איך נפטרים מחצי מניה ?

naftul21

Member
אני מחזיק 4500 מניות מגוריט ועוד חצי מניה ...איך נפטרים ממנה ?...מפריע לי בעין...מה אתם עושים במצב דומה ?...ומה העלויות..?
תודה

jsphs

Well-known member
שאלה,

מה אכפת לך להחזיק חצי מניה או חצי אג"ח?

לי כדוגמא נותרו שברירים של דלק קבוצה י"ח ו- י"ט - אני לא עושה עם זה שום דבר והאגורות הללו ישולמו בעתיד.

זה אמנם גורם לרשמה ארוכה יותר אבל מעבר לזה זה לא מועיל ולא מזיק.

לדעתי, השקעת המשאבים הדרושה לא שווה את ההתעסקות. אם נשערך שעת עבודה בכ- 60 ש"ח או שקל לדקה ואתה צריך 20דק של שירות לקוחות ב- 4 שיחות שונות ועוד 5 מיילים - מדובר בזוטי דברים ביחס לשברים הללו ששויים בין אגורות לשקלים בודדים.

לדעתי, פשוט תתעלם.

yel5

Well-known member
למיטב ידיעתי לא ניתן לקנות או למכור חלק מיחידה. לכן, הפתרון האפשרי היחידי המוכר לי להתפטר מחצי יחידה הוא למכור הכל ולקנות מחדש את הכמות שתבחר.

naftul21

Member
למיטב ידיעתי לא ניתן לקנות או למכור חלק מיחידה. לכן, הפתרון האפשרי היחידי המוכר לי להתפטר מחצי יחידה הוא למכור הכל ולקנות מחדש את הכמות שתבחר.
..זה לא אפשרי למכור חלק מיחידה מניה ...אני לא יכול למכור 4500.5 זה נותן שגיאה ...ניסיתי את זה בעבר.
תודה

yel5

Well-known member
..זה לא אפשרי למכור חלק מיחידה מניה ...אני לא יכול למכור 4500.5 זה נותן שגיאה ...ניסיתי את

..זה לא אפשרי למכור חלק מיחידה מניה ...אני לא יכול למכור 4500.5 זה נותן שגיאה ...ניסיתי את זה בעבר.
תודה
אתה טועה ואני כותב מניסיון. תן הוראה למכירת המניה. ישנו ריבוע לסימון משהו כמו "מכירה מלאה". סמן אותו וכעת המכירה תלויה רק בשאלה האם נתת שער אטרקטיבי. ברגע שהמכירה תבוצע, תגלה יתרה 0. שים לב שאם סימנת "מכירה מלאה" ובכמות מופיעה 4500, אל תתרגש. אחרי המכירה תגלה שמכרת 4500.5. הקונה יקבל 4500 והבנק יקנה מתוך קופה קטנה שהוא מחזיק את 0.5 שנותר.

נערך לאחרונה ב:

naftul21

Member
אתה טועה ואני כותב מניסיון. תן הוראה למכירת המניה. ישנו ריבוע לסימון משהו כמו "מכירה מלאה". סמן אותו וכעת המכירה תלויה רק בשאלה האם נתת שער אטרקטיבי. ברגע שהמכירה תבוצע, תגלה יתרה 0. שים לב שאם סימנת "מכירה מלאה" ובכמות מופיעה 4500, אל תתרגש. אחרי המכירה תגלה שמכרת 4500.5. הקונה יקבל 4500 והבנק יקנה מתוך קופה קטנה שהוא מחזיק את 0.5 שנותר.

בעקבות התגובות החלטתי לנסות להתרגל לזה .מקסימום התקשר לבית השקעות לפתור את זה . כנראה גם שיש הבדל בין המערכות בנקים בתי השקעות. תודה

naftul21

Member
תפנה לברוקר שלך. הוא אמור לתת לך מענה לדעתי.
אני יודע שהברוקר חייב לקנות ממני את החצי מניה ואז הוא אוסף שברירי מניות ומוכר לנאמן של החברה ...רציתי להימנע להתקשר לשרות לקוחות. תודה
אבל אז מחיר הפעולה 4.5 שקל גבוה ממחיר חצי המניה ;-#

משקיע88

Well-known member
הבורסה מקיימת יום מסחר בשברים ב 25 בדצמבר של כל שנה. באותו יום חברי הבורסה סוחרים ביניהם בשברים בהם הלקוחות נתנו הוראות. נושא העמלות אכן בעייתי אבל אפשר לנסות לדבר עם הברוקר. בכל מקרה לא ניתן סתם להקיש במערכת.

שך666

Active member
אפשר לתרום לנוסטרו של בית ההשקעות
עלה בטלפון ומיל (עשרים שקל לפי שקל לדקה) וללא עמלה

270552

Active member
אפשר לתרום לנוסטרו של בית ההשקעות
עלה בטלפון ומיל (עשרים שקל לפי שקל לדקה) וללא עמלה
לא יודע מה קורה אצל ברוקרים אחרים.
בבנק ירושלים אני שולח whatsup או שיחת טלפון לנציג וזה נמכר ללא עמלות מינימום.

R 1 3

Well-known member
גם במיטב דש עד היום לא היתה בעיה או שמחקו אם מדובר באגורות או שקיבלתי תמורה הוגנת בלי עמלות.
יש לי 0.99 מניה של פז נפט מעבר למספרים השלמים.. מי מוכר לי מאית?

למעלה