איך משפיע עליכם נסיעות ארוכות?

שיריי7

New member
איך משפיע עליכם נסיעות ארוכות?

נסיעה של 3 שעות רצופות באוטובוס משפיע? ועוד שאלה לאלו שצמו כיפור איך מרגישים אחרי? אני מרגישה שנסוגתי קצת. שירי.

זוהרה7

New member
שירי שלום

אני לא יודעת מזה שנים מה זה נסיעה באוטובוס ואפילו ברכב פרטי שאני יכולה לכוון את המושב לפי רצוני זה קשה לי. וכמובן הנסיעה מתישה ואחר כך אני משלמת על כך. צום הכיפור עבור עלי קשה מאוד ולמרות שאני דתית פה ושם שתיתי ואכלתי. אני לוקחת תרופות שנותנות לי להרגיש כמו חור בבטן ואז אני חייבת לאכול משהו. כמובן שאכלתי בהתייעצות עם רב. בזמן האחרון יש לי הרגשת צריבה ושרפה בגרון ובלוע וגם בפנים בחזה ובגב. זו הרגשה איומה ומידי פעם אני אוכלת שלגון כדי לצנן את הפה והפנים.

שיריי7

New member
זהו שלא נסעתי כבר 5 שנים ועכשיו

חייבת לסוע. מכונית אין אז אוטובוס וחוששת מאד כי הפעם האחרונה לפני 5 שנים היתה איומה. אבל אז לא ידעתי שיש לי בעיה. ולא טופלתי אז אולי אתן צ`נס. השאלה מה ניתן לעשות בנסיעה אם וכאשר. אופטלגין יעזור זמנית? יש טיפים? אחרי הצום קשה יותר. חולשה כאבי שרירים וכו`. שירי.

זוהרה7

New member
שירי - לדעתי

תסעי ותקחי איתך ציוד למקרה שלא תרגישי טוב. תקחי איתך את הכדור שאת לוקחת כשאת מרגישה לא טוב ואין ברירה. תקווי שתרגישי טוב ואולי לא תצטרכי כלום. בדרך כלל אני קובעת לעצמי משימות כאילו שאני בסדר ומקווה לעשות אותן. כמובן במידה של מקסימום משימה ליום. ואז ברגע שזה קבוע אני מתכוננת נפשית למשימה. תמיד יש איתי את המשככים שאני רגילה איתן ואפילו כמה קלונקס במידה וארגיש שאני צריכה את זה. לרוב אני משתמשת רק במשככים אבל עצם הדבר שאני מצויידת עם התרופות זה מרגיע אותי. בהצלחה. זוהרה*

דור דור2

New member
נסיעות ארוכות??!!

הי שירי, נסיעות מעל חצי שעה עד שלושת רבעי שעה כבר שנים לא באות בחשבון מבחינתי וזה ממש לא משנה אם זה אוטובוס או רכב פרטי הגוף אח"כ עוד יותר נוקשה ממה שהוא בד"כ שלא לדבר על זה שאם אני נוהגת אני מאבדת עירנות מאד מהר

שיריי7

New member
לפעמים אחרי שמעלה שאלה בפורום

זה מחזק אצלי תתחושה שיש ממש בפחד שלי. אז מה ניתן כן לעשות? לסבול וזהו? מה הכי גרוע שקרה לכם? רק כאבים חזקים? או גם התעלפתם לפעמים? או אחר. .שירי.

זוהרה7

New member
שווה לקחת סיכונים

תמיד אני חושבת מה הדבר הכי גרוע שיכול לקרות כתוצאה מהמאמץ שאעשה ואז אני מרגיעה את עצמי שזה לא יקרה. לרוב זה לא קורה. אבל טוב להתכונן נפשית לכל דבר. זכור לי שלפני שחליתי נסעתי עם קבוצה לסנטה קטרינה ובבוקר המטיילים החזקים עלו להר משה. אחותי שהיתה בטיול אמרה לי שהיא לא לוקחת את הסיכון כי העליה מאוד קשה והירידה היא שלושת אלפים מדרגות. אני כן יצאתי ואמרתי בליבי שמקסימום יורידו אותי על אלונקה. בתכלס זה היה קשה מאוד אבל הצלחתי לעלות וגם הצלחתי לרדת. אומנם זה היה מאוד קשה אבל לא הצטערתי שלקחתי את הסיכון. לדעתי אין לנו ברירה אלא לקחת גם סיכונים. נראה לי שמתי שהוא בחול המועד סוכות נעשה נסיעה ארוכה לדודה שלי שהיא מאוד קשישה ואני לא יודעת כמה פעמים עוד יזדמן לי לראות אותה. אני יודעת שיהיה לי קשה מאוד ואני יודעת שאני אשלם על כך ולמרות זאת אקח את הסיכון. כל טוב. זוהרה*

hopeFor

New member
נסיעות ארוכות זה סיוט

ופעם בכמה חודשים אני נאלצת לעשות את זה באוטובוס. למעשה יותר קלה הנסיעה באוטובוס משתי סיבות: - הישיבה יותר חופשית, אפשר לנוע, התנוחה יותר טובה מאשר השקיעה בתוך מושב של רכב פרטי. כדי להקל אפשר לזוז הרבה, לישר את הרגליים וכו'. מושב האוטובוס בעצם יותר מרווח. 2- אפשר פשוט לקום. אני פשוט משלבת שיטוט עם ישיבה. כבר אמר לי איזה נוסע ש"את הולכת ברגל את כל הדרך". פעמים רבות אפשר פשוט לעמוד. מי שכמוני יש לה בעייה בגב תחתון ומטה (3 פריצות דיסק ומוקדי כאבים נוראיים בפרק הירך ובברך), ישיבה ארוכה היא סיוט שיש בעייה לקום ממנו - יותר משעה ברצף ורגליים שלי תפוסות. אז... משוטטים באוטובוס. אמנם ברכב פרטי את יכולה לעצור כרצונך אבל זה מאריך את זמן הנסיעה. כך את גם מחלצת וגם נוסעת. אגב, אם יש לך אפשרות (לפחות לשלב): הכי קל זה ברכבת. שירי, את צריכה לדעת חוק של אגד שגילה לי אחד הנהגים: אם את אומרת לנהג שאת צריכה לשרותים הוא חייב לעצור לך במקום הראשון שיש בו שרותים. חוק שימושי אם את כמוני במקרה שלא יכולה לא לשתות ועם צמא מתמיד כך שגם "מוצא הנוזלים" תכוף. אפשר להשתמש באותו חוק כדי לעצור להתרעננות. סעי בשלום ושובי בשלום

שלמה0906

New member
גם לי היה קשה בנסיעות עד ש

הרוקחת המליצה לי על כדור ללא מירשם רופא קוראים לו טרמבין ואפשר לינסוע עד אילת מבלי שחשים רע.

hopeFor

New member
הה?

קשה? באיזה מובן? איזה סימפטומים? טרמבין? מה אמור לעשות? הוא מונע כל בעייה שיש לכל אחת כאן? קשה לי להאמין שכדור (ועוד ללא מרשם) ירגיע כאבים בצורה כזו וגם ימנע תשישות נוראית וגם ימנע שיתפסו השכמות והצוואר וגם שיתפס הגב והרגליים ועוד כל מני תופעות שיש.

דור דור2

New member
טרבמין

זהו כדור שנועד להקל על מצבים של מחלת ים הוא מקל על הבחילה והסחרחורות שנילוות לנסיעות אבל הוא מרדים!!!

hopeFor

New member
ואם זה זה

אז הוא לא עוזר לכאבים שיש לרובנו משעות ישיבה ארוכות..!

hopeFor

New member
או שאולי את מתכוון לטראבמין?

Travamin, שזה, לפי האתר של דרך חיים פשוט תרופה המשמשת למניעת בחילות, הקאות וסחרחורות בנסיעות.

hopeFor

New member
טרבמין? או טרמבין?

טרמבין לא מופיע כתרופה בשום אתר לבחילות וסחרחורות - טרבמין ולשאלתך הקודמת, שוב, הצעה קונסטרוקטיבית כי קודם ביקשת: לא לקפוץ אולי כדאי לציין שזה פותר בעיית בחילות וסחרחורות? אתה ציינת שזה : "ואפשר לינסוע עד אילת מבלי שחשים רע." (העתקתי מהודעתך.) כל אחד ואחת חש/ה ברע אחרת. לי אין בחילות אז מסתבר שזה לא יעזור לי. מאיפה אני אמורה לדעת כשכתבת בצורה כזו מוסמכת....?

נסיעות ארוכות [ארוך...../images/Emo8.gif]

שירי שלום. נסיעות ארוכות הן לא תענוג גם לבריאים שבבריאים, ומן הסתם פיברואים כמונו קצת יותר סובלים מהן. אצלי הבעיה הכי קשה היא הישיבה הממושכת, והכאבים של אחרי. הפתרון שמצאתי - אם אנחנו עם רכב פרטי- הנוסעים איתי יודעים שאני זקוקה ליותר הפסקות, עצירה קצרה של שינוי תנוחה והתמתחות מאוד עוזרת. אני לא נוהגת וגם לא נוסעת עם כל אחד- מעטים הם הנהגים שמכירים את מגבלותי ומקבלים אותן [כך למשל, כשאבי נוהג אני כמעט תמיד נמנעת מהצטרפות לנסיעה] הפתרון היותר טוב בשבילי- תחבורה ציבורית, רצוי רכבת לנסיעות הארוכות. ברכבת [רק בימים רגילים, לא בערבי חג ודומיהם- זה סיוט] יש הרבה יותר מקום, יותר אופציה לשינוי תנוחה, לקימה והתמתחות, והנסיעה יותר חלקה [ברגע שמתרגלים למונוטוניות התנועה של הרכבת] כשעומדות בפני נסיעות ארוכות אני נעזרת לעיתים במשככי כאבים- הכי קל שיש, כלומר אקמול וחבריו,כיון שהם באים למנוע ולא להקל, לרוב הם אכן עוזרים לי לעבור את הנסיעה בקלות. אם את סובלת גם מחרדות וחששות שהנסיעה תהיה קשה ותחמיר את מצבך, קחי בחשבון שתמיד קיים מצב של נבואה המגשימה את עצמה. לכן השתדלי לחשוב על הנסיעה בצורה הכי חיובית שאת יכולה, וכן נסי להעזר בטכניקות הרגעה שונות למינהן- מדמיון מודרך ועד מדיטציה,נסי להגיע לנסיעה כמה שיותר רגועה ומשוחררת מחרדות, וזכרי שהכי גרוע שיכול לקרות זה מה שאת מתארת לעצמך. עוד עצה- אם את נוסעת בתחבורה ציבורית- דאגי תמיד שיהיה לך סוודר קל או שאל, שכן לרוב המיזוג עובד וקר, וכדאי להצטייד. כשאני נוסעת ברכב פרט- יש לי שאל צמר [ -שמיכי-מאלה שכל נוסע להודו מביא איתו] והוא פריט חובה לנסיעות, זה מקל את אי הנוחות של המיזוק, ומעניק מעין חומת הגנה, שיכולה לעזור גם להקלה על החרדות. שתהיה לך נסיעה טובה, נשמח לשמעו איך היא עברה
חיה

למעלה