איך מחליטים לעבור הלאה?

גיי J

New member
איך מחליטים לעבור הלאה?

שלום לכולם!

אני מטופלת IVF כבר שלוש שנים. ולצערי הרירית עושה המון בעיות, עברתי איתה הרבה והיא פשוט לא מוכנה להתעבות.

אתמול עזרתי אומץ ודיברתי עם בעלי על הנושא של פונדקאות. אני מאוד רוצה להיות בהריון ולהעלות תמונות לפייסבוק כמו כל עם ישראל, אך אני עוד יותר רוצה ילד! באוגוסט יש לנו תור לרופא בעל שם בIVF ובעלי רוצה שקודם כל ניפגש איתו, אך לי הנושא כבר מעקצץ, במידה ונחליט לפנות לפונדקאות זה תהליך לא פשוט ולא קצר.
אני מניחה שחלקכן הגעתם מהפורום של טיפולי פוריות ורציתי לשאול (אפשר גם בפרטי) מתי ואיך הצלחתם לעשות את הקאט ולעבור לפונדקאות בלב שלם.
תודה ובהצלחה לכולם!!

VNRN

New member
כשהריון הוביל אותי לסף מוות והרופא אסר עלי להיכנס להריון

ההריון הסתיים בלי ילד.
עדיין ההחלטה לא היתה מיידית על פונדקאות. התלבטתי רבות בין אימוץ (ישראל/חו"ל) לפונדקאות (ישראל/חו"ל).
אצלי השלב היותר קשה היה לוותר על ביצית שלי. ניסינו כל עוד היה סיכוי מסויים והרופא נתן תקווה. ברגע שהרופא כבר לא רצה לשאוב לי ביציות, שמענו חוות דעת שניה שתמכה בדעתו. למרות שהרופא הסכים לשאוב עוד פעם אחת אחרונה, החלטתי לוותר עליה בגלל שהסיכוי היה אפסי ולא רציתי להעביר את הפונדקאית שלי עוד ניסיון סרק.

גיי J

New member
ואוו לא פשוט בכלל

תודה רבה על השיתוף! אפשר לשאול כמה זמן היית בטיפולים?

VNRN

New member
בסביבות 4.5 שנים עד לפונדקאות

תלוי איך מסתכלים על כל דבר. מבחינתי ההריון האחרון, למרות הקושי הגדול, היה האור בקצה המנהרה. הסיבה היא שבגלל מה שעברתי גילו סוף כל סוף את הבעיה שלי. עד אז היינו "בלתי מוסברים" עם הפלות חוזרות ונשנות בשבועות ההריון הראשונים. בזכות ההריון ההוא אני חובקת היום את ביתי (בת שנה ושבעה חדשים)

כולנו בסוף חובקים ילד בדרך כל שיא. כל מה שנדרש הוא עקביות וסבלנות. כשיש אותם מוצאים גם את הדרכים לגייס את הכסף.
בהצלחה.

מירבי*

New member
ברוכה הבאה לפורום

ההחלטה לשנות את הדרך היא אחת ההחלטות הקשות והגורליות, ניפוץ החלום על הריון לא קל להפנמה.
צריך לזכור שהמטרה היא ילד, נכון שההריון הוא האמצעי להשגת המטרה, אבל כמו בהרבה מקרים בחיים המטרה היא החשובה.
זכרי שהריון הוא זמני וילד הוא לכל החיים

אני באופן אישי עברתי 25 הפריות כושלות עד שנשלחתי לפונדקאות.
צריך לקבל החלטה מושכלת לאחר שמבררים סיכויים מול סיכונים. לגיל שלך יש משמעות גדולה, לצערינו אצל נשים איכות הביציות לא נשארת טובה לנצח וזה נתון מאוד משמעותי בהחלטה מתי מפסיקים ועוברים לפונדקאות.
זה נכון ללכת למומחה ולפרוס בפניו את מה שעברתם וגם לדבר על סיכויים, יכול להיות שלבעלך יהיה קל יותר להשלים עם העובדה שמשנים כיוון כשישמע את הרופא.
בהצלחה ואני כאן לכל שאלה

איך מחליטים

אני סובלת מבעיה רפואית,
בהתחלהחשבנו שיש את האפשרות של הריון ויש בנות שכן היו בהריון עם הבעיה שלי.
אחרי סבבב רופאים שנמשך שנה וקצת, הבנתי שההריון מסוכן מאוד לחיים שלי וגם לתינוק ויש סיכוי גבוה שהתינוק יצא מפגר.
בנוסף לא הצלחנו להיכנס להריון שנה וקצת. אז הבנתי שאין ברירה אם אני רוצה לחבוק ילד לוותר על חלום ההריון וללכת על מסלול של פונדקאות, אני השלמת עם זה יותר מוקדם מבעלי הוא התנגד לפונדקאות המון זמן.

אומנם אין עדיין הריון :( ואני מקווה כבר שנצליח אבל יש בי עוד תיקווה שזה יגיע ובסוף הכל יהיה שווה את זה.

בהצלחה לך ולבעלך בכל מה שתבחרו אמן

גיי J

New member
תודה רבה על כל התשובות המחבקות

אשמח לדעת איך בעלך בסוף כן הסכים ללכת בכיוון הזה. גם אצלי הבעל לא כל כך מוכן לשמוע על פונדקאות, הוא רוצה שנלך לעוד רופא, אבל כל חודש שעובר מרגיש לי כמו חודש שמתבזבז.
אשמח לטיפים לשכנוע הבעל

הלוואי ובקרוב הפונדקאית שלכם תיכנס להריון!!

גיי J

New member
תודה רבה על החום שהערפתם עלי

יש לי שאלה...
האם יש קובץ אחד ובו רשומים כל המסלולים של פונדקאות?
(טבלה מסודרת עם כל החברות הפועולת בתחום ופרטים כלליים על כל חברה)
תודה!

למעלה