איך מתנגד חיסונים, ומי שאינו מתנגד, מרשה לעצמו לאכול חזיר? אינך פוחד לחלות ?

DANIAVNI

Well-known member

ואני מצטט:
"מחלה זו נפוצה במקומות בהם נהוג לאכול בשר חזיר נא או כזה שלא בושל דיו, בעיקר מקומות בהם אוכלים ירך חזיר או נקניקיות חזיר כחלק מהתפריט המקובל"

אז איך אתם רוצים את הסטייק הלבן שלכם
מדיום או רייר?

אלפיני

Well-known member

ואני מצטט:
"מחלה זו נפוצה במקומות בהם נהוג לאכול בשר חזיר נא או כזה שלא בושל דיו, בעיקר מקומות בהם אוכלים ירך חזיר או נקניקיות חזיר כחלק מהתפריט המקובל"

אז איך אתם רוצים את הסטייק הלבן שלכם
מדיום או רייר?
יכולת באותה מידה לדבר על עישון במקום לחפש לנו מחלות אקזוטיות.

ואם כבר אתה מצטט רצוי שתקרא עד הסוף: בניגוד לקורונה שגם קטלנית וגם מדבקת

גורמי סיכון[עריכת קוד מקור | עריכה]​

אכילת בשר נא או שלא בושל דיו, בעיקר חזיר, חתולי בר, שועל, כלב, זאב, סוס, כלב ים או סוס ים מעלה את הסיכון ללקות בשערוניות. זו הדרך היחידה ללקות במחלה, והיא אינה מידבקת (פרט לאכילת בשר אדם נגוע). אפילו אכילת צואה של אדם נגוע אינה יכולה להעביר את המחלה שכן התולעים הבוגרות, כמו גם הזחלים מחוץ לשלפוחיות, אינם יכולים לשרוד בקיבה.

סתוונית333

Well-known member
מתוך הויקיפדיה שהבאת :

ההידבקות הייתה בעבר נפוצה מאוד. אולם כיום היא יחסית נדירה. בין השנים 19911996 דווחו בארצות הברית תריסר מקרים בשנה בממוצע. מספר המקרים הולך ופוחת בשל חקיקה שאוסרת הזנת חזירים במזון המכיל בשר נא, שימוש נרחב יותר בבשר חזיר מוקפא, ועירנות הציבור לסכנה שבאכילת בשר חזיר נא או לא מבושל דיו. על כן, בשנים האחרונות המקרים המדווחים קשורים יותר לאכילת בשר ציד ולא לבשר חזיר.

בפברואר-מרץ 2002 אירעה התפרצות של תחלואה בשערנת בקרב עובדים תאילנדים במושב שדה יצחק שאכלו בשר ציד נא. מתוך 120 העובדים חלו 30 במחלה ונזקקו לטיפול בבית חולים. הם סבלו מכאבי שרירים וחולשה. בדיקות הדם שלהם הראו רמות גבוהות של אנזים השרירים קראטין פוספוקינאזה (cpk), כביטוי לנזק בשרירים, אאוזינופיליה (עליה במספר האאוזינופילים בספירת הדם) המעידה על זיהום טפילי וערכים גבוהים של נוגדנים לשערוניות. זו הייתה ההתפרצות הגדולה ביותר של שערנת בארץ עד כה.

Bella Lola

Active member
ומאכילת ביצים אפשר לחטוף סלמונלה, אז שנפסיק לאכול ביצים? ומה קשור מתחסנים - לא מתחסנים?
אני אוכלת בשר חזיר כל החיים שלי ובלי עין הרע, חיה ונושמת ומעולם לא חוויתי אפילו לא קלקול קיבה בגלל אכילת בשר חזיר.

למעלה