איך מסיימים את התואר?

erez146

New member
איך מסיימים את התואר?

שלום רב, אני סטודנט, שנה רביעית, הנדסת מכונות. איכשהו היגעתי עד כאן, אבל פשוט לא נשאר כוח, ונגמרה כל מוטיבציה, שמלכתחילה לא היה ממנה הרבה...(אם בכלל) כבר התחלתי לעבוד במקום מסויים, ועזבתי לאחר חודש וחצי, כעת אני עובד במקום אחר, בו אני גם צריך לעשות את פרוייקט הגמר ואני כבר על סף לעזוב-לא יכול להסביר את הלחץ שהולך ונבנה, עד שפשוט אין יכולת להישאר. איך מגיעים למצב שניתן יהיה לסיים לפחות? כל עצה תתקבל בברכה כי אני כבר מיואש לחלוטין, תודה מראש, ארז

גרא.

New member
erez146,כל מי שלמד באוניברסיטה,מרגיש היטב

את השחיקה,והלחץ הנפשי ההולכים ומתגברים במשך השנים,ככל שהאופק כבר נראה.אלא שאופק מטיבו הולך דווקא ומתרחק,והלחץ נראה כבלתי סופי,בלתי אפשרי.לחלק מהסטודנטים,זו נקודת שבירה,שבעטייה הם נוטשים את הלימודים,ולא מצליחים לסיימם.הפנייה שלך,מעידה,שאתה מבין היטב היכן אתה ממוקם ואינך רוצה לאבד בהחלטה שהתקבלה תחת לחץ כבד,לזרוק את כל מה שעשית עד עתה,ולהשאר בלא כלום. איך מתמודדים? בשביל זה בדרך כלל יש חברים קרובים,אולי חברה או חבר,היכולים לתמוך,לגבות את מאמצך,לעודד,לפרגן ולתת לך את הכוח הנפשי שאתה כל כך זקוק לו.יש כאלה המחליטים על הפסקת לימודים לשנה,כך שאינל מפסיד את מעמדך הלימודי,הפסקה היכולה לאפשר וונטילציה רגשית,ומילוי המצברים בחופשה ממושכת.אלא שבמקרים רבים,חלק מהמשתמשים בדרך הזאת,לא חוזרים ללמוד מטעמים שונים ומשונים.לכן הסיכון בה,רב.יש בכל אוניברסיטה מן הסתם גם בטכניון שבו אתה כנראה לומד,שירותי ייעוץ לסטודנט,בדרך כלל גם קליניקה פסיכולוגית שבהם אתה יכול להעזר מבחינה פסיכולוגית בהבנה,אמפטיה ותמיכה טיפולית,במצב המשברי בו את נמצא.או לחילופין,תוכל לפנות לטיפול פסיכולוגי תמיכתי דרך קופת החולים שלך,או באופן פרטי.כמי שעבר בזמנו את השלב הזה,יכול לומר לך ,אל תסתכל על קצה האף,אלא מעבר לזה.אפשר להתגבר על המשבר הזה,ולהצליח,אל תכנע,אל תוותר.ותוכל לו.

MoonMadness

New member
נסה להיעזר באנשים - חברים,

שיעשו אתך עבודות, ישבו אתך, יסייעו לך בכל מיני דרכים. בסוף התואר האחרון שלי, נעזרתי בדודה שלי שפשוט ישבה אתי יחד על עבודת סמינר... זה מאוד מאוד עזר לי. בעבודות אחרות נעזרתי בחברה שלי... ובחברים. בנוסף - הרבה אנשים משלמים למאמן (coach) שעוזר להם להתארגן על המשימה שבגדול הם רוצים, אבל בקטן אין להם כוחות ומוטיבציה לבצע. זה מאוד מאוד עוזר. בהצלחה

GIRL171

New member
ככה זה תמיד שמסיימים לטפס את ההר מרגישים

את העייפות ורוצים ליפול למרות שנשאר רק עוד כמה צעדים ודי-זה נגמר... ככה גם הלימודים מתי שצריך לסיים אותם תמיד מרגישים את העייפות ורוצים לוותר אבל תדע לך שעוד קצת וזהו אתה מסיים עם התואר תחשוב על זה. גם אני מרגישה שחיקה מסוימת,אני בי"ב וזה הסוף והשחיקה היא קשה אבל אני עושה הכל בכוח בשביל לגמור עם זה יפה ודי.

למעלה