איך נקרא "שר היער" באנגלית

הקיזומ

New member
מממ... למעשה, אני מחפש ביצוע

של שיר המבוסס על היצירה הזו. אתם מכירים אולי?

אתה מדבר על Erlkönig?

זה השם של זה בגרמנית, וזה משהו בסגנון. Konig זה מלך, והצירוף הזה הוא שם של איזשהי רוח יערות, איזשהו יצור פנטזי לפי שאני זוכר. אבל יכול להיות שאתה מתכוון ליצירה אחרת. בכל מקרה, היצירה הזו היא אחת האהובות עלי של שוברט.

הקיזומ

New member
אני לא יודע למה אני מתכוון ../images/Emo13.gif

אני מחפש (בשליחות המורה שלי לפסנתר) ביצוע (שיר) של 'שר היער' של שוברט. אם אני לא טועה, על פי מלים של גיתה (סגול ב-ת'). אין לי עוד פרטים. היא לא זכרה את שם המבצע. ניסיתי לחפש בגוגל מעט ומצאתי את השם 'דיטריך פישר דיסקאו' שהתקשר לזה. לא יודע האם זה הוא שם הזמר ששר.

דיסקאו הוא הזמר בריטון הטוב בעולם

יש לי כמה ביצועים שלו של וינטריזה של שוברט.

גידי פ

New member
לך על זה

Erlkonig בביצוע Dietrich Fischer-Dieskau. אחד הלידר הגדולים בכל הזמנים, בביצוע הטוב ביותר. עיבוד של גיתה לבלדה עממית על אב ובנו הרוכבים על סוס בתוך היער באמצע הלילה. הילד שומע את שר היער (דמות אגדית מפחידה ששולטת ביער) קורא לו, ונתקף בהלה. האב לא שומע כלום, ומנסה להרגיע את הילד. אבל הקולות ממשיכים, והילד לא נרגע. בסוף שר היער "לוקח" את הילד, וגופתו מוטלת ללא רוח חיים בידי האב, שממשיך לרכב אל תוך הלילה. אחד השירים הידועים והגאוניים ביותר של שוברט. הזמר המבצע נדרש לשיר כאן ארבעה תפקידים לסירוגין: את קולו של המספר, האב, הבן, ושר היער. משימה קשה ביותר.

הקיזומ

New member
OK. הורדתי את ה"שיר" הזה.

אני לא יודע האם זה בביצוע של הזמר המסויים הזה. בכל אופן, תודה רבה לכם! אני אשמיע לה את זה ואוודה האם התכוונה לזה. תודה רבה

riorx

New member
כנראה שאני לבד בעולם

אחרי שמיעות מספר של "שר היער" הגעתי למסקנה ששוברט למד לכתוב יפה בגיל 17 וחצי. כל כך לא אהבתי את הליד הזה.

הקיזומ

New member
Hey../images/Emo70.gif יש אפשרות שאני "אשווה"

איתך את מה שמצאתי והורדתי כדי להיות ודאי שזה זה? באיזה אופן? תוכל לשלוח לי את מה שיש לך או שאני אשלח לך את מה שיש לי כדי להשוות? אשמח מאד אם כן!

הקיזומ

New member
מצאתי את מה שכתבת...

בביצוע של איזה זמר אופרה. אני בהחלט לא יודע אם לכך התכוונה. אני אצטרך לברר איתה אולי פרטים נוספים.

יש לזה גם עיבוד לפסנתר של ליסט..

אבל כיאה לליסט הוא קשה, אז לא נראה לי שהיא תרצה שתנגן אותו..

הקיזומ

New member
נראה לך../images/Emo35.gif

נראה לך שזה כדי ש"אני" אנגן? מה פתאום. קודם כל, היא מעוניינת בביצוע השיר. לא יודע אפילו לשם מה. שנית, נראה לך שאחרי שלושה חודשים אני ברמה של לנגן משהו כזה? לא נראה לי. לא שאני "מזלזל" בעצמי, אבל בכל זאת..
בכל אופן, למדתי את מינואט "מינואט בסול מינור" של באך (מחוץ למסגרת הלימודים) ואני שמח
. טוב, צריך להתקדם הלאה. אם אתם מכירים יצירות כמו זו של באך, שהיא קלה יחסית, אשמח אם תשתפו אותי.

ItsikH

Member
יש עיבוד לפסנתר של ליסט מהמקור של שוברט לקול ולפסנתר. ד"א המלים מצמררות ממש.

למעלה