איך עוברים את חרדת הנטישה ונשארים שפויים?

נאוה ר

New member
קרני שלום!

זה כל כך תלוי באדם שאתה. אבל הבסיס של החשיבה הוא שמצד אחד זה מראה שהילד שלך "גאון" הוא גילה כרגע (משהו שלך נראה מובן מאליו) שאם הוא לא רואה משהו זה לא אומר שהוא לא קיים. אבל יחד עם החוכמה בא הכאב (את זה אני מקווה שאת כבר יודעת מרום גילך) ולכן מצד שני הוא מבין שאם הוא רוצה להיות איתך האדם שהוא הכי אוהב הוא חייב לגרום לך להישאר. אז דרכי ההתמודדות הם כאילו: * אם הוא עדיין לא זוחל מספיק מהר לקחת אותו איתך כשאת עוברת מחדר לחדר אפילו אם זה "רק לרגע". * לשים אותו במנשא על הגב כשאת יכולה למשימות כמו לשתוף כלים, לקפל כביסה ואם הגב ממש טוב אז לבישול. * אם הוא זוחל להגיד לו כל פעם אותו משפט, למשל "דני מתוק אמא הולכת ל סלון/מטבח/חדר שינה, רוצה לבוא?". * כשנפרדים ממנו כי הולכים לצאת לבלות / לעבודה/ או לכל מקום אחר , אומרים משפט קבוע כמו "אמא הולכת לעבודה והיא תחזור כשתקום מהשינה". משהו קבוע ונכון. ואם ההבנה שלו טובה במיוחד אז להגיד גם "סבתא / עדינה /Y תשמור עליך". נכון בהתחלה אין למילים משמעות, אבל עצם זה שחוזרים עליהם בקול רגוע, מביא לקישור בין המילים למשמעות. והכי חשוב לנשום עמוק, לזכור שהמצוקה אמיתית, אבל כמה מהר שתבהירי לו את הנצחיות שלך או של בן זוגך בחיים שלו ושאפשר לסמוך עליכם שלא תעלמו, ככה יותר מהר תעבור החרדה.... בהצלחה נאוה רמון

קרני

New member
צודקת...

צריך לחשוב על דרכים להקל ולא על הרצון שזה יפסיק. תודה על הזוית! כמה זמן בממוצע חרדת הנטישה נמשכת?

נאוה ר

New member
קרני גם אם הייתי יודעת את התשובה

המדעית לכך, נראה לך שהייתי אומרת את זה בפורום הזה.....בפורום הזה אני יותר מודאגת מתסמונת "כל הילדים עושים ורק שלי עדיין.."מאשר מאורכה של חרדת הנטישה....
ובנימה יותר רצינית - יש דרך להפסיק חרדת נטישה בבת אחת. היא כוללת בתוכה התעלמות מצרכי התינוק אחרי יומיים מקסימום שבוע יש תינוק ללא חרדת נטישה אבל עם צלקת... אז עזבי אותך מאורך התקופה. זה יעבור או לפחות הוא ילמד להסתיר אותה. תחשבי ותראי שגם בין חברייך יש מבוגרים שמסתובבים עם חרדת נטישה. איך היו אומרות פעם הסבתות - עד החתונה זה יעבור... תני לו את הזמן שלו ותראי איך זה משתנה ואיך הוא מרגיש ביטחון ולאט לאט נרגע.

למעלה