איך מקבל קצבת נכות שפוטר מתחיל תהליך לתביעת אבטלה

Bengid1996

New member
שלום, יש לי כעשר שנים נכות כללית 100 אחוז אי כושר ו 50 אחוז רפואי, עבדתי 4 שנים ו2 חודשים אצל המעסיק כשכיר עם תלושים כמובן, יש לי את כל התלושים מתחילת עבודתי, בתאריך 15.03.21 פוטרתי ניתן לי מכתב סיום העסקה עם חותמת המעסיק וחתימה דיגיטלית קבועה (לא חתומה ידנית) ובה מצויין מתי פיטוריי ייכנסו לתוקף שזה 16.04.21 ועליי להמשיך להגיע בימים אלו וכך אני עושה, כמו כן הם מאשרים שתקופת עבודתי אצלם הייתה מתאריך ועד תאריך. כעת ברצוני להגיש תביעה לאבטלה לבטל, אך הבנתי שעליי ראשית להירשם באתר לשכת התעסוקה רישום ראשוני לאימות פרטים ושם נתנו לי תאריכים קדימה לבחור מועד התייצבות בבוקר, כלומר יש חובה להגיע לשם ביום שביקשתי להשלים את תהליך הקליטה.
מה קורה במידה ואני לא מתייצבת בתאריך שקבעתי, אלא מחכה שבוע או שלושה שבועות? הרי ניתן להגיש תביעה לאבטלה שנה רטרואקטיבי . אם אני לא מתייצבת עם סיום עבודתי אלא בעוד כחודש, מה הסיכון בזה? לא אקבל כלום גם אם בדיעבד אני זכאית רק כי נרשמתי ולא הגעתי ללשכה?
מדוע עליי לנגיע5 ללשכה אם כל השאלות נשאלות באתר ופקיד יכול לצלצל אליי?
בנוסף, אם אני מפאת הנכות מסרבת לעבודה כיוון שהיא אינה מתאימה לי לדעתי, האם זה נחשב סירוב שלי שבגינו יורידו לי ימים ולא ישלמו? או שזכותי לסרב? אם אני מגיעה להצעת עבודה של הלשכה תוך יום מרגע ששלחו אותי, ואני לא עובדת טוב, האם זה נחשב סירוב מצידי? המעסיק יכול להחזיר אותי ללשכה בטענה שאני לא מעוניינת לעבוד ולשלול לי את האבטלה.
שאלה נוספת, אינני אקדמאית והבנתי שבגילי (29) מציעים במשך חודשיים רק עבודות שהיו באופי ובשכר לעבודתי הקודמת שממנה פוטרתי, ועבדתי כנציגת שירות לקוחות. האם הלשכה וביטוח לאומי מחפשים בכוח לשלוח אנשים לעבוד רק על מנת לחמוק מתשלום?
הבנתי גם שפעם בשבוע אצטרך להגיע פיזית ללשכה, זה טרטור אבל אם לא תהיה ברירה....ושם מה? כל שבוע יציעו לי עבודה חדשה או שיעזבו אותי לנפשי?
כידוע הקורונה דועכת יש חיסונים המשק נפתח.

שאלה טכנית, מתי אני מגישה תביעה לאבטלה, בעת הרישום לאתר לפני ההתייצבות או לאחר שהגעתי פיזית ללשכה?
האם ביטוח לאומי יודע שהגעתי ללשכה כביכול לחפש עבודה?

ושאלה אחרונה,
ייתכן שהמעסיק שלי שידר טופס 100 וייתכן שהוא לא, האם מכתב סיום העסקה שבו כתוב במפורש שאני מפוטרת, ויש אישור על תקופת העסקתי והיום האחרון לעבודה יחד עם 12 תלושים אחרונים כולל גמר חשבון (תלוש אחרון) מספיק להם?

אני פשוט מקווה מאוד שלא ימצאו לי עבודה, מגיע לי 100 ימי אבטלה, גם אם ישלמו כל חודש פחות 5 ימים זה גם טוב, ושימשיכו לצבור לי את הימים האלה הלאה, הבנתי שזה מצטבר ונשאר לשנה.

מה קורה אם אני מוציאה יום מחלה ביום ההתייצבות שלי כדי לחמוק מעבודה פוטנציאלית? האם זה נחשב סירוב? האם אני לא מקבלת על השבוע הזה? ומבחינת המחלה עצמה משלמים לי על יום אחד סהכ ומורידים לי משהו ממאה ימי הזכאות שלי?

זה מאוד מורכב ואני לא מבינה כלום.
אני רואה אנשים שקיבלו אסמס עם סטטוס תביעתך לאבטלה אושרה ולא שלחו אותם לשום מקום. ואני באמת מקווה שלא יהיו להם עבודות בשבילי, בטח לא דברים משפילים כמו ניקיון, או עבודה פיזית מידי, או מפעלים וכו. זה לא מתאים לי. אבל הם אוהבים לרשום סירוב, בלי לדעת מה מתאים לאדם וממה הוא סובל. אני אישית עם ליקוי ראייה אבל את הנכות אני מקבלת בגלל הפרעת אישיות ודיכאון.

תודה רבה

אורנה01

Active member
מנהל
שלום, יש לי כעשר שנים נכות כללית 100 אחוז אי כושר ו 50 אחוז רפואי, עבדתי 4 שנים ו2 חודשים אצל המעסיק כשכיר עם תלושים כמובן, יש לי את כל התלושים מתחילת עבודתי, בתאריך 15.03.21 פוטרתי ניתן לי מכתב סיום העסקה עם חותמת המעסיק וחתימה דיגיטלית קבועה (לא חתומה ידנית) ובה מצויין מתי פיטוריי ייכנסו לתוקף שזה 16.04.21 ועליי להמשיך להגיע בימים אלו וכך אני עושה, כמו כן הם מאשרים שתקופת עבודתי אצלם הייתה מתאריך ועד תאריך. כעת ברצוני להגיש תביעה לאבטלה לבטל, אך הבנתי שעליי ראשית להירשם באתר לשכת התעסוקה רישום ראשוני לאימות פרטים ושם נתנו לי תאריכים קדימה לבחור מועד התייצבות בבוקר, כלומר יש חובה להגיע לשם ביום שביקשתי להשלים את תהליך הקליטה.
מה קורה במידה ואני לא מתייצבת בתאריך שקבעתי, אלא מחכה שבוע או שלושה שבועות? הרי ניתן להגיש תביעה לאבטלה שנה רטרואקטיבי . אם אני לא מתייצבת עם סיום עבודתי אלא בעוד כחודש, מה הסיכון בזה? לא אקבל כלום גם אם בדיעבד אני זכאית רק כי נרשמתי ולא הגעתי ללשכה?
מדוע עליי לנגיע5 ללשכה אם כל השאלות נשאלות באתר ופקיד יכול לצלצל אליי?
בנוסף, אם אני מפאת הנכות מסרבת לעבודה כיוון שהיא אינה מתאימה לי לדעתי, האם זה נחשב סירוב שלי שבגינו יורידו לי ימים ולא ישלמו? או שזכותי לסרב? אם אני מגיעה להצעת עבודה של הלשכה תוך יום מרגע ששלחו אותי, ואני לא עובדת טוב, האם זה נחשב סירוב מצידי? המעסיק יכול להחזיר אותי ללשכה בטענה שאני לא מעוניינת לעבוד ולשלול לי את האבטלה.
שאלה נוספת, אינני אקדמאית והבנתי שבגילי (29) מציעים במשך חודשיים רק עבודות שהיו באופי ובשכר לעבודתי הקודמת שממנה פוטרתי, ועבדתי כנציגת שירות לקוחות. האם הלשכה וביטוח לאומי מחפשים בכוח לשלוח אנשים לעבוד רק על מנת לחמוק מתשלום?
הבנתי גם שפעם בשבוע אצטרך להגיע פיזית ללשכה, זה טרטור אבל אם לא תהיה ברירה....ושם מה? כל שבוע יציעו לי עבודה חדשה או שיעזבו אותי לנפשי?
כידוע הקורונה דועכת יש חיסונים המשק נפתח.

שאלה טכנית, מתי אני מגישה תביעה לאבטלה, בעת הרישום לאתר לפני ההתייצבות או לאחר שהגעתי פיזית ללשכה?
האם ביטוח לאומי יודע שהגעתי ללשכה כביכול לחפש עבודה?

ושאלה אחרונה,
ייתכן שהמעסיק שלי שידר טופס 100 וייתכן שהוא לא, האם מכתב סיום העסקה שבו כתוב במפורש שאני מפוטרת, ויש אישור על תקופת העסקתי והיום האחרון לעבודה יחד עם 12 תלושים אחרונים כולל גמר חשבון (תלוש אחרון) מספיק להם?

אני פשוט מקווה מאוד שלא ימצאו לי עבודה, מגיע לי 100 ימי אבטלה, גם אם ישלמו כל חודש פחות 5 ימים זה גם טוב, ושימשיכו לצבור לי את הימים האלה הלאה, הבנתי שזה מצטבר ונשאר לשנה.

מה קורה אם אני מוציאה יום מחלה ביום ההתייצבות שלי כדי לחמוק מעבודה פוטנציאלית? האם זה נחשב סירוב? האם אני לא מקבלת על השבוע הזה? ומבחינת המחלה עצמה משלמים לי על יום אחד סהכ ומורידים לי משהו ממאה ימי הזכאות שלי?

זה מאוד מורכב ואני לא מבינה כלום.
אני רואה אנשים שקיבלו אסמס עם סטטוס תביעתך לאבטלה אושרה ולא שלחו אותם לשום מקום. ואני באמת מקווה שלא יהיו להם עבודות בשבילי, בטח לא דברים משפילים כמו ניקיון, או עבודה פיזית מידי, או מפעלים וכו. זה לא מתאים לי. אבל הם אוהבים לרשום סירוב, בלי לדעת מה מתאים לאדם וממה הוא סובל. אני אישית עם ליקוי ראייה אבל את הנכות אני מקבלת בגלל הפרעת אישיות ודיכאון.

תודה רבה
שלום לך,

שאלת שאלה ארוכה מאוד ואני אשיב לך בנושא הפניה לעבודה.
תוכלי לבקש לעבור וועדה רפואית מטעמם, כדי שיפנו אותך לעבודה המתאימה למצב בריאותך.
להעביר מסמכים רפואיים התומכים בבקשתך.
לגבי יום מחלה ביום ההתיצבות ראי בקישור המצורף:

בברכה.

Bengid1996

New member
פרט קטן שלא ציינתי,
הסיבה שמספר חבריי קיבלו אישור מהיר ודמי אבטלה בלי שאלות משני טעמים, ראשית בשל הקורונה, שנית בשל כך ששכרם ברוטו הממוצע היה נמוך, אז לא אכפת לבט"ל לשלם דמי אבטלה של בקושי 1500 שח.

אבל המשכורת שלי הייתה כ 6000 ברוטו, כעת יש להם אינטרס לא לשלם לי.... מה דעתכם?

אורנה אשמח לתשובתך.

אורנה01

Active member
מנהל
אי
פרט קטן שלא ציינתי,
הסיבה שמספר חבריי קיבלו אישור מהיר ודמי אבטלה בלי שאלות משני טעמים, ראשית בשל הקורונה, שנית בשל כך ששכרם ברוטו הממוצע היה נמוך, אז לא אכפת לבט"ל לשלם דמי אבטלה של בקושי 1500 שח.

אבל המשכורת שלי הייתה כ 6000 ברוטו, כעת יש להם אינטרס לא לשלם לי.... מה דעתכם?

אורנה אשמח לתשובתך.
ן אין משמעות לגובה השכר שלך,
אם תסרבי לעבודה, תדרשי לתקופת המתנה של 90 יום והפחתה של 30 ימים מהזכאות לדמי אבטלה.
רשמתי לך לעבור וועדה רפואית מטעם שירות התעסוקה, כך יפנו אותך רק לעבודה שמתאימה למצב בריאותך.
חלק מתנאי בזכאות לדמי האבטלה, זה למצוא מקום עבודה למובטלים.
לא תוכלי להתחמק עם אישור רפואי על מחלה במקרה זה.
בברכה.

Bengid1996

New member
אורנה, חבל לי שלא ענית לשאר שאלותיי. זה חשוב לי.
1. האם יכולים להציע כל סוג של עבודה?
2. האם הם מחפשים לשלוח אנשים לעבודות רק על מנת להתנער מתשלום אבטלה?
3. לגבי מחלה כתוב שאם הוצאתי לפחות 12 ימים, עליי להביא את האישור ביום ההתייצבות הבא שנקבע לי, וישלמו לי את ימי המחלה כימי אבטלה, כאשר מקסימום ניתן לקבל עבור 30 יום שאותם יורידו, אך מה קורה אם אני מוציאה מחלה ר- על יום ההתייצבות או יומיים, אז לא משלמים את זה וגם מורידים ממאה הימים שמגיעים לי?
4. ברור שהוועדה זה משהו מחוייב מהחוק ופורמלי כדי שיסמנו וי, אבל הם לא באמת באים לקראת הנכים. האם הלשכה יכולה לשלול אותי בטענה שיש לי נכות והמסמכים שלי ישנים אבל הבעיות שאני סובלת מהן כרוניות ונוטלת תרופות, ולקבוע עבורי שסירבתי כביכול?
5. האם עליי להגיע עם מכתב הפיטורים איתי ללשכה להוכיח להם שפוטרתי?
למיטב הבנתי ביטוח לאומי מתעסק עם זה כי הוא זה שמשלם, והלשכה רק מעבירה את כמות הימים שאני זכאית לאבטלה.
6. נרשמתי באתר הלשכה לפני יום הפיטורים שלי, אבל בפועל קבעו לי פגישת ראיון ביום ראשון שזה בפועל לאחר פיטוריי, האם זה בעייתי מבחינת הלשכה או ביטוח לאומי?
7. כל כמה זמן אני אדרש להגיע?

אני מבינה שכל המשק נפתח וישלחו אותי לכל דבר אפשרי.

8. אם הוועדה לא מסתפקת ולא מקבלת את טענותיי, האם הם ממשיכים להציע לי את העבודות הרגילות וכמה זמן לוקח בכלל לקיים את הוועדה?

יש לי בעיות שינה קשות, אני לא ישנה כל הלילה ונרדמת רק לקראת הבוקר וקמה מאוחר ומקום העבודה ממנו פוטרתי עזר מאוד בעניין השעות. למעשה אני סובלת, בין היתר, מ DSPS, תסמונת שעון ביולוגי דחוי ונוטלת כדורים ותוספי שינה, האם זה קביל בוועדה? מכיוון שרוב העבודות הן בבוקר למעשה.

אני מאוד מיואשת ומתוסכלת, אני לא מבינה איך לגשת לשם, מה לומר.

האם עליי לציין בפני הפקיד שיש לי נכות מביטוח לאומי? אין לי פרוטוקול אך יש לי אישור מודפס על נכות, כרטיס נכה בתוקף, ואת האחוז הרפואי נפשי שבגינו אני מקבלת קיצבה, ורק בגינו אני מקבלת, האם זה יספיק לוועדה של הלשכה?
כמובן שאני אכלול גם מסמכים בדין DSPS, וקשיי הראייה, אך מקווה שלא ייקח זמן רב ומקווה שיבואו לקראתי ויתייחסו למכלול הדברים ולא רק לסעיף הרפואי שאושר בביטוח לאומי.

אני שמעתי אנשים שמחתימים אצבע והמחשב אומר להם שאין עבורם הצעת עבודה, ומצד שני שמעתי אנשים שמידי פעם נשלחים לעבוש בסופרים, מוקדי שירות, מפעלים, וכו.

אם מוצאים עבורי עבודה שמכניסה לי פחות מאשר דמי האבטלה להם אני זכאית, האם הם משלימים את זה לסך המלא או שאני נדפקת מזה?

מה אני צריכה לעשות על מנת שהמעסיק שנשלחתי אליו מהלשכה מוותר על עבודתי ומחזיק אותי ללשכה בטענה שהעבודה אינה מתאימה לי, כדי שאקבל אבטלה?

מצטערת על האורך,
עצמאות שמח,
תודה רבה!

Bengid1996

New member
תודה על המענה.

מעדכנת שחתמתי ביום ראשון, נתנו לי להתייצב בחודש הבא בין 15-21.5 , לקחו ממני הצהרת בריאות אמרו להביא מסמכים בפעם הבאה שאגיע ובמקביל נתנה טופס בקשה לויתור סודיות עליי להביא את המסמכים כולל דוח תרופות וסיכום רפואי. בקיצור מקווה שלא יקראו לי לוועדה המיותרת הזאת ועוד יותר מקווה שלא ימצאו עבורי עבודה.

למעלה