איך מחליטים על תחום הלימודים

לבטים5

New member
איך מחליטים על תחום הלימודים

אהלן יש לי כרגע התלבטות שדי מאפיינת את בני גילי (21) בנוגע ללימודים ולמקצוע לעתיד יש לי הרבה תחומי עניין, אבל איך מחליטים מה רוצים לעשות כמקצוע? כרגע אני מתלבטת בנוגע ללימודי אדריכלות עם דגש על אדריכלות ירוקה. כלומר, יש לי חזון ורעיונות ואני כמעט בטוחה שאוכל להיות טובה+ בתחום. הבעיות הן: כאדריכל צעיר עובדים במשכורת נמוכה מאוד, ולא ברור לי כמה עוד אפשר להתקדם. וגם לא מעניין אותי לעבוד מול העריה כדי להשיג אישור לסגור מרפסות או לבנות חניה ליותר מדי זמן. ארצה לתכנן פרוייקטים רחבים יותר עם דגש על בניה ירוקה, תכנון מערכות שמקיימות את עצמן. גם אם אין להן קהל בארץ ואלך לעבוד בחו"ל. האם באמת ככה נראית השגרה של אדריכל ממוצע? איך מחליטים? כמה זה אפשרי להגיע לפרויקטים כמו שהזכרתי? עדיף ללמוד בטכניון או בת"א? או בבצלאל? או בכלל עדיף בחו"ל? אשמח למידע מאיר עיניים בנושא

היופי שבגיל

על איזה התלבטות את מדברת? אולי יש לך המון תחומי עניין אך את מציגה רק את מקצוע האדריכלות כאפשרות אמיתית כלומר את רוצה להיות אדריכלית ולהתמחות בתחום הכי לוהט בשוק- אדריכלות ירוקה. היופי בגיל 21 הוא שאת באמת מאמינה כי אפשר "לשנות את העולם" ושהוא מחכה לך- וזה נפלא ומצויין, אחר כך זה נעלם אצל חלקינו ואנו מתפשרים ומתפשרים. הבעיה בגיל 21 היא שאין סבלנות, קחי כול מקצוע שהוא (מומלץ לראיין בעלי מקצוע שאת מכירה מוצלחים ומסופקים) ותראי שלמאט בודדים כולם עברו מסלול קשה של לסיים לימוד מקצוע, להתמחות בשביל פרוטות ולבצע עבודות שחורות, תגלי שאלו שהצליחו ראו בזה שכר לימוד וצבירת נסיון. אין דרך להתחמק, מאטים הם אלו שמיד בסוף הלימודים הצליחו ובגדול- חלקם הגדול התאמצו והתאמצו ואז סבא הוריש להם מליון דולר ולפיתוח העסק. קחי אוויר ותתחלי לשלם שכר לימוד- זה משתלם

לבטים5

New member
שלום

קודם כל תודה על ההתיחסות הצגתי את מקצוע האדריכלות כי הוא מקצוע שמשלב מגוון תחומים, בעקרון. אומנות, טכנולוגיות, מדע. יש לי אהבה גדולה לתחומי האומנויות, אבל אחרי לימודי אומנות פרופר אפשר ללכת להוראה או למלצר, בערך, כנ"ל לגבי רוב מדעי הרוח (יכול להיות שאני טועה פה, אך ככה זה נראה לי). מעניין אותי גם פסיכולוגיה עם דגש על היבטים ביולוגים וכימים של המוח, עבודה עם ילדים, שפות, פיזיקה ואסטרונומיה, חקלאות. אבל אני לא רואה איך לעסוק בהן כמקצוע עיקרי. אוכל להתקבל כמעט לכל תחומי הלימוד באוניברסיטאות השונות. אני רוצה ללמוד תחום שמעניין אותי, שבסוף הלימודים אוכל לעסוק ולהצליח בו, וגם להתפרנס בצורה סבירה+. אשמח אם תוכל להציג בפני אפשרויות נוספות, מלבד ארכיטקטורה.

לא קלה היא הדרך

בכל המקצועות שציינת ניתן להתפרנס בכבוד לאחר לימוד וצבירת ניסיון בתחום אני מכיר גם כאלה שלמדו אומנות והפכו לבעלי גלריות או מבקרים או אומנים... את מציינת שאדריכלות מהווה את השילוב הנכון ולכול השאר את לא יודעת אני הייתי מציע לך ללמוד על המקצועות היפגשי עם יועצי לימוד של מגמות רלוונטיות ושאלי אותם על המסלול והמקצוע דברי עם סטודנטים תראייני אנשי מקצוע - (אני מתנדב לענות לגבי לימודי פסיכולוגיה צרי קשר ) אחרי שתאספי ידע תמשיכי לדרג עדיפות בהצלחה

למעלה