איך ניתן לצאת מלולאת FOR בפסקל...

Tziff5

New member
אתה צודק

for בפסקל היא מה שהיא צריכה להיות אבל C היא יותר שקופה ולכן גם יותר גמישה. אם אתה רוצה ללאת for שגדלה ב 2 (נניח לפעולה על כל הזוגיים במערך) אז אתה כבר צריך while, ואם אתה רוצה חזקות של 2 אז ב C אתה יכול לעשות i*=2 מה שלא קורה בפסקל. בנוסף אתה גם יכול לאתחל יותר ממשתנה אחד ב for של C ולפעמים זה הרבה יותר אסתטי מלהפור את זה ל while או להוסיף "הקדמה" ל - for של פסקל.

אלדד28

New member
כמו בכל דבר,

ל-FOR הפסקלי יש יתרונות ויש חסרונות. מה שבטוח, הוא יותר "יפה" ויותר ברור מהגרסה ב-C, שאפשר לכתוב בתוכה בערך תוכנית שלמה אם ממש רוצים

cganir

New member
אבל זה גם הייתרון של לולאת הFOR

של שפת C. העוצמה הבלתי מוגבלת
רק צריך לשים לב מה עושים והכל יעבוד.

אלדד28

New member
היתרון של C הוא גם החסרון הגדול שלה

וזה שאפשר לעשות הרבה מאוד דברים, גם דברים מכוערים

Flash_os

New member
תודה לכולם!

מסקנה: לא ניתן לצאת מ- FOR ללא GOTO! רוצה לצאת?! תשתמש ב- WHILE BTW אלדד28 צדק!

Mapisto

New member
ציטוט

"אם אתה צריך תנאי עצירה אז עדיף לשים while ומונה"

Flash_os

New member
זה לא עדיף. כי אין כאן אופציות.

ככה זה נכון: "אם אתה צריך תנאי עצירה אז צריך לשים while ומונה"

N i X

New member
מה עם break;

אפשר לעצור את הלולאה עם break; אך זאת לא חשיבה נכונה, אם אתה יודע שאתה צריך לסיים את הלולאה לפני הסוף, אל תעשה for.

N i X

New member
טעות שלי, תתעלמו ;)

break יוצא רק מהסיבוב הנוכחי, אבל ממשיך עם הלולאה ;)

galh

New member
עוד טעות שלך. ../images/Emo13.gif

continue חוזר לתנאי של הלולאה, break מסיים את הלולאה. לפחות ב- ++C/C.

NU man

New member
שאלות בפסקל

יש לי כמה שאלות בפסקל, מישהו מוכן לעזור ? 1. איך אני עושה צורות גרפיות ? 2. איך אני יכול לעשות מצב, שאני יכול למשל לשנות שמות של קבצים או להעתיק קבצים כמו בדוס ? 3. כשאני עושה random, הוא נותן לי כל פעם את אותו הסדר של הקבצים, פעם ראשונה 7 פעשם שניה 3 וככה הלאה, אני רוצה שבכל פעם שאני יפעיל את התוכנית יצא לי מספר אחר. 4. איך אני יכול לכתוב לקובץ ולקורא מקובץ ? כמו לדוגמא לעשות "תוצאות גבוהות" למשחק ? 5. איפה אני יכול למצוא חומרים נוספים על פסקל ? תודה מראש למי שיעזור, שניר.

למעלה