איך מכוונים בולם אחורי

sicko

New member
איך מכוונים בולם אחורי

אני רוכב עם ה fox vanilla rc 04, אני כל הזמן משחק איתו ומכוון אותו אבל עדיין לא מרגיש נוח. איך אתם מכוונים את בולם האחורי שלכם עבור: 1. דרופים לפלאט 2. שבילים 3. דאונהיל תתייסו לכיוון ה compression ,rebound וה sag

Kona Stinky

New member
כנס....

1: בדרופים לפלאט ובאורבן בכלל הבולם צריך להיות קשה (כדי שלא יסגור מהלך) הריבאונד צריך להיות בינוני, הקומפרשן צריך להיות על הצד הקשה. 2:בשבילים הבולם צריך להיות מכוון על הצד הרך בקומפרשן והריבאונד על הצד המהיר יותר(ככה הוא רגיש יותר למהמרות קטנות שיש ברכיתם שבילים). 3:ובדאון היל הבולם צריך להיות על הכי רך שיש בקומפרשן ועל הצד האיטי\בינוני בריבאונד. בקשר לסאג אני לא כל כך מבין אבל אני חושב שהוא נקבע על - ידי קושי הקפיץ. ד.א. תתקנו אותי אם אני טועה! מקווה שעזרתי

mtbRider

New member
כמה תיקונים !

אז ככה אני לא מומסך לנושא או משו כזה אבל אני אגיב מתוך הבנה מכנית של הדברים: 1. בדרופים לפלאט, קומפרשיין פתוח לחלוטין/כמעט פתוח לחלוטין מסיבה פשוטה שה damping system בבולם שלך לא יכולה עד כדי כך לרסן אותך, זה יפרוץ את השסתומים של ה compression וזה אנחנו לא רוצים
. כעקרון לאורבן ודרופים פלאטים וכיוצ"ב משתמשים ב קפיצים בעלי קבוע קפיץ גבוה יותר (מקל על הבולם, עוזר בבלימה, יכול לספוג נחיתות רציניות יותר). 2. שבילים, זה כבר כיוון אישי מאוד, כעקרון תתחיל מריבאונד פתוח (אולי סגור בערך 3 קליקים) ופשוט אתה צריך לשאוף לריבאונד מהיר אבל שלא יהיה קופצני בגינות סלעים וקטעים של שיבושים מהירים. קומפרשיין - תחושה אישית, לדעתי זה בעיקר מכוון פרוגרסיביות. 3. דאונהיל, פה אני חיי בהתלבטות, משבחים את ה 5TH על היותו "מדביק" גלגלים אחוריים, מצד שני אומרים rebound איטי מאוד שמקשה על bunny hops....מוזר לי כי כשאני חושב על זה, אם רוצים עקיבה רצינית צריך rebound מהיר, האספקט החיובי ב DH שאני מוצא לריבאונד איטי זה "אי זריקת הרוכב" ו "ריסון חזרה ממהמורות". בקיצור, את הקטע של כיוון ל DH אני אשאיר לחבר'ה האחרים פה בפורום. אני מפנה אותך כאן, למאמר מעולה של מיודענו אבי צוראל לגבי בולמים,שימושים וכיוונים שונים בנושא FR ו DH. המאמר קיים בפורום הראשי, אני אדאג לך לקישור או משו.... יום טוב ! איתי

mtbRider

New member
קישורים למיניהם:

http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumArticles.asp?id=652&t_name=t_652&catName=מדור%20טכני http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/articles.asp?id=652&art_id=439

למעלה