איך פותרים בעיית ריכוז?!

• פותח הנושא sha1
  • פורסם בתאריך

sha1

New member
איך פותרים בעיית ריכוז?!

מגיל קטן מאוד, גיל 6 תחילת הלימודים בביה"ס לא הייתי מרוכזת. בגיל מבוגר יותר אני זוכרת שכשהייתי מכינה את שיעורי הבית לבד הייתי באמצע ההכנה מתחילה לבהות ולדמיין דמיונות, ממש סיפורים שלמים, מהסיבה הזו הייתי מושכת את ההכנה עד שעות הערב המאוחרות. בכיתה לא הייתי מרוכזת, הייתי מאוד איטית והייתי בן האחרונים לסיים להעתיק מהלוח.. לא מסוגלת עד היום לשמוע משהו מרצה, או מדבר כמו מורה בכיתה למשל.. שוב פעם חוזרת לדמיונות, מאבדת עניין אחרי שתי דקות. ולעניין אחר... אני לא מסוגלת לקרוא כתבות ארוכות.. אני מתחילה לשייט לי בין השורות הלבנות, וחוזרת לחלומות, ועוברת דף וסוגרת את הספר או את העיתון.. עם ספרים זה לא קורה, אני קוראת ולא משייטת כל כך הרבה, לא סוגרת את הספר אחרי שתי שורות..

דליה.ד

New member
שלום לך וברוכה הבאה!../images/Emo140.gif

אני מבינה את מה שאת מספרת לנו על הסחות הדעת בשעת שיעורי בית ובקריאת כתבות, שיוט בחלל ובהיות קורים לא רק לילדים או אנשים עם הפרעות קשב וריכוז אלא גם סתם כך, אם אנחנו מוטרדים ממשהו וכדומה. כדי לבדוק האם באמת יש לך הפרעת קשב עליך לפנות לאבחון ו/או לנוירולוג. לא כתבת בת כמה את, אולי זה יעזור לנו להתמקד יותר בעצות. דליה.

דליה.ד

New member
אז ההמלצה שלי היא

לפנות לאבחון אצל נוירולוג ולהתייעץ איתו. מה שאת מתארתץ יכול לנבוע מהפרעות קשב וריכוז אבל כדי לקבוע זאת נחוץ אבחון. בהצלחה! מדליה.

שלום וברוכה הבאה לפורומינו הקט../images/Emo140.gif

נחמד שבאת אלינו, לפי מה שאת מספרת צדקה דליה שייעצה לך לפנות לאבחון, ניתן היום ללכת לאבחון מבוגרים גם מטעם קופות החולים - מפנים בדרך כלל למכון חיצוני, והקופה משתתפת בחלק של העלות...שיהיה בהצלחה ואנחנו תמיד פה אם את צריכה אותנו אפרת

@זהר@

New member
זה נשמע בדיוק כמו שקורה לי

הרטלין עוזר לי המון עם זה ממליצה לך ללכת לאבחון

למעלה