איך מנסחים מכתב פנייה למנחה פוטנציאלי

קרן ו

New member
איך מנסחים מכתב פנייה למנחה פוטנציאלי

שלום,

אני כרגע בתהליכים של חיפוש מנחה ומעבדה לדוקטורט במדעי החיים.
מצאתי כמה מנחים שמעניינים אותי, ואני מעוניינת לשלוח אליהם מכתב עם קורות חיים.
ברור לי מה אמור להיות בערך התוכן של מכתב כזה, וגם אין לי ממש בעיה לנסח את התוכן עצמו (מה הניסיון שלי, איזה תחומי מחקר מעניינים אותי, מה במחקר שלו מעניין אותי וכו'), אבל קשה לי עם הניסוח הכללי של המכתב. איך פותחים אותו? איך מסיימים אותו? מה בעצם אני מבקשת ממנו?
אם למישהו יש הפניה לנוסח כללי של מכתב מהסוג הזה או טיפים כלשהם אני אשמח לשמוע.

תודה!

אני כתבתי כך

בכותרת המייל -
"מבקשת לבדוק אפשרות הנחיה ללימודי דוקטורט בתשע"ג" (המייל נשלח כמעט שנה מראש).

בפנים -
פרופ' כזה וכזו שלום רב,

שמי אלחוטית מטומקת ואני מתעניינת בלימודי תואר שלישי ואני פונה אליך כדי לבדוק את האפשרות להיות מונחית על ידך במסגרת לימודי הדוקטורט (בתשע"ג).
אני - פירוט *קצר* של התארים שברשותי, כולל ציונים ואיזכורי מלגות ופרסומים.

אני בעיקר מתעניינת בלימודי - וכן פירטתי את התחומים שמעניינים אותי (ושכמובן נוגעים לנושאי המחקר של המנחה).

אשמח מאד לקבוע פגישה אישית כדי לבדוק היתכנות אפשרות הנחיה לדוקטורט.

מצ"ב קורות חיים שלי.
גליונות ציונים אוכל לשלוח בפקס.
המלצות אוכל להציג לפי דרישה.

בברכה,

אלחוטית מטומקת
טלפון להתקשרות.

פניתי לכמה וכמה.
מאחר ועשיתי הסבה מתחום של ביולוגיה למדעי החברה זה היה לא פשוט וקיבלתי לא מעט סירובים. אבל אחת הסכימה לפגוש אותי
והיא המנחה שלי כיום.
אל תתייאשי אם תקבלי סירובים בהתחלה.

ומבחינת המכתב - אני חושבת שהוא צריך להיות תמציתי וקולע, נעים לקריאה וכזה שיעורר אותם ליצור איתך קשר בחזרה.
אל תכבירי במידע ותקפידי שקורות החיים שלך יהיו ייצוגיים ויעבירו את המסר המלא עליך.

C H 4

New member
ובאנגלית!

יש מוסדות שיש בהם בעיה עם מיילים בעברית ויש מנחים שלא קוראים מיילים בעברית בגלל עקרונות.

קרן ו

New member
תודה רבה, עזרת לי מאוד

כאמור, אני צריכה לכתוב באנגלית (אני מניחה שזה גם תלוי תחום, אצלנו נהוג שכל ההתכתבויות באנגלית), מה שטיפה מסרבל לי את הניסוחים תמיד, אבל עזרת לי מאיפה להתחיל עם זה.
אתם חושבים שרלוונטי לציין ממוצע ציונים בגוף המכתב? לא חשבתי שבשלב הדוקטורט מייחסים לזה הרבה חשיבות (לעומת פרסומים וכו').

תודה!

C H 4

New member
הייתי מציינת במכתב נקודות בולטות

אם היית מצטיינת, אם את כותבת ראשונה על מאמר וכו׳
לא נכנסת לממוצעים וכו

olivia19

New member
בנוסף למה שכבר המליצו לך...

אני הוספתי גם כמה "מילים טובות" על המנחה הפוטנציאלי, למשל על כך שמצאתי את העבודות של המנחה X מעניינות/ רלוונטיות לתחומי העניין שלי וכדומה. כמו כן, בהמלצת מנחת התזה שלי, צירפתי מלבד קו"ח גם את תקציר התזה.

למעלה