חמישי בין העובדים בצורה שכל אחד יוכל ליהנות מיום פנוי לסידורים או איזה טיול טוב בארץ?

oethat

New member
יהיה אופציה 5

טוב, ניתן להרחיב את אופציה 3, כך ש- 4 וחצי ימי העבודה יהיו יום שישי חצי יום וארבעה ימים מלאים מבין הימים ראשון עד חמישי, כך שכל אחד יהיה זכאי ליום חופשי בנוסף ליום וחצי של סוף השבוע מיום שישי אחר הצהריים ושבת.

sailor

New member
יש מקומות שמחלקים

את הימים ראשון עד שבת וכל עובד מקבל שני ימים חפשיים אחרים.
זה נקרא עבודה במשמרות, מתאים לך?

oethat

New member
אם כבר שישי אחה"צ שבת + יום נוסף

שישי אחר הצהריים ושבת חיוני כזמן חופשי במדינה המגדירה עצמ כמדינה יהודית. לכן, אם כבר שבוע עבודה של 4 וחצי ימים כאשר ימי המנוחה הם יום שישי אחר הצהריים (כלומר שישי חצי יום עבודה), שבת ויום מנוחה נוסף בין הימים ראשון עד חמישי. למעשה, האופציה היא עידון של ההצעה של סילבן שלום, כאשר היום החופשי הנוסף לאו דווקא יום ראשון אלא יום חול אחר.

sailor

New member
ולאן ילכו עמישראל ואשתו

לאכול ולבלות בליל שבת ובשבת?
העובדים מרוצים מהשכר הגבוה ועמישראל ואשתו מהבלוי.

oethat

New member
לא לקחת בחשבון שומרי שבת

לא לקחת בחשבון שישנם לא מעט שומרי מסורת בישראל, שעבורם עבודה או בילוי בשבת היא בעייתית. לדעתי, לא הוגן שעבור החילנים יש את ההזדמנות להינות ממשכורת גבוהה יותר (תעריף שבת), ואילו לשומרי מסורת אין הזדמנות כזאת. הדבר מביא לפערים כלכליים לטובת החילונים.

sailor

New member
על עקרונות משלמים

מי שלא מתאים לא המחיר, מותר על העקרון.

ואיך שעות העבודה?

עשוי להתאים לי לעבוד במקום שיוצאים אליו לא בשעות העומס, ולהגיע כשלא כל החניות תפוסות.
בכלל, נראה לי רעיון טוב לחיות במשמרות.

למעלה