איך פלנקטון מדבר עם כריש?

berlinale

New member
איך פלנקטון מדבר עם כריש?

בעייה שיכול להיות שכבר נתקלתם בה ובכל מקרה אודה לקצת סיעור מוחין. בתור דוקטורנטית ישראלית, אני בעמדה לא-טובה בשני מובנים: - אני דוקטורנטית (להלן פלנקטון, בתחתית שרשרת המזון) ומרצים שאני פוגשת בהם בכינוסים וכו' הם פרופסורים (להלן כרישים); - אני ישראלית, עם מנטליות ישראלית, ולא תמיד קוראת נכון את מה שאנשים משדרים לי (זה יכול להיות תוצאה גם של התקשות כללית בכישורים חברתיים, אבל אנא חסכו ממני את הפסיכולוגיה). זה לא ממש עוזר שבגרמניה אנשים די דומים לקוד ההתנהגות הישראלי (אם כי מנומסים הרבה יותר) - הם ישירים ויגידו לך בפרצוף, לפעמים בצורה די כואבת, מה הם חושבים עליך. זה לא קורה במפגשים שלי עם מרצים אמריקאים בכינוסים: "אני רוצה את הכרטיס שלך", "היה מאוד מעניין" וכו': האם מדובר בהבעת עניין אמיתית במחקר שהצגתי או בנימוס? סמול-טוק אמריקאי טיפוסי? וכו'. אז סיעוד המוחין המתבקש: - איך לפענח קודי התנהגות באקדמיה? - איך לדבר עם כרישים? איך לשמור איתם על קשר לטובת קריירה עתידית בלי להיראות אינטרסנטית?

Tal H

New member
Its a good question

But I will look at it this way. Lets say you are doing a poster presentation in a conference, when people approach you, pay attention to the type of questions they ask about your work. Usually this is a good indication of what they think, and what their intentions are. Giving your card away is always a good indication, make sure to take a card in return, it might be small talk, but small talk can lead to big things Another important thing to remember is that never put yourself at the bottom of the food chain. I have seen plently of sharks fall to the feet of an intuative water molecule (undergraduate student). Prof. are well trained, but most of them think inside the box.

Ani15

New member
את לא פלנקטון

פלנקטון הם סטודנטים לתואר ראשון, ובמקומות מסויימים תלמידי תיכון. דוקטורנטים הם דגים - אכילים ואוכלים. אמריקאים מאוד מנומסים ולא ישירים. מה זה משנה? ביקשו ממך כרטיס - איזה יופי! יש סיכוי שיזכרו את שמך כשתשלחי מייל ולא יזרקו אותו אוטומטית לספאם. היו מנומסים? נו, אז מה קרה? בדרך כלל, אם יש להם מחמאות הם יגידו, ורק אם יש להם ביקורת הם יתחמקו. כדי לשמור על קשר את יכולה להציע לשלוח להם את המאמר, אם וכשיתפרסם. דרך טובה להתבלט בשיחות עם כרישים היא לשאול שאלה (ורצוי שתהיה טובה) על ההרצאה שהם נתנו או על מאמר שפרסמו לא מזמן. מיד תראי איך עולה להם הפרצוף של חתול בשמנת.. את יכולה אפילו לבדוק לפני הכנס מאמרים של כרישים שמעניינים אותך ולחשוב על שאלות. אגב, מחקרים מראים שנשים פחות מתבלטות בעולם האקדמיה כי הן פחות שואלות שאלות בסוף ההרצאה בכנס ויותר פוחדות שישאלו שאלה דבילית או יעוררו ויכוח מיותר. עכשיו, כשאת מודעת, תתגברי על זה.. (ואם את עדין פוחדת, תשאלי באופן פרטי ואז הסיכוי לפדיחה פוחת בהרבה, מצד שני גם הקהל קטן יותר).

למעלה